Zrazka zo mzdy na nadspotrebu.

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už slovo právo znie čudne.Osobne by ma zaujímalo čo je tým "etalonom" ku ktorému sa tá spotreba primeriava.
Lebo,údaj z TP asi bude dosť ťažko v praxi dosiahnuteľný.
To rieši tzv prelitrovaním,tj zistením skutočnej spotreby v skutočnej prevádzke v daných podmienkach.K tejto v praxi dosiahnutej spotrebe sa potom dá prirovnávať,ale aj tak musia existovať korekcie.Premávka predsa prináša okolnosti ovplyvňujúce spotrebu (zápcha,uzavretá komunikácia,poveternosť,tj spotreba ide,vozidlo stojí a pod.) To vyhodnocoval vedúci dopravy príp dispečer porovnaním zo záznamom,kotúčom alebo iným zariadením.Inak je to nefér a a ukazuje na zlé pomery v podniku,právne neviem,právo tu ho nikto už roky nevidel.Buď sa nikdy na SVK nenarodilo alebo dávno skapalo
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

@FUTURA 29
To ma mrzí, keď je otec podstivec. Ale na druhej strane skúste sa na vec pozrieť z pohťadu majiteťa firmy. Samozrejmosťou by malo byť prelitrovanie a zimná a letná norma. Počítam, že pri otcovom aute bude to prelitrovanie zle urobené. Pokiaľ sa nedá zmestiť do normy prelitrovať a do knihy prevádzky značiť všetko aj nadspotrebu. Ale na toto sa bude tlačiť a čoraz viac. To sú tie: "Nočné mory vodičov z povolania za totality a dnes" :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a hlavne si nenapisal dost jasne ci ztrhavaju aj fotrovi. Lebo ak jemu nestrhavaju a niekto ma o hodne vacsiu spotrebu ako on tak tomu strhavaju asi dost pravom
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

v tom pripade by som robil vsetko preto aby som si tych 100e nadohnal sposobom za ktory mi ich strhavaju :d :D
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Zalezi aku podpisal pracovnu zmluvu...ak ma papierovo 400 hrubeho mesacne a to mu zostane, moze sa aj na hlavu postavit , nic s tym nespravi.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Urcite to v poriadku nie je, pokial jazdi s kamionom tak je spotreba mimoriadne premenliva, pocasie, pneu , vietor, naklad, rovinnost cesty atd...
Cize jediny sposob ako realne zistit ci niekto sachuje s naftou je tak ze sa jazdia tie iste trasy a spotreby sa porovnaju.
Kym som este robil kolo kamionov tak to bol jediny sposob ako urcit realnu spotrebu.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

autolaik napísal:Zalezi aku podpisal pracovnu zmluvu...ak ma papierovo 400 hrubeho mesacne a to mu zostane, moze sa aj na hlavu postavit , nic s tym nespravi.
asi tak... co ja viem, tak vacsinou papierovo maju vsetci minimalnu mzdu a potom dostavaju na drevo podla uvazenia... a to teda narokovatelne nie je :41c2:
9olo2
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 11.01.2010 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 9olo2 »

zastrelit majitela podpalit firmu aj kamiony!!!!.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

keby sa taketo problemy riesili uvedenym sposobom vo vsetkych spedicnych firmach, tak by na ceste zrazu nebol hadam ziadny kamion :-)

tot nedavno som sem daval temu, ze za nadspotrebu strhaju aj vodicom MHD v Nitre... tato zima je dlha, tak sa prejavili jej negativne ekonomicke dosledky...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1. na akukolvek zrazku zo mzdy musi byt uzavreta DOHODA o zrazkach mzdy. ak takato dohoda nie je - nema firma pravo zrazku vykonat

2. ak dohoda je, potom sa zrazka musi vykonat v sulade s pravidlami zrazania (podobne ako pri exekucii - nemozu ti zobrat vsetko, ale je na to presny postup, kolko v danom mesiaci je max. mozno zrazit)

3. ci je nadspotreba skutocna predsa musi dotycny vidiet pri cestaku. Hned vidi, ze pri X km prejazdenych spotrebuje Y litrov paliva, teda spotreba priemerna je Z.
Tvrdit preto, ze je prkvapeny z nadspotreby je cudne - vie presne, kolko mu auto zerie.

4. ak auto jazdi viac vodicov - potom bez presnej evidencie spotreby kazdeho vodica nie je mozne nadspotrebu urcit ani ju nie je mozne zosobnit.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

nech tam da co najskor vypoved a aj vsetci vodici , na taku firmu treba je.at , nech skrachuje hajzel skur..ny
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

seriózny zamestnávateľ by mal nastaviť rozumný mantinel.

na druhej strane, povaha slovákov, čo neukradnem, nemám núti zamestnávateľov sledovať svoje náklady veľmi pozorne.
Vinco168
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 10.04.2010 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vinco168 »

A tu nadspotrebu ako nastavi ked vyrobcovia aut udavaju len orientacnu spotrebu?to vsetko je len ojeb zamestnavatela! pozre sa na jedno auto ktore ma spotrebu 30l druhe ma 33l tak podla neho jeden ojebava ale to ze jeden ma 11ton a druhi ma 24 to uz nepozeraju.toto su napady zamestnavatelou ktori p...cu vedia o autach ako funguju.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mozno vedia p.cu o spotrebe ale karty su rozdane tak ze on je pan majitel ktory mal gule,sikovnost,dobry napad, niekoho za sebou (pripadne vsetko dohromady) a zamestnanec je o stupienok nizsie... Jazdi na jeho majetku

p.s.
neberte to ako podpichovanie ale raz uz je to tak bud zamestnavame a urcujeme pravidla alebo sme zamestnani a zial musime drzat hubu a krok...pripadne si zbalit kufre
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Osobná skúsenosť . firma v stavebníctve s asi 150 referentskými vozmi (osobnými) a prvý bod v zmluve - nadspotreba nad údaj v TP bude zosobnená. Ak nechceš nechaj tak , veď je tu 400 tisíc nezamestnaných. lol lol lol
A boli tam ešte lepšie perličky z pera majitela firmy. Napr. ráno si odpichneš vo firme ale cesta na stavbu (aj 2hod.) sa do prac. doby neráta , ani cesta naspäť - veď sa len vozíte - . Na firme vyložíš a 4 hodiny si bol v robote zadara - VIVAT SLOVAKIA.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných