4x4 ,bez elektroniky, pre ženu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

4x4 ,bez elektroniky, pre ženu

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni dnes som dostal zadanie, tak ho rovno hodím sem. Dcéra jazdí vo Švajčiarsku s P206 benzín 55kw vo vysokohorskom prostredí.Aj v lete chodí milý pegot často na dvojke , lebo inak by na tie kopce nevyliezol. Blíži sa zima a mladá sa rozhodla presedlať na 4x4, pretože tam v zime býva aj meter snehu. Jazdí sice len asfalt a dialnicu , ale ráno bude treba auto vyhrabať zo snehu , prejsť cez zjazdovku, a až potom normálne cesty. (pre rýpalov - ano v zime tam ide zjazdovka cez normalnu cestu a lyžiari majú prednosť, ja to nechápem, ale je to tak)
Takže čo hladať , cca za 3 litre ??? Daihatsu?? Jimmy??? Subaru?? auto pre jedneho človeka , ktorý len len ,že zvládne tankovanie na denne dochádzanie 40km hoe dole vo výške 1600m. Žiaden náklad , žiadne detské sedačky.
P.S : jej manžel jazdí A6 v nafte, ale do toho za volant nesadne-privelké, nezaparkuje. Dozrážala tam nejakého medveďa S classe a odvtedy má z velkých aut panický strach. :d :D :d :D
P.S.2: tie tri tisícky sú môj limit , viac za kopu železa nedám ,jedine ak by sa volala Zetor. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Strasne mali rozpocet :41c2: Ale starsia honda cr-v by sa dala mozno zohnat za tie peniaze aspon zvonka nebude posobit moc zastaralo a ma tam 2.0 benzin v horach na studene starty lepsia volba ako niejaky diesel si myslim
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tam sa palivo nijako nerieši, finančne sú na tom tak že ešte nemusela siahnuť na výplatu čo jej chodí na účet za posledný rok. Ide o to aby to auto išlo za každých klimatických podmienok aj keď sa kapota neotvorí ako je rok dlhý.
Kúpil by som jej Uaza ,ale to by jej domorodci odhryzli hlavu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Laki asi máš pravdu - soviet union to istí, už listujem. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Rozhodne Jimnyho/samurai a tenke gumy s drapami. Pred kupou jedine skontrolovat prevodovku a 4x4 ci je ok.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki a bude tá Panda spokojná aj keď jej rok nikto nedá vody a oleja??Lebo žigulák to znesie, ale pri talianovi... no neviem.
najslabší článok toho auta bude medzi volantom a pedálmi, bohužial , ale inak je to zlaté dievča. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ale ocko... akí sú tí mladí dnes rozmaznaní... generácie dozadu žiadne 4x4 nebolo a všade sa ľudia dostali no nie :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai a ty si nepametáš rumunské ARO ,ruský GAZ a neskôr UAZ. To boli autá pre ktoré naozaj terén nebol prekážkou. Bohužial švajčiarska mentalita je taká aká je a teda nič z tohto sa tam použiť nedá. :40bd: :40bd: :40bd: A mladí sú naozaj rozmaznaní - aj tá moja namiesto aby rodila deti tak chce pracovať a ešte aj študovať.
Ak by to bolo na mne tak by som bol prvý slovák čo by jazdil na švajčiarskej dialnici na kamzíkovi. Tých tam majú plnú prdel.
Hm a ešte také zamyslenie - generácie dozadu sa nikam nechodilo ale v zime sa páralo perie a pálila pálenka. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

svajciari co ziju v kopcoch jazdia bezne 4x4 panda justy sx4.potom to ich najoblubenejsie subaru legacy -svicarske ferrari.tych subaru tam je ako u nas skodoviek od starych vrakov po nove kusy.sem tam vidiet ladu nivu.cesty maju skoro vzdy zjazdne svicarsko nema povinne zimne gumy.

jej manžel jazdí A6 v nafte, ---- a to preco jej ty kupujes auto.ved robi v ch tam si taku skatulu kupi za drobne a v ovela lepsom stave ako u nas.
Naposledy upravil/-a seven549 v 13.09.2016 20:06, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved si písal že P206 musí kvaltovať dvojku aby vyšiel, ja to vidím na starý Forester 2.0i, ked bude treba zakvaltuje redukciu
Prípadne Impreza wagon má rovnako redukciu, tam už je možnosť aj 1.6i, ale žere to rovnako ako 2.0i. Ledažeby sa chcelo šetriť na poistke, akurát nie každá 1.6TS má klímu
Sedany redukciu nemajú
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - nepoznám celkom dobre ich zmýšlanie . Aj jej muž má auto na talianskych papieroch , dcéra ho zase chce napísať na mňa ,a jazdiť na sk značkách. Ako vravím tomuto nerozumiem - nežijem tam.
Forestera som ešte iné ako kombi nevidel, ja by som radšej velkostne menšie.
Už sa mrvím v off roadoch , aj Pinin by možno sedel , asi sa poobzerám po kamarátoch s traktoriad ktorí s tým aj realne jazdia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mám kamoša v CH a tak isto aj dalšieho kamoša segra...

Jeden dostal výstrahu že posledný krát ide s tým autom cez hranice, bud si ho preregistruje alebo ho nechá doma na SK. A to sa robil akože hlupák, pričom oni vedeli že už na to upozernený bol. Tak isto si treba u nich urobiť VP, ich nezaujíma nejaký SK VP. Ak tam raz človek pracuje mal by si do 1 roka vybaviť ich VP.

Sestra toho druhého kamoša tam už nejaký piatok žije a auto už pred pár rokmi vrátili na SK a tam si kúpili iné.

Jednoducho si tam na to dávajú pozor, sú s tým zbytočné patálie ak dôjde k škodovej udalosti
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ich VP už má dávnejšie a aj 4x4 neviem kde sa bude kupovať. Dostal som len sprostredkovanú info , že 206 bude do zimy vymenená , aby som navrhol , za čo ju vymeniť.
Môj pohlad na švajčiarov je že sú out , lebo musela meniť nielen všetky doklady ale ešte aj robiť skúšky zo vzdelania. Neveria nikomu a ničomu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

otcovi sme vykopali kangoo 4x4 , neni to plnokrvny 4pohon ale uvidine ked udru jesenne dazde:D....ide don aj motor zo sporta :D:D:D

asi pre poistky...uz len v nemecku platia mesacne tolko co tuna rocne...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ak to auto tam chce uzivat bud ho tam prihlasi a zaplati zoll {nech ma doklad o kupe z toho vypocitaju zoll ak to nema beru to podla ich trhovej hodnoty] alebo kupi rovno tam nestocene.o tom vzdelani je to tak ak chces na ich uroven a vyplatu.ale musia sa chranit balkanci ich naucili co je to odrb.a europa tiez.pred par rokmi tam pisalo v novinach ze cudzinci robia krajinu mudrejsou.stale nove finty lol
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných