150 km na bezpečných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
33
63%
Nie
19
37%
 
Celkom hlasov: 52

eifel9999
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.04.2011 09:24
Zdieľať na Facebook

150 km na bezpečných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest

Príspevok od používateľa eifel9999 »

Dnes už pomaly nie je nové auto, kde by EURO NCAP dalo menej ako 4 hviezdy. Diaľnic je viacej ako pred 20 rokmi, chodci a cyklisti tam navyše nesmú a navyše je diaľnica ohraničená zvodidlami aby sa predišlo zabráneniu vjazdu do protismeru. Spomedzi všetkých ciest sa na diaľniciach stane najmenej dopravných nehôd. Aj tých smrteľných. Aj napriek týmto argumentom sú diaľnice lákadlom pre policajných šéfov na posielanie ich podriadených "kasírovať" ak niekto ani nevie ako, pozabudne sa a ide 140-150 km rýchlosťou, ktorá je v Nemecku samozrejmosťou a myslím že v Poľsku už sú tiež pred nami na 140 km rýchlosti.
Boli by ste za zavedenie zvýšenia rýchlostného limitu na diaľniciach a erkách ? Aj Vám vadí, keď vidíte políciu merať zbytočne na rovných a bezpečných úsekoch diaľnic a eriek, miesto ich posilnenia niekde kde je ich viac treba ? Napríklad pri školách, nemocniciach apod. ?
Ďakujem za Váš názor.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nas nazor je tak podstatny ako vlanajsi sneh.
Medzi Novakmi a Prievidzou bola 90 km/h.Nemozme zvysit rychlost lebo je cesta nevyhovujuca.Spravili novy koberec,zvodidla ,znacky.A preco je stale 90km/h ?,lebo nikto nepoziadal o zvysenie rychlosti aspon na 100 km/h alebo viac. :40bd:
A ty chces 150 km/h na dialnici :zg282:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja ti nevim karle, ze by 130 bola na SK prekazkou ?? fakt patram v pamati, kedy som presiel po D alebo R ceste cely usek bez obmedzenia a nespominam si :4012:, okrem toho takych 150 tacho / 140 GPS ked pojdes aj dneska na 130tke, kazdy polda hodi nateba bobek
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Svajciarsko max. 120 km/h
Kanada max. 100 km/h

Mas pocit, ze obyvatelia tychto statov o neico v zivote prichadzaju? Naco potrebujes tych 7 minut navyse vo svojom zivote? Ak si chces zajazdit chod na pretekarsky okruh.
*
V Nemecku je to ine aj preto, lebo vacsinove obyvatelstvo ma to v hlave trochu inac upratane ako vacsinove obyvatelstvo na SK - skus vyjednavat s nemeckym policajtom o nekalibrovanom radare. Staci si precitat vcerajsiu debatu o tom, ze chodci na prechodoch zdrzuju premavku a nema zmysel im davat prednost (lebo si nahodou zacnu mysleit, ze ju naozaj maju).
eifel9999
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.04.2011 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eifel9999 »

Myslím, že ten úsek medzi Novákmi a Prievizdou bude to isté ako bývalý úsek medzi Žiarom a Zvolenom. Tiež si pamätám, že za protihlukovou stenou stále merali rýchlosť - 90-ku.
Teraz je to súčasť R1 a rýchlosť zvýšená na 130 a to len preklasifikovaním cesty. (samozrejme že aj tam sú nejaké obmedzenia). Ja viem, že sa to nezmení z tohto fóra, len sa pýtam na názor.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja osobne nepoznám na SK bezpečné úseky ani na dialnici a ani na iných cestách....a za druhé tých akože dialnic je na SK tak málo km že je šumafuk či idem 130 alebo 150. skrátka ušetríš reálne prd makový len vzrastie zbytočne spotreba a exhaláty.A tri pruhy medzi TT a BA to ani nemá zmysel komentovať či už správanie šoférov alebo celkový stav . Stále platí že máš jazdiť mimo mesta v pravom pruhu . Ale tam je každú chvílu znížená rýchlosť kvôli parkoviskám a odbočkám, a teraz čo budeš pokaždé brzdiť na tých 80 či 90 či čo tam vlastne je na tabuli? Pretože ak nejde nič pred Tebou, nemáš právo ísť do stredného pruhu ten je len na predbiehanie? Takže na SK je o celé nejaké divné....A ešte k tomu ak bude možnosť niekde 150 tak to už šoféri budú celkom zmätení.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

150km/h tak skoro ani nebude na dialnici a to aj z dôvodu že by sa znížil príjem do štátneho rozpočtu z pokút.
Pri povolených 110km/h TT-BA-TT nie je problém niekoho namerať, keby tam bolo 150km/h tak namerajú akurát tak velký prd

A to isté platí pri 130km/h, tam sa už ťažšie hladá cestný pirát, ktorý prekračuje, pri 150km/h by tých pirátov bolo skoro nula
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

Teraz je povolených 130 km/h a veľa pretekárov jazdí 145 km/h. Povoľ 150 a budú jazdiť 170 !!!
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hej chodci zdržiavajú.... obchvat Košíc smer Jazero, 4 pruhy, jeden chodec,má červenú, stlačí tlačítko semaforu, nebude čakať,rozhliadne sa, ešte stíha, prebehne, autá dostanú červenú, x áut stojí v oboch smeroch, neprechádza nikto lebo chodec je už pred svojou bytovkou a truľkovia v autách čumia do prázdna a čakajú.
O pár dní bude opäť správička že nejaký expert tam vošiel na červenú alebo mimo prechod a skončil svoju pozemskú cestu. Ale sme na Slovensku, načo vyriešiť veci jednoducho, radšej postavme policajtov pred priechody, to má iste svoj zmysel.
Dá sa jazdiť aj 150, niekto to potrebuje, niekedy sa ozaj treba aj ponáhľať, prečo nie, len tie cesty na 150... prešiel som si z KE do PO a to čo tam stavali minulý rok len dôkaz kradnutia... povrch biedny hlavne že beton do stredu bol nutný...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre zadávatela - predstav si že ideš povolených 150 a ja idem medzi dvoma kamionmi 82,5 lebo šetrím a mám staré auto. Kedže podriemkávam , tak sem tam sa vysuniem aj polovicou auta do druhého pruhu.
Stihneš zareagovať??? Nejde o môj starý vrak , ja si za 200 evri kúpim druhý , mne je lúto tvojho pekného auta a mladého života. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a čo to má s tým? ak sa vysunieš jak také jelito čo nepozerá dozadu a podriemkáva tak sa ťa rozbijeme aj v 130 či 100... to je troška o inom.... zahákni sa za kamion a šetri, nikto ti nebráni, potom ale nevykukuj
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Na Slovensku viac ako 130km/h na dialnici úplne zbytočné.
Neviem kto ako sleduje toto fúrum,ale väčšinou tu všetci jazdia za kamionmi,a potom sa tu chvastajú koľko im to ich tédéí žere.
Na jednej strane chápem že pri 110km/h je spotreba iná ako pri 130km/h,tak ale keď chce niekto jazdiť na spotrebu nech to prizná,ale nech nepíše na internete spotrebové rozprávky,a nech neobmedzuje rýchlejšie autá.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

carlosMT napísal:Teraz je povolených 130 km/h a veľa pretekárov jazdí 145 km/h. Povoľ 150 a budú jazdiť 170 !!!
Keď jazdím 145km/h tak som pretekár hej??
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal:a čo to má s tým? ak sa vysunieš jak také jelito čo nepozerá dozadu a podriemkáva tak sa ťa rozbijeme aj v 130 či 100... to je troška o inom.... zahákni sa za kamion a šetri, nikto ti nebráni, potom ale nevykukuj
Hjundai , píšem to preto , lebo hromada rýchlych jazdcov má dosť velký problém s reakciami a ja nie som len jelito ale som velmi zlomyselné jelito, to je dosť podstatný rozdiel. Fakt by som ti doprial vidieť , čo spraví pri dialničnej rýchlosti náznak "bodyčku" od auta vo vedlajšom pruhu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja by som uvital tu 150-ku.v pohode by sa dalo jazdit 170 co by celkom stacilo a aj by som robil rychlejsie presuny s bodu a do bodu b.a neobmedzene by som sa tesil jak maria.ale tu su neni na to cesty pri 200 auto skače jak koza.a za dalsie vodici na sk su poniektory brzdiči a chodia na spotrebu.chapem to ale poniektorych aj kamiony tlacia.to je už hadcore.a niektory nevedia že maju aj spatne zrkadla.a to su už važne trubice.takže pre mna kludne 150 na dialnici. :28b7: ved dialnica je na rychle presuny tak preco nie.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní