1.9 tdi 96kw kúri len na voľnobeh a za jazdi sa prehrieva

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

1.9 tdi 96kw kúri len na voľnobeh a za jazdi sa prehrieva

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Neviete niekto poradiť passat 1.9tdi 96kw auto kúri sem tam len na voľnobeh motor je normálne zahriaty na 90 stupňov ale ako náhle sa pohnem tak kúriť pomali prestane a ked idem nad 90km/h tak sa začne hneď prehrievať, pokial auto stojí tak sa neprehreje, termostat je nový a tak isto je aj odvzdušneny systém, za každú radu ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten systém sa odvzdušní dokonale aj sám,na mieste sa neprehreje samozrejme.Potrebuje takmer hodinu aby volnobehom dosiahol plnú teplotu takže s podobných vecí by som zrovna nevyvodzoval záver.
Ten motor má problém dosiahnuť teplotu a nie sa vychladiť,čo asi dobrá správa nie je,lebo tu je vážne podozrenie na vadu tesnenia pod hlavou.Takže je možné urobiťjedinú vec...test na obsah CO vo vode čisa prítomnosť spalín potvrdí.A budeš si istý.
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Lenže mne sa na prevádzkovú teplotu 90 stupňov zohreje hneď, aj ju drží ale ako náhle vyjdem na hlavnú cestu a idem rýchlejšie tak začne hneď ručička stúpať k červenému, ked zastanem a ostanem stať na voľnobehu tak pekne klesne a drží si stálych 90 stupňov a na voľnobeh aj začne kúriť, potom ked sa pohnem tak zase kúriť prestane aj ked je motor zohriaty, prečo to na voľnobeh kúri a ked sa normálne pohnem tak prestane ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Škoda každej špekulácie,test na spaliny je dielo pár minút,termostat je istý,uzáver expanzky je overený za chvilku,obeh (vodné čerpadlo) overiť za chvilku,zanesenie prefuk odvzdušńovacích hadičiek za chvilku.tak na čo tam vôbec špekulovať ak je tam všetko od A po Z overené za chvilku.
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Skúsil som ten test s expanznou nadrzkou, odpojil som tu vrchnú hadicu co ide do expanzky a zapchal ju, napojil som namiesto nej vlastnú a koniec som strčil do fľašky s vodou a naštartoval ale žiadne bublinky do fľašky nešli . Vždy ked je chytene tesnenie tak by išli tie bublinky do fľašky s vodou alebo nie?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak z toho som jeleň ako to je zapojené
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Robil som to podla tohto príspevku co som našiel na fóre, citujem :

ak si chces byt isty ci to je tesnenie vytiahni tenku hadicku co ide expansky a zapchaj ju srobom a stiahni paskou, a do expansky napoj hadicku a daj ju do pet flase plnu vody a niekto nech ti turuje po plyne a hned uvidis ak bude bublinkovat z hadicky tak ko tesnenie.

Neviem ci sa to ma naozaj tak skúšať ale ja ked som to spravil podla toho tak mi nic nebublinkovalo
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

S tou hadičkou je to podla mňa nezmysel , lebo tesnenie môže byť prerazené troma spôsobmi - olej/voda, voda/valec, olej/valec a vždy sa motor správa inak. Jediné riešenie je za 20eur ten test spalín ako píše Milan.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

co spekulujes ako student nad tou onou...., milan ti to napisal presne, tak sa toho drz a kym to neotestujes, tak sa modli zdravase a ocenase, aby to bolo len tesnenie a nie hlava, alebo blok / co ti nakreslil oco/....lebo skoda toho motora, to su velmi dobre motory.
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Ja som vobec nešpekuloval ako študent nad onou.. Bol by si prekvapený ale u mna v Brezne ked som povedal v servisoch nech mi urobia ten test na co2 tak pozerali po mne ako po sprostom. Modlil som sa asi veľmi dobre lebo na chybe bola rozpadnuta vodná pumpa žiadne tesnenie ani hlava. Preto som sa pýtal na tie hadice lebo sa mi to od začiatku nezdalo ze su studené a tým pádom som mal správne tušenie ze riadne necirkuluje voda v motore. Keby som nad tým nerozmýšľal alebo špekuloval ako si napisal tak by som uz mal založené nové tesnenie mozno aj druhu hlavu za plno peňazí a problém by vyriešený nebol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných