A je to tu (konecne)

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som to tu povedal už niekolko x

ŽIVOTNOSŤ auta by mala byť PREDPÍSANÁ tymto sposobom

1 cyklus /4 roky od registracie po I.STK/

potom 2x cyklus 2 roky , teda 4+2+2 = 8 rokov a KONIEC životnosti => ZOŠROTOVAŤ ... !!!! bez ohĺadu na počet najazdených km

ešte by tam bola vynimka predlžiť o ďalšie 2 roky ,alebo status VETERAN....
a viac nič.... :41c2:
Naposledy upravil/-a laco1871 v 30.03.2017 19:39, upravené celkom 1 krát.
cobra11
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2009 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobra11 »

Stale same nadavanie na vodicov co maju vykuchane pdf filtre.Ale nikto nepovie ze keby novy filter stal 100 alebo 200 eur tak si ho da asi kazdy spravit a potom nemusia pani policajty zastavovat a buzerovat.Inak v Trnave dva dny horela skladka komunalneho odpadu to asi nikoho netrapi ale pdf.Inak ja mam pdf a ak prestane fungovat tak si ho kupim aj ked zaplacem ale ked som auto kupoval tak som ratal aj s tym.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

presne TAK, aj ja to hovorím..

fitre DPF by sa mali meniť podobným sposobom ako vrecká vo vysavači..

a tiež by mali aj tolko stať ....
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Laco1871 tak to sa pekne mylis pretoze poviem ti to zjednodusene .Z kazdym vyrobenym autom pribudne na smetisku ako odpad napr.cca.50-100kg zvyskov z vyroby a prirataj si aj energiu,ktora sa minie pri vyrobe atd.ale na tieto temy su iny odbornici enviromentalisti..
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

No niektori tu tazke bludy tarate...a k tomu filtru pevnych castic...treba sa o tuto problematiku viacej zaujimat a viacej sa o nej dozvediet.Dnes je na Slovensku aj v Cechach niekolko firiem, ktore dokazu tieto filtre vycistit, ak teda nie su poskodene po mechanickej stranke, za cca 150 az 300 eur a tie filtre su po vycisteni takmer ako nove. Tak napr. pre zaujimavost v autorizovanom servise PSA stoji repasovany FAP filter 300 eur a ceny stale klesaju...este pred cca troma rokmi stal 600 eur. Netreba z toho robit kovbojku.Ak by som mal raz za cca 150 az 200 tisic kilometrov investovat aj ja neviem 300 eur na vyriesenie upchateho filtra pevnych castic tak myslim ze sa to da prezit.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Celá téma o pdf a nie pdf, je v zvrátenom myslení v nás. Nechápem, prečo, keď sme "chudobní" národ, každý sa musí voziť na vykuchaných audina, poprípade oktávkach v dízlu??: Je to prosté choré zvrátene myslenie, aj ten najposlednejší "čávo", čo nemá ani na nájom musí mať smradlavý dízel. Tento úbohy človiečik, je ochtný si zobrať úver, na vylietanu herku, vyplakávať aké sú drahé opravy, a riešiť dilému, či si kúpiť pneumatiky čínske šmejdy. , alebo nemenovanú slovenskú značku. Je to fakt chré. Keď proste nemám na auto, a následne na jeho prevádzku a údržbu, tak si proste kúpim napr dáčiu, kde ma vyjde lacnejšie a tie dymovnice, zostane mi na benzín, aj na slušné pneumatiky. Jazdím podstatne bezpezpečnejšie a tiež ekologicky. Niekto musí byť in, aj keby na chleba nebolo, a zdrvý rozum na špacírke. a kastovať ľudí, podľa toho na čom jazdia, je veľmi úbohe:
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Pacho to napisal vystizne, ano auto je na sr ukazkou spolocenskeho statusu... chore zmyslanie... ak na to mam tak neriesim ci ho vykucham, ale jednoducho ho tam dam...samozrejme si pozistujem kde to kolko stoji a hotovo ...nekupim hned na prvom mieste a ano ceny ND vratane dpf sli riadne dole, cize nic hrozne... len ked nevychadza na splatku, palivo a neviem co este, tak potom to aj tak vyzera...
a to ze sa to kazi, tak to uz je vysadou vsetkych modernejsich aut...tzv. planovane zastaravanie... peniaze sa musia tocit, ak chces mat image a byt "in", treba minat na servis tych dnesnych kazitok...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sprtos má pravdu,človek to číta,a je to jeden blud väčší ako druhý.
Neriešte to čo riešiť nemôžete,riešte to čo môžete.Nechajte nech si pijú v Indii vodu Gangy aj s popolom z mrtvol,to, ale ani lode poriešiť nemôžte.To že je dnes filter v aute ktoré si kupujete snáď viete.Aj že ceny sú sú nesmierne rozdielne podľa značiek viete.Ak to všetko viete,prečo si kupujete drahé autá kde sú aj tie fitre sakra drahé.Aby ste mohli plakať nad svojou chudobou ?! plačte v MHD a nie v Mercedesoch,určite je to hodnovernejšie
Choré myslenie
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

bajo777 napísal: hej vy dvaja, skuste nejako vyjadrit kolko ma indicka lokomotiva a trajekt z polska podiel na tomto, mozte percentami, alebo aj absolutne, ten brmbolec mate na krku len aby vam donutra nenaprsalo ?

:::
No ja ti neviem,ale ked pricestuje vzduchom piesok z Afriky si myslis ze ten dym v Indii sa kam podeje?Staci ist len do Rumunska,Tam sa ti aj rozum zastavi.A ako som povedal,bud vsetci alebo sa nema vyznam rozculovat.A zatial sa nerozculujem.Radsej umrem pri sexe na infarkt :3906:
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

sa az rozum zastavuje co tu podaktori trepete.Proste ked nato nemam tak si take auto nekupim.Co to za sprostu logiku ze ked sa to posere tak to vyberiem.Tu sa ukazuje arogantnost k ostaným co to musia dychat.Ja sa uz tesim na den ked to budu riadne kontrolovat a brat technicaky a mastne pokuty davat .
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To mas pravdu ze trepeme,pretoze vazne sa ani neda.Ale najprv sa zamysli kto a aka vrstva ludi kupuje tie ojazdene lacne vergle.Su radi ze maju na com chodit do roboty s priemernym platom 500 €.A takym ako hovoris treba brat technicaky a davat pokuty.Tu by sa ti mal rozum zastavit a pochopit tych ludi.Si myslis ze to trapi tych co maju na bavorakov a audiny?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neriešte či niekto má alebo nemá na nové DPF.

Už som vyššie písal - predali sa tisíce fungel nových áut, ktoré sú papierovo ekologické, ale reálne nie su a ešte k tomu výrobcovia oyebaváli softom aby to na emisných kontrolách vyzeralo stále velmi ekologické

A furt len vymýšlali nové prísnejšie EURO normy a k čomu to bolo dobré, ked reálne tie autá plnia normu o dva levely horšiu. Keby sa tlačilo na to aby to meranie emisií boli objektívnejšie, tak dávno sa tu mohlo jazdiť hybridmi, alebo trebars elektromobilmi
beargrylls55
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15.10.2011 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beargrylls55 »

Ono si treba uvedomiť, že za problémy s DPF a FAP si najmä mestskí užívatelia môžu sami. Poznám kopu hlavne mladých frkanov, čo si ledva naškriabe na prvé auto - samozrejme to musí byť nafta, najlepšie TDI. Príklad z našej dediny, chalan má 2.0 HDi s FAP filtrom, jazdí na tom do práce 8km tam a 8km domov, každý deň, ďalší má Octavku 2.0 TDI CR ten jazdí do práce 14 km. Na kiu máriu si kupovali 2 litrové nafty s DPF na také jazdenie? Veď predsa pri takom nájazde mi je u prdele či mám nižšiu spotrebu oproti benzínu , pri ktorom ajtak ušetrím na servise. Takéto divné zmýšľanie tu má hrozne veľa ľudí a potom sa sťažujú, že nemá na nový DPF a ako je to nezmyselné ... Ale, že sa on nezamyslel, či také auto potrebuje to ho už netrkne
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

christiane napísal:To mas pravdu ze trepeme,pretoze vazne sa ani neda.Ale najprv sa zamysli kto a aka vrstva ludi kupuje tie ojazdene lacne vergle.Su radi ze maju na com chodit do roboty s priemernym platom 500 €.A takym ako hovoris treba brat technicaky a davat pokuty.Tu by sa ti mal rozum zastavit a pochopit tych ludi.Si myslis ze to trapi tych co maju na bavorakov a audiny?
Tak si kupim 1,2liter benzin na vozenie a nie predrazeny moderny diesel z drahymi kazitkami.Sprosta logika teda
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Mam byt ekologicky??a kde je motivacia?Vecer zapnes televizor a dozvies sa ako nejaky korejsky trulo skusa atomovu bombu pod morom(ohromne ekologicke),potom davaju ako svetovy koncern osiera emisie.Ides po dialnici a vidis ako buldozery hrnu nasu urodnu podu pretoze tu pride vyznamny zahranicny investor na 10rokov a treba halu postavit(tiez ekologicke)..Treba zacat riesit velke problemi a nie tie ze si tu chudoba vykucha filter.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných