1.9 tdi (AFN) 81kw ...

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ciPo.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.10.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

1.9 tdi (AFN) 81kw ...

Príspevok od používateľa ciPo. »

Zdravym klubaci... :300f:
Vedel by mi niekto objasniť jednu vec .. ohladom plniaceho tlaku?? V riadiacej jednotke mam osadeny snimač s dlhšiou drahou snima do 2,5bar... variabilitu som zošteloval tak aby mi to držalo 1.5 baru a fungovalo mi to bezproblemou pol roka...a teraz si s tym neviem rady lebo narazovo turbo tlači do dvoch barov a až priliš neskoro okolo 3000rpm zreguluje turbo... podtlaky ok.. n75 ok ..turbo prečistene pred 5000km... variabilitá krasne pracuje po odpojeni podtlaku takže bánka tiež ok.. mysim si že to bude nejaká šoftverova chyba lebo doteraz to išlo perfékt... da sa ten šnimač nejak prispôsobit alebo čo mám robiť..?? Viem že mal by som tam máť origo šnimač ale viém že to môže fungovať aj takto á bol som spokojny
.. Mam vcds ale nie všetko ovladam na tom programe :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Človeče ja sa v tom vrtam odkedy je Tdi na svete ale čo spínač v RJ píšeš...potuchy nemám
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Milan, uz si niekedy videl 81kW verziu co tlaci 2 bary z turba ?
Takze preto si este nevidel šňimač...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Popravde...nikdy ešte doteraz.Je to ťažké keď ľudia sa bavia v rodnom jazyku a predsa si nerozumejú,lebo mám pocit že neviem čítať,neviem či to neprešlo Enigmou alebo nejakou Thremou
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v preklade a rozsifrovani zacneme tam, ze 81kW tlaci okolo 1.0 baru. Nie dva, ale jeden.

Nikto nijako šnímačom nic nemusi upravovat na 81cke, a uz vobec nicim co je cajchovane na 2.5 baru a srobuje sa.
ciPo.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.10.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciPo. »

Ano mam 81kw
A vnt15sku a tlači mi to 2 bar... a nechce to doregulovať cez banku.... poradite mi nejnak alebo abo si tu chcete nechpavo četovať medzi sebou? :38eb: ... kludne možem spravit video alebo co len chcete...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Urob záťažový log ...001 010 011
návod tu
vcds-diagnostika-tdi-motorov-logovanie- ... 59758.html
ciPo.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.10.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

007

Príspevok od používateľa ciPo. »

golf 3 1200kg
sam v aute
zaradeny 3. kvalt
gumy 2.5 bar
https://ulozto.sk/file/toaGcTMvcng8/log ... 10-011-csv
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logovanie sa neurobilo správne,pretože to potrebuje 4 prev.st. preto aby sa dosiahla max. záťaž. Z 3 st. si motor lahko poradí a nemusí sa namáhať...preto 4 st. aby motor musel zo seba vydať maximum.
Problém je že potom na 3 st.sú hodnoty logicky nižšie a takto sa nedozvieš čo motor dokáže.
Z toho čo vidím je to ale tak či tak katastrofa.Váha vzduchu viac mrtva ako živá,tú treba poriešiť a znova nalogovať (na 4 st.)
Kým sa nedá do poriadku váha je zbytočné posudzovať turbínu,tá je v tomto logu tiež mrtva.Ale...ona kým nie je prietok na váhe ísť nemôže,motor dostáva tak málo paliva že ho musia kolobežky predbiehať
ciPo.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.10.2019 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciPo. »

Vtedy išlo auto už ták katastrofalne že nebolo možne logovat na 4Q.
Skusim nalogovať vahu ale neviem ako nato..potom by to možno dopomohlo tomu zaťažovemu logu aby som to stihol spravit..
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných