1,6 crdi - zlý štart pri zohriatom motore

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

1,6 crdi - zlý štart pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa kato2424 »

Ahoj všetci , mám takýto divný problém tj . potrebujem poradiť prosiiiim. A to keď mám zahriaty motor keď teda prejdem najmenej 100 km a vypnem ho mám problém zo štartovaním , síce naštartuje na 2,3 otočky ale s takým rachotom že si myslím že mi vyskočia všetky valce von a potom sa to ustali cca. 5 sekund a zas šľape jak hodinky . So studeným štartom nemám žiadny problém , prosim poraďte mi čo s tým môže byt? Mám r.v 2010 1,6 crdi 66 kW a najazdených cca 230 000 km. Dakujem za pripadne rady
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Skús vymeniť olej, ak nepomôže rozobrat rozvody a vymeniť šponovak retaze, a pri tych km asi aj retaz a voditka.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Zakarbonovany motor v dosledku prilis dlhych vymen oleja. Rozvody to nie su, robili by to aj studene.

Aj nabuduce treba oleje na 30.000km, minimalne... Podla mna aj 40.000 by to vydrzalo.
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

Mením olej každý rok cca 25000km takze olejom to nebude naisto moj tip nejaký snímač ale aký a prečo?!?!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K oleju je škoda sa vyjadrovať,moje doporučenie je 10 tis a preč,ale o tom nechcem už ani slovko,za takýto olejový servis sa bude raz patrične platiť. Toto zaklepanie chce aby si vypočul niekto kto je vybavený (nutný el.stetoskop) hlavne znalosťou,s čím je spojený ktorý zvuk,čiže nejaký skúsený motorár.O čidle nemá cenu uvažovať,ten motor má obrovskú diagnostiku a vážnejšiu vec ktorá už vyúsťuje do zvukov by dávno ukazovala.Pretože zaklepanie pri štarte môže pochádzať jedine z vadnej mechaniky motora a okrem toho iba v zlom podaní paliva,čo je problematika sama o sebe kolosálna.Vstrekovač samotný vie zaklepať silou ložiska na kľuke.
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

Keby to bolo nejakou akoukoľvek mechanickou časťou motora robilo by to stále alebo aj počas chodu motora ale robí to len a len pri štarte teplého motora teda cca po odjazdeni 100 km to znamená že motor je už žiadne zahriaty , nerobí to keď vypnem a zas nastartujem pri prejdení 25 - 30 km a to je motor tiež už zahriaty , takze moj predpoklad je snímač otáčania kluky. Ale potrebujem to potvrdiť či mal niekto takýto problém alebo skúsenosť .
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@mp3turbo ešte to niekto zoberie vážne :3020:

@mhlavaty tých 10tkm pri motoroch s "nižším" objemom olejovej vane nie ? já mám 5,5L oleja a mení sa tam po 15tkm

len tak pre info nejedná sa o ten slávny 1.6 hdi (66/85kw) ? teda v nižšej výkonostnej verzií
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

olej sa v osobaku nemeni po 25 tis.km...je to stale len olej s par aditivami, to iste cerpadlo, filter a pod, ako pred 10-20 rokmi...v tomto sa stali len minimalne zmeny ,ziaden zazrak sa v suvislosti s vývojom motorovach olejov este nekonal.. menit do 15000 km, radsej 10-12 tis., ako 18 tisíc...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažká téma a zbytočne sa do nej púšťať.Skôr ak niekto chce,nech pátra prečo sú veci ako sú.Jeden motor brutálne zanesený že očistenie je možné iba zoškrabaním nánosov,iný stačí utrieť a dá sa z neho jesť.Prečo ?
Čo z olejom robia tepelné prechody ? Ako sa mení olej stykom zo spalinami,ako stykom s palivom,ako dotykom z upravenými povrchmi.Pretože povrchy mnohých vecí sú špeciálne upravované prídavkami,a to dokonca platí pre prevodovky kde to musí byť zohľadnené.Prebieha spústa chemických reakcií z jediným dôsledkom,olej devalvuje a stráca niektoré a často zásadne dôležité vlastnosti.Škoda sa baviť na túto tému
U mňa ide každé auto hneď ako sa postaví medzi stlpy na diagnostiku,presnejšie načítam všetko cakomprask čo sa v meraných hodnotách nachádza.Väčšinou je to hotové kým založím štyri ramená zdviháka.Tak akosi zväčša okamžite pár hodnôt pozriem.A stane sa že vidím niečo tak dobré,že to chvílu pozorujem či nezamrzla obrazovka.Vtedy človek pozrie na odo...a to ak tam svieti tristo štyristo tisíc,pozriem si jeho záznam výmen oleja.Môžete trirazy hádať v akom režime sa olej servis robil.
Môžete jed zobrať na základnú pravdu že oklamať sa dá človek,ale nikdy nie stroj.Ne vrbe je zvonec...mente si oleje hoci aj nikdy,tolko múdrych motoristov ako má slovvensko by malo byť zapísané do Guinesovej knihy
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mením olej každý rok cca 25000km takze olejom to nebude naisto

nie, naisto to nebude olejom.




>> moj tip nejaký snímač ale aký a prečo?!?!

a ten snimac je pokazeny len ked je teply styri sekundy po starte ? Potom uz je opraveny ?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Olejom to naisto nebude to je isté.
Meniť olej po 25 000km je čistý zabijak motora a toto vídam deň čo deň.
Teraz som menil olej po 30 000 km a budeš sa asi diviť ale motor stichol a to výrazne, len už dostal zabrať a klepoce. Ani Toyota nie je nesmrteľná pri zanedbanej údržbe. To isté bude asi aj tvoje crdi
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

mp3turbo napísal:>> Mením olej každý rok cca 25000km takze olejom to nebude naisto

nie, naisto to nebude olejom.




>> moj tip nejaký snímač ale aký a prečo?!?!

a ten snimac je pokazeny len ked je teply styri sekundy po starte ? Potom uz je opraveny ?
Zle násnima otáčky a keď sa už chytí už nie je možno potrebný ja neviem preto sa pýtam
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

bjbbobek napísal:Olejom to naisto nebude to je isté.
Meniť olej po 25 000km je čistý zabijak motora a toto vídam deň čo deň.
Teraz som menil olej po 30 000 km a budeš sa asi diviť ale motor stichol a to výrazne, len už dostal zabrať a klepoce. Ani Toyota nie je nesmrteľná pri zanedbanej údržbe. To isté bude asi aj tvoje crdi
.
Ten olej je nato prispôsobený však 5 l stojí 60 evri. Takze aj podľa servisnej kontroly sa má meniť raz ročne alebo každých 30 000 km. Rozhodne to nebudem meniť inak a dávať preto lacné patoky:)
kato2424
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.08.2018 00:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kato2424 »

lubos zimovcak napísal:Niečo o roztaznosti materiálov vplyvom tepla si už počul??? lol
A čo som mal počuť? Pouč má prosim?
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Bez snímača kľuky RJ nevie v akej polohe sú piesty a do ktorého má kedy vstrekovať takže ho rozhodne potrebuje počas celej doby behu motora a nie len pri štarte!

A k tomu čo píšeš o oleji len toľko - kydy, kydy, kydy!
Nikto ti nekáže liať lacné patoky, ale ani cena 60 € za 5 l nie je záruka toho, že ten olej vydrží donekonečna.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dedakob, mhlavaty a 51 neregistrovaných