zvysenie rychlosti na dialnici

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

A 225km/h nie je primerana rychlost pokial viem nikde,aspon na slovensku a v okolitych statoch.Pokial obcan nedokaze hodnotit svoje spravanie a odhadnut situaciu na ceste tak by tam ani nemal co robit.A pokial by sa stalo to,ze zabije nejakych styroch svojim nedopatrenim,ako hovoris,tak bezproblemu 4x15 rokov a hotovo a bolo by to vybavene a bola by to mozno lepsia prevencia ako teraz,ked sa znizuje rychlost.Ale tak su tu samozrejme mudre hlavy ktore schvaluju a suhlasia s tymto co je teraz.Podla mna je debilina zasa to,ked sa vraciam domov,mam za sebou 1400km a v noci po prazdnej dialnici aby som isiel ako trubiroh na nejakej hrci 130km/h.To sa mi zda ovela menej logicke a zaroven aj bezpecne.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ujoblej napísal:problem je v soferoch ktory nevedia jazdit a spravat sa na tej dialnici..
presne toto je kamen urazu vsetkeho. Niekto sa nevie spravat na ceste ani ked dodrzuje rychlost. Spetaky nevie co su, kludne sa na dialnici vrhne do laveho pruhu svojou 110 a ani ho len nenapadne si pozriet ci tam uz neni auto co ide napr 130, sak on dal smerovku. Dalej experti co sa vozia v lavom pruhu 125, kedze na tachaci drzia 130, sak naco by sa mali vratit do prazdneho laveho.... a pod
buker
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 15.01.2006 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buker »

Prosim Vas vie mi niekto odpovedat ze co ma robit postihnuty clovek ked na useku TT-BA za hustej premavky v dazdi a cojaviem co este proste mrtne kamionov jeden za druhym a dostane defekt?Ked to necha na ceste tak to si neviem predstavit co sa stane a ked to da na travu, nie vsade sa da a to len jedna polovica auta, a este su snim dalsi traja postihnuti,kam sa maju postavit aby sa im nic nestalo?Sak ani zdravy clovek nevymeni bezpecne prave koleso ked to postavi v dazdi na travu.Postavene na hlavu a velmi nebezpecne.Lebo raz sa to moze stat. :41c2:
rudolfo63
Príspevky: 9956
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Tak na toto ti neodpoviem...,poznam tuto trasu velmi dobre a neraz tam vidim stat kamion...,bohuzial,v tejto chvili bez odstavneho pasu....minule sme polhodinu stali,nez pri Zelenci sadol helicopter...,jednoducho sanitky a zachranari maju stazenu ulohu avzdy,ked som videl pred sebou zapnute vystrazne svetla tak som auto ustavoval tak,aby som ev.nestazoval prejazd zachranarom...,ale treba to povedat aj inym a to je v dnesnych casoch tazke...velakrat som bol osobne svedkom toho,ze po upozorneni sa dany clovek rozculil.alebo bol aj agresivny...,div ze nie majster sveta...tito ludia pre mna zostanu len hovadami....Je to jednoducho v nas....o kulture zatial nemoze byt ani reci,ked v rannej spicke sa tahas slimacim tempom v jednom kuse pozerajuc na hodinky,ci stihnes na cas do prace...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Podla mna je de*** zasa to,ked sa vraciam domov,mam za sebou 1400km
> a v noci po prazdnej dialnici aby som isiel ako trubiroh na nejakej hrci 130km/h.


ked mas za sebou 1400km, tak to uz si za volantom takych peknych 10 hodin v idealnom pripade respektive kludne aj 14 hodin. Myslis si, ze v takom stave mas reakcie a vsetko ostatne na urovni cerstvo zobudeneho neunaveneho cloveka ?

Vidis a presne toto je o tej "primeranosti" co som hovoril : "ale kdeeeeeee pan policajt, ja som primerane isiel 190km/h pretoze mam za sebou 1400km a uz som tahal aj 1800km a nic sa nestalo".

Blbost.

Ked mas za sebou 1400km na jeden prietah tak by som kukal ako sa nevyburat, nezaspat a podobne. A vobec nie na rychlost. Ci ides 130 alebo 160, to mas rozdiel polhodinu a to ta nezachrani.
ujoblej
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2006 09:49
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ujoblej »

mp3turbo napísal:> Podla mna je de*** zasa to,ked sa vraciam domov,mam za sebou 1400km
> a v noci po prazdnej dialnici aby som isiel ako trubiroh na nejakej hrci 130km/h.


ked mas za sebou 1400km, tak to uz si za volantom takych peknych 10 hodin v idealnom pripade respektive kludne aj 14 hodin. Myslis si, ze v takom stave mas reakcie a vsetko ostatne na urovni cerstvo zobudeneho neunaveneho cloveka ?

Vidis a presne toto je o tej "primeranosti" co som hovoril : "ale kdeeeeeee pan policajt, ja som primerane isiel 190km/h pretoze mam za sebou 1400km a uz som tahal aj 1800km a nic sa nestalo".

Blbost.

Ked mas za sebou 1400km na jeden prietah tak by som kukal ako sa nevyburat, nezaspat a podobne. A vobec nie na rychlost. Ci ides 130 alebo 160, to mas rozdiel polhodinu a to ta nezachrani.

tak to ja ked mam taku furu za sebou tak skor mam problem taky ..
ze ak idem na tej hrci tych 120-130 monotona jazda ... tak vtedy by som len spal a spal a spal :-)
ked sa mi chce velmi spat .. tak to rozbehnem hoc aj na 200ak sa ovsem da ...a predpokladam ze viac adrenalinu v tele ma prepudi ovela viac sa venujem riadeniu a nemyslim na spanie ..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak...
katar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa katar »

borinik napísal:A 225km/h nie je primerana rychlost pokial viem nikde,aspon na slovensku a v okolitych statoch.Pokial obcan nedokaze hodnotit svoje spravanie a odhadnut situaciu na ceste tak by tam ani nemal co robit.A pokial by sa stalo to,ze zabije nejakych styroch svojim nedopatrenim,ako hovoris,tak bezproblemu 4x15 rokov a hotovo a bolo by to vybavene a bola by to mozno lepsia prevencia ako teraz,ked sa znizuje rychlost.Ale tak su tu samozrejme mudre hlavy ktore schvaluju a suhlasia s tymto co je teraz.Podla mna je de*** zasa to,ked sa vraciam domov,mam za sebou 1400km a v noci po prazdnej dialnici aby som isiel ako trubiroh na nejakej hrci 130km/h.To sa mi zda ovela menej logicke a zaroven aj bezpecne.
Chlapci táto téma je uplne zmätočná, akoby povedal sudr.A.M.Húska.
1: Neni kde!!, To čo postavia nové je krivé, a trasie to, zakruty su klopené naopak ideš vypadnuť z auta.
2.Všetko prilepuju ku starým diaľniciam za éry Jakeša.
3.ten Bratislavsko- Trnavský trapas je rozbitý zlepenec a nedokončený a ani nebude.
4.Na vychod skôr dorazia Číňania ako Doprastav.
A na dpravných expertov zabudnite, tu každý každého pozná, ak máš ??si vonku a môžeš isť aj 500.

A hlavne neporovnávajte toto smiešne zoskupenie menšín, z Nemeckom.
To je ako porovnávať Helmuta Kohla s Vladimírom M.Muftym.
V nemecku ak neni obmedzenie, bežne kočka na II Golfe si to páli 160, a to každe druhé auto je BMW a Mercedes, každe 5 je Porsche.čiže čo je to 220, na tie vozy.
Proste Nemci vedia čo sa dá a čo nie .

Takisto CH, tam je max.120 ako v Holland, ale to nie su cesty, to je zrkadlo, zjaví sa naznak, výtlku okamžite, to vyrežú a robia.
Stačí ak sa vraciaš cez Kitsse-Jarovce, z Rakúska a za Zoll si myslíš, že ti odpadli čapy.
Začne ťa triasť, plávať.

A to ak sa vraciaš z 1000km, je pravda, čím pomalšie tým si nebezpečnejší sebe aj druhým, zaspávaš, ak tomu trochu pridáš, tak máš ako tak reflex.Inak radšej zastať, ale to sa môžeš zobudiť na holej zemi bez Auta.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

katar napísal:Na vychod skôr dorazia Číňania ako Doprastav.
toto nema chybu, genialna myslienka :40bd: :40bd:
suloo
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 04.10.2009 08:39
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa suloo »

ked jazdis 90 nemas co robit na dialnici,90-kou mozes ist aj po starej ceste...
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11357
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Američania zvyšujú maximálnu rýchlosť. Je vraj bezpečnejšia

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/34 ... pecnejsia/
Štát Utah pokračuje s rozširovaním úsekov diaľnic, na ktorých zvyšuje maximálnu povolenú rýchlosť zo 65 na 80 míľ za hodinu. Výskumy totiž ukazujú, že jazda vyššou rýchlosťou prináša menej nehôd. Paradoxné?
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

no hej, ale majú na to dialnice a autá. U nás nemáme ani jedno ani druhé. Lebo vačšina áut má motorizáciu pre ktorú je ideál tak 90-120km/h čo zasa má logiku, lebo sa to triafa do predpisov v rámci EU. Na SK je len pár úsekov kde by sa z abezpečnú dala považovať ešte tak 150ka no SK je tak malé, že na čase prepravy sa to nijako neprejaví a tak to stráca zmysel
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

navyše dávam za pravdu kaliňákovi ľudia sú debili dovoľ im ísť 90 pôjdu 110 dovoľ im 130 a pôjdu 150 dovoľ im 150 a budú skúšať čo to dá

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 100 neregistrovaných