2.0 tdi cfgb - tlak chladiaceho systemu

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0 tdi cfgb - tlak chladiaceho systemu

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano nazad k tlaku v chladiacom systéme. Myslíte že je rozumné riadiť sa pocitmi? Je tu aj ďalšia téma o cvrlikaní motora - po jej prečítaní som mal chuť natočiť moju 1,7D od Fiatu . Všetci, totalne všetci po štarte odskakujú a radia mi aby som to vypol, že je tam určite niečo pokazené. Hm, ak je tak je to pokazené už od 1990teho roku.
Zdá sa mi, že hadice sú tvrdé, že tam počujem nejaký zvuk - som z týchto diagnostík majitelov nejaký dezorientovaný.
Autolaik - buď rád že máš aspoň starostu, poniektorí nemáme ani toho. Teda koho tam vybrať zo stáda - viď moj podpis.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0 tdi cfgb - tlak chladiaceho systemu

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj keď vraj pri nafťaku tie testy nie su nejak presné, i keď vyrobca tvrdí že sú.
To už bude o tom čomu veríš - mne na nafťáku test CO2 ukázal mikrotrhlinu v hlave - bola viditelná len pod lupou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0 tdi cfgb - tlak chladiaceho systemu

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

martes25 napísal: 01.06.2022 07:56 Aj keď vraj pri nafťaku tie testy nie su nejak presné, i keď vyrobca tvrdí že sú.
Lebo nafťák tvorí úplne iný CO ako benzín, že? :::
martes25
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Re: 2.0 tdi cfgb - tlak chladiaceho systemu

Príspevok od používateľa martes25 »

to mi jeden radil vraj naftak tvori viac NOx ako co2 ale to ja už neviem nehádam sa chemia nie je celkom môj obor.. ja len píšem čo som zistil a to je to že som kúpil tie jednorazové testy a skúšal som to aj pri jemne zohriatom a potom som sa ešte bol povoziť a skúšal som ešte druhý test 2 krát po sebe nehal som to tam minimalne 10 minút aj som pridavať na volnobeh skúšal bublinky išli ( aj okolo prepadu je vidieť jemnu penu semtam malinke bublinky) ale nezafarbilo sa to - vyzeralo to na negativny test

Pre kontrolu som skúsil do tej kvapaliny fúknuť a zafarbilo sa to hneď tak asi kvapalina reaguje správne, taktiež som to skúšal priložiť k vyfuku tak to zbledlo hneď :D ..

vymenili sa rozvody vodna pumpa- starym nič nebolo pumpa netiekla boli bez chyby, ale už sa dali nové,, pri vymene mi vytieklo asi 3L chladiacej čo som nehal vytiecť, naspať som nalial ale asi 4L vychádza mi z toho ako keby to bolo predtym zazvzdušnené, ale auto sa správa rovnako po dlhšej jazde hlavne po dialnici nabombuje hadice ale teplota aj všetko drží

skúšal som nehať odpojené čidlo teploty vody na vystupe, aby bežali sahary naplno stále, druhe čidlo ukazovalo teplotu normalne sahary bežali naplno a hadice boli dlhšie makké, prešiel som asi 35km kludne stale makké a potom keď som šiel domov po dialnici už tak 140-150 25km už bola hadica tuhšia ale stale to nebolo nič extremne,, potom už som nebol nikde na tom

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní