10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa fzubaty »

Začal by som otázkou, koľko stojí ten servis v Toyote.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa Qcko »

Sused kúpil ako novú Toyotu Prius, po pár rokoch si povedal, že už si bude len doma meniť olej sám a robiť si servis svojpomocne a po 2 rokoch ak si dobre pamätám sa mu auto zablokovala a museli ho odtiahnuť do Toyoty, kde si musel zaplatiť "oživenie" vozidla, ktoré sa kvôli ochrané hybridného systému nejako "zablokovalo". Nebolo to ľahké a riešili to pekných pár týždňov.

To bolo v roku 2018 cca, či sa niečo zmenilo odvtedy neviem, ale je to iné ako so spaľovákom. lol
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

japonske auta maju v principe primitivnejsiu techniku.
Avsak, vseobecne je imho autorizovany servis lepsi.
Cenovy rozdiel je dnes uz minimalny voci inym servisom.
A predsa len sa informacie o detailoch danej znacky/modelu dostanu skor k ludom v znackovom servise ako k niekomu, kto servisuje vsetko.

Takze za mna urcite znackovy servis.

Alebo kupit Teslu - ta nema predpisany ziadny servis, teda beznu udrzbu moze robit ktokolvek. :zg282:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

jozoD. napísal: 11.12.2023 16:32 asi ma tu zlynčuju...ale....kua...to si si to auto kúpil za svoje posledné peniaze?
ako ak by som bol v takej financnej situacii ako ty, že tu riesis mozno nejakych 250€ hore dole, tak by som si radsej kupil nejaku staru benzinovu Hondu Civic za 1000€.

Toyota su primitivne auta = spolahlive.
S novymi vecami maju problem, ale klasicky hybrid pouzivaju rovnaky uz desiatky rokov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa oco13 »

jozoD. napísal: 11.12.2023 16:32 asi ma tu zlynčuju...ale....kua...to si si to auto kúpil za svoje posledné peniaze?
ako ak by som bol v takej financnej situacii ako ty, že tu riesis mozno nejakych 250€ hore dole, tak by som si radsej kupil nejaku staru benzinovu Hondu Civic za 1000€.

Ja neviem co cakas...ze teraz najdes niekoho na internete, ktorý ti povie, ze ziadne poruchy na tom aute behom tej doby nemal a ten servis v autorizaku bol zbytocny?
Ono logicky vacsinou tí vyrobcovia davaju tieto predlzene zaruky prave na veci, ktorym najviac veria.
Myslim to v dobrom...nechcem urazat ani vrtat. Ale mne to naozaj skor pride tak, ze len hladas niekoho, kto ti odobrí tvoj zámer nechodit do autorizaku.

A aky velky je vlastne rozdiel? Autorizak vs. miestna dielna?
Jožko išiel som vlakom kupovať Feliciu do BA stála 330 eur, vlak stál 8, takže som ujovi rovno povedal, že či mi spustí z ceny alebo natankuje plnú nadrž. Mal som po zaplatení lístka 302 eur.
Ak toto nahodou číta, tak sa určite spozná - býval na hausbote, robil kuchara vo Viedni a na auto proste zabudol. Takže keď sme robili skušobnú jazdu, zistil, že neplatí STKčka. Zdvihol telefon a išli sme rovno spraviť stk. Predtým natankoval plnú plynu aj nejaký benzín aby nas nekopli na stk do rici. Tá stk neplatila tri roky takže aj tak pozerali dosť čudno. Felicia potom ešte u mňa jazdila dve stkčky. A u mňa jazdila znamená takýto režim
Obrázok
Takže život píše rôzne príbehy. Už len tak na okraj výmena oleja + filtrov ma vychádza 40 eur doma a 120 eur v dedinskej dielni. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozoD. »

...veď ja som si tiež na mojej starej honde menil olej sám...aj brzdy...aj všetko čo ma napadlo. v robote som to s VZV zdvihnul do ľufty a makalo sa :D

Ale pri hentej novej Toyotke...čo píše zadávateľ...by som šiel kľudne do autorizaku. Tie rozdiely sú skoro žiadne :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa oco13 »

Nebolo to myslené proti nikomu - len je taká doba že jeden rieši 20 eur a iný nerieši ani 2 tisícky. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozoD. »

Furt sme sa inak nedozvedeli aky je rozdiel medzi autorizovanym servisom a miestnou dielnou.
Vieme iba, ze zadavatel riesi dokonca aj fakt, ze by si musel vziat na ten den dovolenku.

To je ako pytat sa, ze ci sa oplati priplatit si nejake poistenie batoziny....ale nepovies kolko stoji to poistenie a aku hodnotu ma ta batozina.

....ale chapem...mozno zadavatel nema problem s peniazmi...ale rozmysla tak, ze kazde usetrene EURo sa pocita. Usetris kazdy rok 200€ na rocnom servise...za 5rokov je to 1000€.
brotmeistersro
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2012 22:07
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa brotmeistersro »

15 000 km / 1 rok *
185 EUR

30 000 km / 2 roky *
251 EUR

45 000 km / 3 roky *
221 EUR

60 000 km / 4 roky *
286 EUR

75 000 km / 5 rokov *
185 EUR
Detail
90 000 km / 6 rokov *
406 EUR

Ceny 2023 Autogrand / link /https://www.toyota-bratislava.sk/majite ... 1/11/0/9/6
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozoD. »

...drobáky toto.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa fzubaty »

Podla toho co tu citam, tak su tu na fore o starych hajtrach sami bohati ludia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa oco13 »

Nečítaš pozorne - napríklad ja sám sa radím medzi "pracujúcu chudobu" lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

jozoD. napísal: 13.12.2023 20:37 ...drobáky toto.
Tieto sumy za servis, mi na HDI vystačilo na vyše 200.000km...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa oco13 »

jozoD. napísal: 13.12.2023 20:37 ...drobáky toto.
Cena dvoch mojich aut :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa seven549 »

jozef855 napísal: 10.12.2023 21:33

Na co vsetko sa vztahuje ta predlzena 10 rocna zaruka?
na take otazky je lepsie ist do tej toyoty a ohladom tej hybridnej casti sa pytat rovno tam obetovat aspon jednu navstevu a spravit si svoju predstavu.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných