10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozef855 »

Zdravim

Kupil som 5 rocnu yarisku hybrid s najazdenymi 40 000 km a teraz v decembri ma mat po roku pravidelny servis - vymena oleja, filtrov... a moja otazka znie mam ist do autorizovaneho servisu ktory je odo mna najblizsi 1 hodinu autom, zobrat si pol dna dovolenky, zaplatit drahsi servis vratane testu na hybridny pohon aby som mal 10 rocnu predlzenu zaruku na akumulator hybridneho pohonu. Prve 4 prehliadky boli v autorizovanom servise Toyota.

Alebo mam vymenit olej a filtre za 100 eura tam kde chodim stale.
Yarisku som kupil pre manzelku a ona s tym rocne najazdi max. 5 000 km.

Na co vsetko sa vztahuje ta predlzena 10 rocna zaruka? Na baterie, akumulator, elektromotor, kable... ???
Oplati sa mi to pri tak malom najazde lebo o dalsich 5 rokov na tachometri bude hlboko pod 100 000 km.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby to nebol hybrid, tak ok, stačí aj doma v garáži..

Keď ho budeš predávať, alebo sa niečo pokazí??
40.000 km je ešte nové auto.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa wilz »

"Na co vsetko sa vztahuje ta predlzena 10 rocna zaruka? Na baterie, akumulator, elektromotor, kable... ???
Oplati sa mi to pri tak malom najazde lebo o dalsich 5 rokov na tachometri bude hlboko pod 100 000 km."


No tak, asi by si si mal ty v záručnej zmluve alebo u Toyoty zistiť podmienky záruky.

Ďalšia vec je ale, že ten test hybridného pohonu s väzbou na záruku, ti asi nikde inde neurobia a keď už prvé 4 prehliadky boli vykonané v autorizovanom servise Toyota, čiže zatiaľ asi nebolo nič zanedbané, tak potom je len na tebe, aby si si skalkuloval, či ti tých zopár peňazí naviac oproti samo-doma stojí za to alebo nie.

A zase, keby si z hocijakého dôvodu chcel o 3 roky auto predať, tak je nepochybné, že by si mal lepšiu vyjednávaciu pozíciu s potvrdením o tých kontrolách ako bez neho. Aj keď teda dá sa ísť do Toyoty na kontrolu bateriek aj v čase predaja auta.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozoD. »

...ale jasné, že choď do autorizáku. Tam nemôže byť zas nejaký dramatický rozdiel v cene oproti solídnej dielni.
Napríklad taká Mazda dáva aj akúsi záruku mobility...že sa o teba postará, keď ti niekde zdechne auto. To je fajn, ked nemas havarijnu, alebo nejake pripoistenie k PZP.

Mne sa páči chodiť do autorizákov....keď som aj našiel nejaké poškodenie po servise....okamžite to riešili a vyriešili.

A 5ročné auto so 40k km....veď to je prakticky nový, zabehnutý stroj.
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozef855 »

Je tu niekto komu by nieco odislo na hybridnom pohone po 8- 9 rokoch a riesil opravu v ramci 10 rocnej zaruky?
Okrem penazi navyse za servis totiz musim zobrat aj pol dna dovolenky nakolko najblizsi servis je 70 km od mojho bydliska.

Prvy majitel yarisky ju kupoval v roku 2018 a v servisno/zarucnej knihe z roku 2018 sa pise:
´´Na komponenty hybridneho pohonu vozidla je poskytnuta casovo rozsirena zaruka v dlzke trvania 5 rokov od datumu zaciatku zaruky alebo do najazdenia 100 000 km podla toho co nastane skor. Pocas prveho roku je zaruka bez obmedzenia poctu najazdenych kilometrov. Ide o nasledujuce komponenty: akumulator hybridneho systemu, riadiaci modul akumulatora hybridneho systemu, riadiaci modul hybridneho systemu, invertor s konvertorom´´.

Ale nespomina sa tu v knizke ta predlzena 10 rocna zaruka.

Ale toto sa pise na stranke toyoty:
´´ Program Predĺžená starostlivosť o akumulátor hybridného pohonu Vám zabezpečí úhradu nákladov spojených s výmenou a opravou akumulátora hybridného pohonu v prípade jeho poruchy. Predĺžená starostlivosť o akumulátor hybridného pohonu sa dá pravidelne obnovovať až do chvíle, keď od registrácie vozidla uplynie 10 rokov. Získate tak veľa rokov bezstarostnej jazdy a vedomie, že Vaša Toyota bude vždy v rukách odborníkov´´.

Tato predlzena starostlivost o akumulator hybridneho pohonu spada aj na hybridy vyrobene v roku 2018 alebo len na aktualne modely? Taktiez v texte sa spomina slovne spojenie ´predlzena starostlivost o akumulator hybridneho pohonu´ cize ta zaruka je len na akumulator cim sa chape len ta ´bateria´ ??
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa tuninka »

asi by bolo najlepšie napísať alebo zavolať konkrétnemu predajcovi, čo auto predal, keď bolo nové predošlému majiteľovi a spýtať sa, že na čo sa presne záruka vzťahuje, čo ti tu kto poradí alebo napíše ti je figu platné, keď to potom predajca nebude akceptovať
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozoD. »

asi ma tu zlynčuju...ale....kua...to si si to auto kúpil za svoje posledné peniaze?
ako ak by som bol v takej financnej situacii ako ty, že tu riesis mozno nejakych 250€ hore dole, tak by som si radsej kupil nejaku staru benzinovu Hondu Civic za 1000€.

Ja neviem co cakas...ze teraz najdes niekoho na internete, ktorý ti povie, ze ziadne poruchy na tom aute behom tej doby nemal a ten servis v autorizaku bol zbytocny?
Ono logicky vacsinou tí vyrobcovia davaju tieto predlzene zaruky prave na veci, ktorym najviac veria.
Myslim to v dobrom...nechcem urazat ani vrtat. Ale mne to naozaj skor pride tak, ze len hladas niekoho, kto ti odobrí tvoj zámer nechodit do autorizaku.

A aky velky je vlastne rozdiel? Autorizak vs. miestna dielna?
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa Fakyu »

jozef855 napísal: 10.12.2023 21:33 Zdravim

Kupil som 5 rocnu yarisku hybrid s najazdenymi 40 000 km a teraz v decembri ma mat po ....................................


Ahoj, no nemam uplne priamu skusenost ale za predpokladu ze toyota a lexus 1:1, velmi sme uvazovali nad Lexusom tiez hybrid to najmensie SUV, riesili sme aj priplatok za predlzenu zaruku tusim nejako 2 roky navyse niesom si isty. Predajca mi povedal ze ako predajca by sa samozrejme mal snazit predat tu predlzenu zaruku ale ako clovek mi hovori ze to nebudem potrebovat, pri hybridnych pohonoch lexusu je tak male percento reklamacii a zarucnych rieseni ze je velmi mala pravedpodobnost ze tam bude nieco potrebne niekedy riesit. Samozrejme neviem ako to je v 10 rocnom horizonte ale ja osobne by som pri tvojej situacii do toho urcite nesiel - ked si spocitas 10 rokov autorizovany servis + cas a naklady stym spojene, je len velmi mala pravedpodobnost ze sa ti to vrati. Uz len ked si prepocitas zopar autorizovanych servisnych prehliadok ti pokryje aj naklad na opravu keby sa nedajboze nieco v pohone pokazilo. Dalsia vec je ze ci to auto realne 10 rokov vobec budete mat (plany su jedna vec, buducnost nevyspytatelna) a ako posledny argument by som uviedol ze je to jednoduchy obchodny trik, predajcovia uz daaavno nezarabaju na predaji vozidiel tie rabaty ktore tam maju su fakt smiesne, je to prave servis co ich zivy. A ked sa im predsa len podarilo vymysliet nieco take bezkazove v dnesnej kazivej dobe ako ich pohon musia si nejako kryt tie naklady ktore im vzniknu tym ze sa to servisovat nebude. Je to samozrejme len moj nazor s argumentami ktore by si mohol a nemusel zvazit.
brotmeistersro
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.02.2012 22:07
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa brotmeistersro »

Takáto otázka pri ročnom servize cca 200 eur v autorizáku.
:40bd:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa autolaik »

..ja som napr.okaslal predlzenu zaruku na elektromobil. :)
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozef855 »

brotmeistersro napísal: 11.12.2023 17:26 Takáto otázka pri ročnom servize cca 200 eur v autorizáku.
:40bd:
Akoze nechapem co je mojej otazke az take smiesne ze sa valas po zemi?

Ved sa normalne pytam, ze ked si zoberiem pol dna dovolenky a absolvujem 70km tam a 70 km naspat, ci mam tu predlzenu zaruku 10 rokov na komplet cely hybridny pohon tak ako tomu bolo prvych 5 rokov cize akumulator hybridneho systemu, riadiaci modul akumulatora hybridneho systemu, riadiaci modul hybridneho systemu a invertor s konvertorom alebo len na samotny akumulator cize rozumej bateriu, lebo ked sa predlzena zaruka vztahuje len na samotnu bateriu tak v tom pripade mi to nestoji za tie peniaze a cas. Osobne si myslim ze ta bateria je ta najposlednejsia vec co sa moze v hybride pokazit.
Auto som kupoval manzelke s tym ze uz ho dojazdi a potom ak sa financne neoplati donho vrazat peniaze, tak jej kupim dalsiu 5 rocnu jazdenku. Aj ked sice s tym jej malym rocnym najazdom si myslim ze tuto yarisku bude mat velmi dlho.
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozef855 »

autolaik napísal: 11.12.2023 22:17 ..ja som napr.okaslal predlzenu zaruku na elektromobil. :)
Ufff mozem sa spytat co ta k tomu viedlo??
Lebo predlzena zaruka na auto a predĺžená ´starostlivosť o akumulátor hybridného pohonu´su asi 2 odlisne veci.
No nic budem musiet zavolat do toyoty osobne lebo podla konkretnych slov ako je to sformulovane na ich webovej stranke mi z toho logicky vyplyva ze zo vsetkych casti z ktoreho sa sklada hybridny pohon je ta 10 r. zaruka len na bateriu cize ak sa pokazi bateria hybridu tak len vymenia tie pokazene clanky s tym ze ak sa pokazi zvysok tak holt smola. Na ten zvysok sa vztahuje zaruka len prvych 5 rokov. Alebo sa mozno mylim a otvoril som tuto temu s tym ze prispeje niekto kto uz riesil nejaky problem v ramci tej 10 r. zaruky.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa autolaik »

Co ma k tomu viedlo? "Ochota" s akou pristupili na riesenie poruchy este pocas riadnej zaruky. Predlzena zaruka sa u mna vztahuje len na bateriu...
jozef855
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.11.2023 10:58
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa jozef855 »

Ak sa mozem spytat aka to bola ta ´ochotna´automobilka?
halifaxs4
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.12.2010 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: 10 rocna zaruka na hybridny pohon - oplati sa chodit do autorizovaneho servisu

Príspevok od používateľa halifaxs4 »

Ak už nemáš auto celkovo v záruke auto môžeš nosiť hocikde na bežný servis za lacnejšie ale hybrid test daj urobiť v toyote a budeš mať záruku len na hybrid...bude to lacnejšie alebo keď chceš do toyoty celkovo na servis dones tam olej a filtre a oni ti zaúčtujú len prácu, poprípade ti povedia že ešte čo treba vyservisovať, napríklad mení sa brzodvá kvapalina atď...

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných