14 čínskych noviniek na autosalóne v Šanghaji

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Radšej jazdený originál ako tieto kopírky. :d :D
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak by stáli pätinu toho, čo originál, tak si myslím, že by to v Európe malo úspech. Aj napriek tomu, akej to je kvality.
Ale aj tak si myslím, že kvalita pôjde hore. Tak, ako sa odsudzovali niekedy kórejské a japonské autá a teraz im môžu ostatní výrobcovia len "pozerať na zadné svetlá"...:)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kopíruje sa zväčša už niekoho vyrobený výrobok ...Číňan máva "svoj" výrobok zväčša vyrobený alebo uzrie svetlo sveta skorej ako originál...tak aké kopírovanie??? :40bd:
To je priemyslová špionáž...
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Za neaku smiešnu cenu by som si to kúpil preco nie :D inak aké su cenu ?
pidizvi
Príspevky: 3410
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ten clanok o CEO je zaplateny nemeckymi automobilkami, neda sa brat vazne.
Cena musi byt super, ale keby sa to predavalo v EU, tak sa cena zvysi takmer na uroven "originalov". Toto by EU automobilky ani cela EU nedopustili.
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Na konci montážnej linky v Číne platí Schlössl za jedno auto v prepočte 7 300 eur
Mníchovský predajca ojazdených áut Karl Schlössl sa stal oficiálnym nemeckým importérom čínskeho CEO. Zo zadného pohľadu ide takmer o vernú kópiu BMW X5, no namiesto 50 000 stojí len 28 000 eur.
Ak by sa to dalo objednať z Číny cez net, tak by sa to oplatilo. Pojazdíš 5 rokov a predáš do šrotu, alebo džamorákovi za tisícku. Ak to pôjde cez tri firmy, tak sa jeho cena musí logicky vynásobiť štyrmi... :40bd:
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

qoros a posledne dve su pekne
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ako tak pozerám na tie bezduché amorfné bobule, Číňanom by som doporučil vrátiť sa k rezancom a ostrokyslej polievke.
Autá nech radšej prenechajú iným...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

keyness napísal:qoros a posledne dve su pekne
čo si ešte nevidel pekné auto??
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

ukaz mi nejake zaujimave nove .... co vyslo a nepripomina nam 10 rocne auta svedavy som v tejto cenovej hladine
nobel22
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 14.12.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nobel22 »

Mnohí su zamilovaní do De.group ako somari do kopy sena.A každy iny desing je im proti srsti..Vsak tie novinky ,co vychadzaju teraz od VW,BMW,SEAT, FIAT, Skoda-pripominaju niekdajsie prutene detske kociky na prutenych kolesach. Vsetko na jedno kopyto. Pride cas-a nie tak za dlho,ze nas korejci a cina predbehne vo vsetkom. A zacina to dizajnom.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Neviem, či som to sem aj písal, ale raz sa mi stalo faux pas, keď som stretol bývalého spolužiaka na parkovisku, dali sme sa do reči a pochválil som jeho nový Hyundai to SUV, označenie neviem. On mi urazene odpovedal, že je to Porsche Cayenne :-) Ja to naozaj neviem rozoznať, zvlášť zozadu. Je to veľmi podobné.

Na druhej strane sa ani nečudujem, že mnohí výrobcovia kopírujú, veď vymyslieť niečo nové, o dosť inšie je veľmi obtiažne a - aby sa to aj predávalo.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Cinan je v tom originalny, ze je tak jedinecne neoriginalny. :d :D Ten dizajn ani nema cenu komentovat, typicke cinske kopie ako vsetko cinske, od oblecenia po auta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných