1,6 vti -- antipolution faulty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

1,6 vti -- antipolution faulty

Príspevok od používateľa pby »

Zdravim, mal niekto problem s tymto, aby som vedel ci ma zmysel robit vymeni ktore odporuca mechanik ?
Zacalo to na STK/EK, Vysoke CO2 vymenili sme katalizator (lebo trebalo) aj lambda sondu islo na opakovanu.. CO2 pohoda, ale vyskocilo vysoke HC (ze vraj vela benzinu nespaleneho) ale ledva preslo. Islo do servisu mechanik meral lamdu (opat) aj vahu vzduchu - OK! Dobre nechal som tak.. Po case zacalo pri jazde autom trhat (jemne) neskor sa objavila zlta kontrolka motora s hlaskou antipolution faulty (autom prestalo obcast tak trhat) a presiel som tak mozno aj 1000km kde sa ta kontrolka motora zhasinala a rozsviecovala opakovane. Teraz zacalo robit to ze pri prejazde cez krizovatku ked som zosliapol spojku otakcy klesly do nuly a auto zdochlo (potichu bez dusenia nenapadne..) robi to opakovane. Islo do servisu tam vyhodilo na diagnostike nieco s chybnou polohy zadnej vyfukovej vacky, mechanik hovori ze asi je retaz volna (auto ma realnych 125 000km a vraj uz pri 80 000 malo mat menen rozvody) a tym ze je volna nespravne casuje vacky tym aj nepravne vstrekuje benzin ktory sa nespaluje cely a ide dalej do vyfuku. Ze retaz je volna, moze byt lebo sem tam pocujem taky retazovy zvuk o motora a myslim si ze to bude ono.. Odporuca vymenu retazi (rozvodou) aj tie dva vacky, ALE kde citam tam citam ze tam sa nieco vydrie v tom motore prave kdesi v ulozeni vaci a to robi problem a vymeny nepomozu - riesil toto realne niektro ?? Diky
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 vti -- antipolution faulty

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kolega mal (stále ju ešte má) novú C4, už riešil rozvody tiež, boli na sračku, tak isto mal problém s palivovým čerpadlom, lebo tiež to nejak zhasínalo...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 vti -- antipolution faulty

Príspevok od používateľa autokomplet »

Ak sa udrzbe auta venujes tak precizne ako pisaniu otazky na forum, tak mozes byt rad ze ten motor vydrzal az tolko... Tiez nerozumiem ze admin toto tu pusti na svetlo sveta...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Domica
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.10.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Re: 1,6 vti -- antipolution faulty

Príspevok od používateľa Domica »

Ja som to riešil na otcovej C4 s týmto istým motorom. Pomohla výmena rozvodov vrátane napinákov. Riešili sme to pri cca 80000 km a teraz mu zas začalo trhať pri rozjazde na studeno má cca 140 000 km (čo bol aj v prvom prípade prvý príznak). Rozvody nie sú drahé. Pokiaľ sa dobre pamätám, tak sme platili cca 200 EUR aj s robotou ale bolo to pár rokov dozadu. Vtedy to pomohlo, teraz sa to ešte len začalo prejavovať, ale keďže Citrón má už 13 rokov, zošúpaný lak (čiže je už nepredajný), tak ho asi už len dojazdí a pôjde do šrotu.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], qwertrq, tatkotom a 70 neregistrovaných