7 rocna zaruka na KIU

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mato7511
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03.02.2012 12:56
Zdieľať na Facebook

7 rocna zaruka na KIU

Príspevok od používateľa mato7511 »

Zdravim vsetkych,
chem si kupit Kiu Ceed a rad by som sa dozvedel ako je to z ich "SUPER" 7rocnou zarukou na vozidlo.
Vyuzili ste uz 7rocnu zaruku?? ako sa zachoval servis??
Pridajte svoje nazory do tejto temy.

Dakujem. :300f:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No je to tak, že ak bude hocijaký, minimálno minimálny dôvod na neplnenie čohokoľvek, čo súvisí so zárukou, tak výrobca-predajca nebudú plniť žiadne nároky z tohoto dôvodu.
Ale zase netreba si z toho robiť veľmi ťažkú hlavu, nie sú to o nič horšie autá ako iné podobnej veľkosti a vyhotovenia na trhu.
mato7511
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03.02.2012 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato7511 »

To je samozrejme ze takto to chodi ale stalo sa ti to uz v Kii??
Ja chcem len vediet ako sa zachoval autorizovany servis v zavaznych veciach.
Nech viem na co sa mam pripravit.
TAkze piste len ty co mate KIU a mali ste problem zo 7 rocnou zarukou.
DAkujem.
:300f:
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

nechcem ta odhovoriť, ale čo som sa bavil s lakirnikom, tak kia neskutočne šetrí. Metalizu striekaju iba po hranu kufru, len čo je vidieť. Nechcem vediet ako setria na ostatnych veciach...len tak mimo temy..
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
karci81
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 03.11.2009 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci81 »

my robime pre nich plasty do interieru a nemozem ti povedat ze by to bol niejaky extra kvalitny granulat . . . nakupit najlacnejsie predat najdrahsie..asi tak :3020:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

mato7511 napísal: Ja chcem len vediet ako sa zachoval autorizovany servis v zavaznych veciach.
Nech viem na co sa mam pripravit.
Nerád by som, aby to vyzeralo, že chcem mať posledné slovo, ale na čo sa chceš pripravovať? a ako sa chceš pripravovať?
A keď ti niekto napíše, že mal nejaký problém, tak čo to bude ptr teba znamenať ?
Že si takú Kiu nekúpiš?
Keď si ju nekúpiš, tak si budeš chcieť kúpiť niečo iné a zase sa budeš pýtať že aké mal kto s takým autom záručné skúsenosti?
A keď si ju kúpiš, tak čo budeš robiť s tým vedomím, že niekomu uznali alebo neuznali reklamáciu ? Kúpiš si ju v inej predajni ako ten komu ju neuznali? alebo keď ju niekomu v Košiciach uznali, tak si pôjdeš z Trenčína kúpiť auto do tej predajne ?
Kúpiš si auto s tým istým motorom ako ten čo mu reklamáciu uznali alebo neuznali?

Keď chceš urobiť niečo pre to, aby si mohol v budúcnosti využiť záruku, tak obecne by si sa mal držať záručných podmienok, ktroré predajca stanovil.
A keď sa niečo vyskytne, tak to riešiť v oprávnenom servise a zaznamenávať podrobne servisnú históriu.

Keď dodržíš tieto podmienky, tak síce ešte nemáš zaručené, že sa ťa pri uplatňovaní reklamačného nároku nebudú chcieť zbaviť ako nepríjemného hmyzu, ale vieš že už si viac pre seba nemohol urobiť.

K tomu šetreniu.
Všetci šetria, takže z tohoto pohľadu moc nenavyberáš.
Treba sa pri kúpe auta rozhodovať podľa roho, čo to auto poskytuje a ako je vyhotovené, vzhľadom k vlastnostiam, ktoré od neho požaduješ.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Ale to nemáš záruku na celé auto 7 rokov. Treba si prečítať aj tie malé písmená. Záruka je rozdelená do troch časti a to 3+2+2. A ked sa to zráta,tak sa tým myslí sedem ročná záruka..
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

novú kiu ceed som pozeral tento týždeň. z testovaných áut . honda civic, toyota auris, citroen c4 a kia ceed vo mne najväčší dojem zanechala civic, nasledoval auris. hoci predajca toyoty bol kapitolou samou o sebe a u neho auto nekúpim. dobrý dojem na mňa zanechala suzuki sx4, motor má dlhé prevody a točí nízke otáčky. pri deväťdesiatky točí dieslových 2100 otáčok a pri 130 točí 3300 otáčok.
mato7511
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03.02.2012 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato7511 »

Viem ze na cele auto neni zaruka 7 rokov. V predajni mi povedali ze zaruka je 7 rokov je na motorizaciu 3 roky je na audio a 12 rokov na koroziu.
Viem ze za kazdym dobrym lakadlom sa nieco skryva, preto sa chcem informovat ako sa niektory servisaci zachovali.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Si sa trošku asi prerátal nie ??

Nič sa nezrátava, neviem na čo je 7 ročná záruka, teraz neviem na čo. 5 rokov je tuším na motor a prevodovku, alebo niečo také.

Ja som zatiaľ nepočul, žeby sa nejako vykrúcali zo záruky.

Známemu prdlo turbo a mu odpálilo jeden valec a v pohode mu vymenili celý polomotor na záruku. Ak boli problémy s radiami, tiež to menili v záruke.

Takže v záruke riešia ak chodíš pravidelne na servis ako máš !!! Len ta záruka je ako som písal, že tých 7 je len na nejakú konkrétnu časť auta.

Ak ti ide iba o záruku, tak skús hyundai. Oni majú na všetko 5 rokov alebo 150 000 km čo nastane skôr.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To lakinooo : s tými plastami je to trošička zložitejšie . Výrobcovia sú priamo nútení predpismi ,ktoré navrhujú najmä ekoteroristi ,pridávať do finálnych výrobkov aj drvinu.Volá sa to recyklácia , ak je dobre technologicky zvládnutá , nie je žiaden problém.Napríklad polystyrén na zateplovanie často obsahuje až 70% recyklátu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mato7511
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03.02.2012 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato7511 »

Nehadame sa len diskutujeme.
Zmluvne podmienky su velmi pekne napisane, ale ked som sa vcera pytal predajcu ze co sa stane ked mi nahodou odidu vstreky na 1.6 gdi po cca roku, tak argument bol ze ked tankujem dobre palivo nemaloby sa nic stat a zalezi este ako jazdite. Z usmevom mi povedal ze je 7 rokov na motor atd a ze by sa to vymenilo. Tak mi prislo cudne ze vstrek co stoji cca 500 ecok len tak akoze z usmevom vymenia.
Co mal pravdu v tom druhom zavysi ako jazdim cize malo kedy divoko jazdim. Ako zistim zas ze som natankoval ciste palivo(vtomto pripade benzin).
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

ja mam hyundai {vlastnik kie} a na zaruku mi menili bez reptania tlmice a nejake dalsie veci a pri vsetkom sa mohli vyhovorit, ze auto uz ma xx tisic km a na to sa nevztahuje zaruka... neurobili to a sami, bez toho aby som ich o to ziadal mi veci menili {na zaruku}

a poopravim chlapcov, kia ma od roku 2010 zaruku na cele auto 7rokov, alebo 150 000km, {ako pisal lakinooo, ale asi su ludia lenivi kliknut na ten odkaz}.
s uplatnovanim reklamacie si skus precitat kia forum... myslim si, ze v drvivej vacsine ludia nemaju problem.
hyundai dava zaruku 5rokov a bez obmedzenia kilometrov {ziadnych 150 000km kujon}. tu som bol svedkom ako chlapcovi na i30tke menili brzdove dosticky pri 100 000km na zaruku. asi mali chlapci v servise dobry den. :zg282:
mato7511
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03.02.2012 12:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato7511 »

Jednu este pod otazku mam.
Z predajcom som sa skoro pohadal o 1.6 GDI. Ja som tvrdil ze motor vyraba HYundai, on krvopotne tvrdil ze vyraba ho samotna KIA. Kde je pes zakopany??
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

keď chceš tú 7ročnú záruku uplatniť tak musíš tých 7rokov chodiť na servisné prehliadky do autorizovaného servisu, kde ti vymenia olej a iný spotrebák 3x drahšie ako hocikde inde

inak, keď je už téma o týchto zárukách, známy má 1,5 ročnú thaliu, na ktorej sa mu zadrel brzdový valček, odpísal s tým aj doštičky aj kotúč (26tis. najazdených), šiel s tým do renaultu tam sa mu smiali že to je spotrebák že na to sa žiadna záruka nevzťahuje (však jasné zadretý valček po 26tis. je bežná vec) a že mu to opravia a povedali mu takú sumu že mu z toho bolo zle, tak kúpil nový strmeň, 2kotúče a sadu platničiek a v inom servise to opravili, celé to stálo polovicu toho čo v renaulte, ale pochopiteľne nato sa mu už záruka vzťahovať nebude

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných