zotrvačník Ford Galaxy r.v.2007,2.0 TDCi, 103 KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikisis
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.07.2012 17:25
Zdieľať na Facebook

zotrvačník Ford Galaxy r.v.2007,2.0 TDCi, 103 KW

Príspevok od používateľa mikisis »

Chcel by som vás opýtať, resp. si dať poradiť. Spojka mi pri zábere začína hučať, ako by tam o niečo šúchala. V aute to ani nepočuť, skôr zvonku. V servise povedali, že to bude zotrvačník. Auto ma najazdených 165.000. Ako dlho sa dá na takejto spojke ešte jazdiť, alebo je to nutné okamžite vymeniť? Máte niekto s tým skúsenosti???
Vďaka za info!
Bavor
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

Predpokladam, ze si usetril kopec eurasov ked mas diesel, tak sup to co najskor vymenit.
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

samozrejme, vymen to a mas pokoj. Daju sa zohnat komplet cele sady. Vymen to a mas pokoj na dlho. Inac na fordclube mas toho dost popisaneho, skus to tam pohladat.
Mondeo MK4 2.0 TDCi Obrázok
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

ja by som na tom jazdil dokedy by to slak netrafil. naco zbytocne nieco menit, ked to ide..max ta to niekde necha..napis si cislo odtahovky a kludne spavaj..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ak je to naozaj dvojhmota - LEBO VOBEC NEMUSI !!! - tak potom mas radovo este 40.000km pred sebou pokial sa rozsype. Radovo preto lebo kazdy z nas jazdi inak, ked nebudes podtacat motor teda ked nebudes jazdit pod priblizne 1600rpm, a ked tomu nebudes prikladat na maximum tak kludne moze este vydrzat aj 80.000km.

Tak ako bolo povedane, treba byt pripraveny na to ze sa proste raz dvojhmota zakusne a odtah. Ci to pre teba ma spolocensku cenu:

1) radovo 1200eur v servise
2) len aby to naozaj bola ta dvojhmota a nie nejake lozisko alternatora, pripadne volnobezka atd.

to uz je na tebe. Poznam zopar ludi ktorym servis vymenil zrovna dvojhmoty tak ako teba tlacia a suchotanie bolo rovnake ako predtym. Samozrejme o vrateni penazi a priznani si svojej chyby ani reci.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplne z turbom súhlasím,neuponáhlať to.Nič sa nedeje a dosť dlho ani nebude ak je popis dobrý.Syn mi takto jazdí na dvojhmote tretí rok a to už na volbobeh hrkoce ako kýbel štrku.Dostal inštruktáž....minimum ísť na volnobeh,a inak svižne jazdiť
a jazdí,a povedal by som že dosť statočne.Až by prišla kríza aj do dielní,vyhodíme to von,ale predbežne to vyzerá že to tak skoro nebude.Už na opravy chodí viac nových ako starých čo je velmi pozitívny vývoj na ekonomiku ale nešťastné na volný čas
mikisis
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.07.2012 17:25
Zdieľať na Facebook

zotrvačník Ford Galaxy r.v.2007,2.0 TDCi, 103 KW

Príspevok od používateľa mikisis »

ďakujem za rady.....pomohli ste mi. ....pretože momentálne si veľmi výmenu nemôžem dovoliť....a inak auto som pred dvoma mesiacmi kúpil, teda nemám ho do nova a hneď takáto investícia......asi cena za diesel :b:
Ale ešte možno jedna vec, ktorú si všímam na ťahu motora. Keď najmä v 4-ke alebo 5-ke odrazu pridám, teda lepšie zošľapnem plyn, vybehne mi otáčkomer napr. na 2500 a potom na chvíľku, 1 sekundu, jemne cukne a otáčky klesnú na 2300 a potom hneď stúpajú.....niečo podobné ako pri automatickej prevodovke, keď preraďuje rýchlosť. Je to normálne? asi nie, s čím to môže súvisieť, má to súvis s tou spojkou, zotrvačníkom??? A nerobí mi to stále, ale väčšinou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Buď som nechápavý alebo je to úplne na prd vysvetlené lebo som z toho jeleň čo to teda vlastne robí
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na manualnej prevodovke nic taketo nemoze nastat za normalnych okolnosti, fakt ti asi "driftuje spojka". Takze ta nieco okolo tohoto spojkoveho mechanizmu predsalen caka - keby si napisal hned na zaciatku vsetky informacie, moznoze si este aj teraz nieco zabudol, dalo by sa lepsie poradit.

No ale to sa stane zakazdym, takze sa ani nevzrusujem lebo to nema vyznam. Ja ked pridem k dochtorovi ze nieco potrebujem tak mu vyklopim este aj to, co som robil pred rokom a ci som mal nejake priznaky/problemy. Zda sa, ze pri autach je velka moda zamlcat co najviac o probleme co sa len da...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Slovensky standart, ludia si kupia jazdenku, kde nove auto stalo 30-40t € a obvykle v priebehu par dni ci tyzdnov treba nieco servisovat (malickost za 500-1000€). Ale akosi to uz rozpocet nedovoli. Kazdodenny pribeh, chapem, ale nerozumiem...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja zas dám ruku do ohňa za to, že to auto NEMÁ 165.000km... To by spojka odišla dosť skoro.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných