1,9tdi oktavia-81kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luciabysta
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.07.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

1,9tdi oktavia-81kW

Príspevok od používateľa luciabysta »

Dal som prečistiť turbo,pričom mi mech.povedal že turbo je ok,že to bude katal.-upchatý,ale ani to to nebolo,vaha vzduchu je ok,vraj že je to menič tlaku vzduchu,vymenil som ho a auto nejde,,prosím o radu čo by mohlo byt chybné.Auto ide ale ten rozbeh ako sdi,taký čudný zvuk pri 2500otáčkach akoby výfuk rezonoval,,,,
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

velmi ťažko radiť. odkial si?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dievca zlate takto to nezistime, ked uz nic ine tak aspon diagnostiku zabsolvuj. Od stola sa taketo poruchy naozaj nedaju.

diagnostika : treba nazivo, musis si najst servisaka ktory tymto veciam NAOZAJ rozumie a nielen si to mysli. Podla tych cisel sa da povedat ci je zla vaha vzduchu, ci je problem s turbom, jeho regulaciou, vstrekovacmi, nejakou elektronickou castou atd. Aby si nemenila veci doradu... zbytocne.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

Lubosko, dievca by nepisalo "dal som, vymenil som".. :d :D

s ostatnym suhlasim... :d :D
luciabysta
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.07.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luciabysta »

mp3turbo napísal:dievca zlate takto to nezistime, ked uz nic ine tak aspon diagnostiku zabsolvuj. Od stola sa taketo poruchy naozaj nedaju.

diagnostika : treba nazivo, musis si najst servisaka ktory tymto veciam NAOZAJ rozumie a nielen si to mysli. Podla tych cisel sa da povedat ci je zla vaha vzduchu, ci je problem s turbom, jeho regulaciou, vstrekovacmi, nejakou elektronickou castou atd. Aby si nemenila veci doradu... zbytocne.

Zdravím,auto bolo na diagnostike,ten čo to meral za jazdy povedal že treba prekontrolovať hadice,ináč auto trochu čudne hučí,akoby zapnutý vysavač,turbo zapínalo pravidelne,vahu ked sme odpojili,auto slo ovela slabšie,hadice boli kontrolované a nebolo vidno nejaku prasklinu,turbo bolo celé prečistene,no neboli na nom známky zaseknutia lopatiek ,skusim tu váhu vzduchu a ked nie tak je chyba bud v turbe,alebo regulácií turba
luciabysta
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.07.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luciabysta »

alpiners2 napísal:velmi ťažko radiť. odkial si?
ja som priamo z košíc
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

vedel by som ti dohodiť šikovného chalana, ale je zo spišskej
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toho chalana zo Spisskej doporucim aj ja, mas urcite lepsie sa 100km previest tam a naspat a mat to vyriesene ako chodit k tym co si chodil doteraz a nemat vyriesene vobec nic.

co sa tyka toho zasekavania lopatiek, to je trosku ina veda ako si myslis. Ze to turbo bolo ciste ma nepresvedci ani svaty Peter a to ho vobec nemusim vidiet - proste viem ako vyzeraju parrocne turba a bohuzial som u Alpinersa videl moje.

cudne huci... vysavac... zaujimave. Regulacia turba sa obmedzuje na par podtlakovych hadiciek a ventil N75 co nie je ani zlozite vymenit ani drahe. To by som spravil hned na skusku, tu N75ku zober z akejkolvek inej oktavie, golfa, passatu co mate poruke. Rozmyslam co tam moze hucat, nic ma nenapada okrem lozisk, spojky a deravych hadic a intercoolera.


Ked uz je ta diagnostika zaziva spravena, ake boli tlaky turba pri akych otackach? Lebo nie je diagnostika ako diagnostika... turbo musi nieco tlacit a je extremne jednoduche povedat ci naozaj tlacilo tolko kolko malo tlacit a zrovna vtedy kedy treba a nie o tri sekundy neskor alebo skor.


aby sa nezabudlo : toho Zbojnika zo Spisskej Novej Vsi prudko odporucam aj ja. Nevies kto je Alpiners ale Alpinersovi kamarati a ludia ktorych tento chlapec odporuci su taka trieda ktora zodpoveda istemu "standardu" - to nie su nejaki chlapci ktori sa o volaco snazia, to su chlapci ktori vedia. A to nekompromisne.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...MP3TURBO...prosím Ťa ten ventil N75-ktorý to je???Tiež mám problém s Octáviou,na octaviáckom fóre tiež radia vymeniť ho,no neviem kde je...nemám manuál...ďakujem...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam ti ho ako ukazat lebo oktaviu nemam - je to taka banka do ktorej vedie hadicka "z turba".

ukaze ti ho kazdy mechanik ku ktoremu dojdes, novy stoji tusim 2000 korun, na forach najdes ludi co ho predavaju novy za 500 pripadne pouzity tiez za 500.

Len bacha, predtym ako sa bezhlavo pustis do jeho vymeny ti chcem povedat ze n75ka je mimoriadne spolahliva suciastka a v pripade problemov na 99.9% nebyva zavada v nej. Co ti robi auto, pada do nudzoveho rezimu = straca vykon = vypina sa turbo? Ak ano, este povedz aky mas motor, vykon v kW a idealne aj trojpismenkovy kod z technicaku...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...mp3turbo...keď ho chcem-roztiahnuť-je jedno či v 3-jke,4-rke tak stratí výkon,nepočuť hvízdať turbo...nič sa na prístrojovke nerozsvieti...zastanem,vypnem motor,naštartujem a ide zase dobre,kým ho zase-nedupem-bol som na počítači a mechanik mi povedal,že mu ukázalo závadu plniaci tlak v turbe...hadičky som pomenil,turbo,váha vzduchu majú 2 roky...je to 1.9tDi...81kW...AHF...255.000km...ďakujem Ti...
kire4
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 16.07.2009 23:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kire4 »

vojto ten ventil je nad posilovačom brzd a ma taký biely klobuk a idu donho tri alebo štyri látkove hadice
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vymeň to,vymeň ono,vymeň N75, nuž ja neviem
Nikde nečítam skontroluj N75 (je to snáď problém ?) skontroluj a over to
Nuž neviem,učím sa.Ale idem radšej spať lebo ma z tých rád tak najskôr porazí
Nečudujete sa potom aká je úroveň slovenského autoopravárenstva,vlastne výmenkárstva
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

tie linky čo si dal sú k ničomu, pretože to sú ventily pre 66kw verzie s obtokovým turbom.
81kw verzie používajú iné n75 ;-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> keď ho chcem-roztiahnuť-je jedno či v 3-jke,4-rke tak stratí výkon,nepočuť hvízdať turbo...

to nie je podstatne ze turbo nehvizda alebo nema ine pazvuky. Podstatne je ze tomu prilozis a zrazu ides ako nalozena Avia hore Gerlachovskym :)




> nič sa na prístrojovke nerozsvieti...zastanem,vypnem motor,naštartujem a ide zase dobre,
> kým ho zase-nedupem-

toto je klasicky pripad, turbo presahuje plniaci tlak, chyba 17965 na diagnostike.




> mechanik mi povedal,že mu ukázalo závadu plniaci tlak v turbe...

vie tento mechanik poskytnut ten vypis chyb a nedajboze spravit log z diagnostiky nazivo ked autu nalozis plny plyn? Na tych cislach je totizto vidiet co a ako sa sprava, ci turbo tlaci malo alebo vela, ako dlho mu trva pokial sa zosuladi s tym co je pozadovane a podobne. Ja osobne som mal tak zanesene turbo ze lopatky vnutri ktore reguluju tlak boli viacmenej pribetonovane ; vdaka alpinersovi a jeho sikovnym rukam turbo znovu lieta "jak ďas za mlada".

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 114 neregistrovaných