1,6hdi FAP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že sú to rovnaké motory tak možno pohlad na údaje z Lexie niečo napovedia
[img]https://s9.postimg.org/60k6jbc2z/28_6_2014_003.jpg[/img]

V tomto prípade sa jednalo o utrhnuté tuebo,všetok olej vytiekol dole do FAP-u takže ten sa otvoril a vyčistil.Urobila sa nútená regenerácia a auto behalo ďalej bez závad.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veď práve.Tento mal nabehané viac než tvoj,prešiel hotovou pohromou.Po otvorení DPF som sa pržehnal že amen,toto už nerozchodí.Ale...vyčistenie dopadlo velmi dobre,cat predradený pred filtrom bol funkčný,ešte vo vymontovanom stave sa odskúšal na funkčnosť.Systém ešte raz mal drobný problém,vadu rozdielového čidla tlaku,zrejme olej ho pochoval.*Ale po výmene už OK
V tvojom prípade by možno tiež nezaškodilo overiť schopnosť catalizátoru zvyšovať teplotu,pretože k tým km je zaplnenie filtra tak nejako príliš.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

FAP pri PSA sa vačšinou nezaplní sadzami samotnými, ale aditívom.. vyčistiť a ideš dalej.

Čistiť sa to dá bud na profi stroji, ktorý to popreplachuje chémiou, alebo horúcou wapkou.

Velký pozor na vytekajuci bordel, obsahuje cerín a rhodium čo sú rádioaktívne a vysoko karcinogénne látky. Nemali by putovať do prírody.

Zameral by som sa ale aj na to prečo pri 165tkm je fap plný.. vačšinou to sposobí jazdenie výhradne v meste..dlhodobo alebo olej vo výfuku, alebo ked zadymujú vstreky.
AutoSpecial.top
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Nutena regeneracia je v 99% na prd.. Ta sa vykonava pri preventivnych prehliadkach v autorizaku pokial je vidiet ze interval regeneracii je prilis kratky a auto jazdi len mesto.

Je to najvyssi stupen regeneracie..a najhorsi, lebo auto stojí na mieste a točí 3-4 000. To 1.6tkové turbo sa tomu určite poteší )

Vela ludí si myslí že filter treba vypáliť tak že na dialnici daju plny plyn.. no nie.. pri poziadavke plneho vykonu sa regeneracia prerusi. Takze kecy ako vypaloval som pri 200km/h v nemecku..su onicom.
AutoSpecial.top
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rúzne značky majú rôzne "maniere" ktoré musia byť urobené aby sa regenerácia spustila,či je to miera paliva v nádrži alebo hoci aj olejový servis od určitej hranice do vyčerpania sa jednoducho musí urobiť základné nastavenie inak to nejde.Ale tak zase,nútenú regeneráciu nevymysleli ako víkendový útek od nudy ale ako jednu z posledných možností ako von z problému.Takže sa predpokladá že dotyčný mechanik si celý menžment dopodrobna preštuduje,skontroluje aktuálnosť údajov z jednotlivých čidiel,pozrie históriu činnosti,a logicky že najprv hladá možnú príčinu prečo k nejakému kolapsu prišlo.Lebo takmer vždy je problém v motore samotnom a problém samotnej regenerácie a neschopnosti motora si ju zabezpečiť prirodzene má svoj dôvod.
Akým finesom si mechanik pomôže a ako si komponenty "preťuká" je už vyžší dívčí škola.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laki co olej ? isiel tam spravny ? nemal motor spotrebu ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Hej ked vsetko slape spravne, sadze sa spalia a zostane popolcek a ten plni filter uz neodvratne...ze aj aditiv do nafty ho tvori som netusil :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

lakinooo napísal:
Regenerácie už prebiehali pod 200 km, zdvihlo to spotrebu o 1,5L, stále sa dochladzoval po odstavení.
takto sa mi spraval skoro novy korejcan 1,6crdi... islo ma od jedu porazit
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných