1,5 TSi další nepodarený motor od VW???

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

1,5 TSi další nepodarený motor od VW???

Príspevok od používateľa pacho17 »

zrejme ďalší nepodarený motor od VW??. http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ma ... atim-nema/ Je to take zlé ako to popisujú, ale ani po 7 mesiacoch nevedie v čom to je. Máte niekto s týmto motorom skúsenosti?. Alebo je to len zbytočný poplach?.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

take chybicky alebo krasnejsie povedane vlastnosti ma velmi vela novych vozidiel o com viem na 100% ze za studena to skube respektivne to cuka....vw,skoda, seat aj 1,4 aj 1.6 aj 1,2tsi, aj (francuzke renault, citoroen, peugeot, aj japonske toyota, mazda, .... 2,0vti 1,6vti a X dalsich.......
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

škodovice sú škaredé, predražené, nulový imidž, ľahko sa kradnú, majú milión porúch už od výroby. A všetky vyzerajú rovnako.
Naozaj netuším, čo niekoho vedie k tomu, aby si dnes kúpil škodovku. Možno by sa dala na tú tému napísať diplomovka na psychológii.
Alebo skôr na psychiatrii.

Myslím, že výrobcovia celého sveta môžu škodovici závidieť tak oddaných a tak zaslepených zákazníkov. Nech vyrobia akúkoľvek sprostosť - a že teda tých sprostostí už navyrábali - ľudia to proste kupujú. Natiahnu kasňu ochtáfky o 30 cm, nazvú to superb a ľudia im to zožerú. Zúžia ochtáfku o 3 cm, nazvú to rapid a ľudia im to zožerú. Vymenia na rapide svetlá, nazvú to scala, a ľudia im to zasa zožerú. Divné...
Na kúpu škodovice niet jediného rozumného dôvodu.
davidcopik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.07.2014 23:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidcopik »

Zdravím, som majiteľom O3 1.5tsi 6M bez OPF. Po 1roku, 30tis km a 1.prehliadke spomínané vlastnosti možem potvrdiť, motor pri určitých podmienkach jemne cuká, hlavne za studena. Vtedy je motor veľmi citlivý na rozbeh. Pri 22tis som bol aktualizovať software, auto sa chová inak, niečo sa zlepšilo, niečo sa zhoršilo. Najmä sa mi zdá, že po prvom štarte si o dosť dlhšie drží vyššie otáčky. Pri 1.prehliadke som opät upozornil, nech sa na to pozrú, vraj testjazda OK, diagnostika OK. Keď bolo auto úplne nové, nespomínam si, aby niečo také robilo alebo nesom si toho už vedomí. Čo sa týka spokojnosti, tak ak by motor nemal túto malú neduhu (čomu dúfam, že sa im to podarí odstrániť) tak autu nemám čo za tie peniaze vytknúť, výkon, spotreba, ticho od motora a spracovanie okey. Snád sa to súdruhom podarí vyriešiť k úsmevu majiteľov vozidiel a s motorom 1.5tsi nebude halo ako pri 2.0 dieselgate, kedže tento motor sa nachádza momentálne vo väčšine aút vwgroup ;) Škoda tejto doby, asi sa už prestali vyrábať autá bez múch, neviem či nájdeme nejaké bez nich...
Inak môžem odporúčiť.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ano, vseobecne mozno potvrdit, ze dojmy okolo 1,5 TSI su rozpacite.

Na pocudovanie, nebolo ani obvykle prvotne nadsenie, ktore s novym motorom novinari prinasaju.

Realne skusenosti potvrdzuju, ze poskytovany vykon vs. spotreba a prevadzkove parametre nie su perfektne.

Aka je spolahlivost - to este nikto nevie.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Teta ho ma v karok s dsg, nespominala zatial nic ale malo jazdi zatial nebola ani na prvej p.
uvidime este sa jej opytam a preveziem sa na tom vraku, ja som jej to vravel skodovicu nekupujte,to neprichadza v uvahu, nie ale oni si nedaju povedat, najlepsie je na tom ze na to auto este aj cakali tusim 5 ci 6mesiacov :40bd: :40bd: :40bd:
averateck
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.07.2014 18:07
Zdieľať na Facebook

chyby TSI a iné

Príspevok od používateľa averateck »

automobilky väčšinou zadávajú vývoj motorov do externých kancelárií s potrebným HW a SW vybavením, automobilka zadá cenu a kancelária dodá motor, počas záruky sa odstraňujú príp. nedorozumienia, po záruke sa zo zákazníkov stávajú testeri - riešenie je dokúpenie rozšírenej záruky a skrátenie intervalu výmeny motorového oleja presnej špecifikácie
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

mozno neuveris, ale novu daciu som dostal tiez cca 5 mesiacov od objednavky.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

som zvedavy na tieto nove auta ako budu na tom po 4 rokoch pri prvej emisnej kontrole, inak ak je naprd hardvare tak ani 158ma verzia software to nezachrani, uvidime ci to dopadne jak s oplackou 1.4T alebo renaultackym 1.2tce


https://forum.skodahome.cz/topic/145119 ... du/?page=4
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Moj podradny citroen necuka, nepribuda mu palivo v oleji a za normalny interval vymeny oleja spapa asi 1dcl oleja...ale to bude asi tym, ze je to len obycajny citroen....
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Jednoducho povedane, koncern je uz dlho v srackach a nevie z nich von...a pri tom ich PD-ckove diesle boli asi jedny z najlepsich, ak nie najlepsie.
misolm01
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.06.2016 08:45
Zdieľať na Facebook

trhanie 1.5TSi

Príspevok od používateľa misolm01 »

Za studena je to sposobne chudobnou zmesou, motormanagement je nastaveny tak, ze za studena radsej dava viac energie do zapalovania pre silnejsiu iskru, no presne to sposobuje to sklbanie-trhanie. Za tepla preco to sklbe netusim, to je na zvlast otazku na vw inzinierov.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Mateusz737 napísal:Teta ho ma v karok s dsg, nespominala zatial nic ale malo jazdi zatial nebola ani na prvej p.
uvidime este sa jej opytam a preveziem sa na tom vraku, ja som jej to vravel skodovicu nekupujte,to neprichadza v uvahu, nie ale oni si nedaju povedat, najlepsie je na tom ze na to auto este aj cakali tusim 5 ci 6mesiacov :40bd: :40bd: :40bd:
Kolega čakal skoro 9mesiacov. Údajne kvôli homologizacii súvisiacej so zavedením GPFka.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: chyby TSI a iné

Príspevok od používateľa cicmanec »

averateck napísal:automobilky väčšinou zadávajú vývoj motorov do externých kancelárií
To si v ktorej krčme počul?
tibikabn
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.12.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibikabn »

Jazdim za studena aj tepla a žiadne trhanie nemam .... To asi preto že mam motor 2,4 benzin bez turba, kompresora, pdf-ka a dalšich sr...iek ... Honda Accord spotreba 8,2L dlhodobo po 302000km nabehanych ...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných