zníženie auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

12majko2
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.07.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

zníženie auta

Príspevok od používateľa 12majko2 »

Zdravím :) Chcel by som dat nižšie predo a s tým suvisi aj moja otázka: Je nutne zapisat nové pružiny do TP alebo mi stačí len certifikát od pružín? :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nepotrebuješ ani certifikát ani nič zapisovať . Len si odlož vela eur na repas prednej nápravy , opakovaný a častý. A samozrejme ovela ťažšiu predajnosť v budúcnosti , pretože bežný normálny človek pri poznámke znížený alebo športový podvozok inzerát zatvára. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

žiadny zápis do papierov nepotrebuješ.
čo sa týka životnosti podvozku, ja mám auto znížené, dával som kratšie struny o 3,5cm, tuhosť tlmičov je cca ako štandard, len je to samozrejme trochu tvrdšie, lepšie sedí, znižoval som keď som mal najazdené cca 160t km, teraz mám niečo cez 313t km a čapy som menil raz - záležitosť pár eur pri cca 250t km. Takže báť sa nemusíš, ak jazdíš normálne po našich nenormálnych cestách, ale dávaš si trochu viacej pozor na povrch cesty, čo niekedy nejde...
dellcore
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.01.2012 22:31
Bydlisko: Púchov
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dellcore »

''A samozrejme ovela ťažšiu predajnosť v budúcnosti , pretože bežný normálny človek pri poznámke znížený alebo športový podvozok inzerát zatvára.''
keď je tam znizeny podvozok tak tým lepšie premňa že to mám bez roboty a ušetrím aj niaký ten peniaz ako keby som ho mal kupovať ja a nahadzovať ho... keď je v inzeráte napísane športový podvozok tak ja sa len poteším...


a k teme, znamy mal na felicii HP sporting zakazkovy podvozok, zastavili ho policajti že to ma nizko a chceli od neho certifikat, nemal, zaplatil pokutu asi 20 euro, prišiel domov zavolal do sportingu a povedali mu že je prvy človek ktorý chce od nich certifikát koli policajtom :d :D poslali mu ho a nieje problem, ale toto je ojedinely pripad, takže kludne ho nahoď :28b7:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dellcore : fakt prepáč nepoznám ťa , ale písal som "bežný normálny človek". V preklade to znamená človek vo veku keď už má rozum , manželku , nejaké deti , a vie že namiesto športového podvozka je ovela lepšie kúpiť kvalitnú detskú sedačku. Tiež vie že bez zníženého auta lepšie zaparkuje v meste pri obrubníkoch , lepšie prejde po rozkopávkach na sídlisku a lepšie sa dostane trebárs k chate v Tatrách.
Tým že ty ho k životu potrebuješ si sa z tejto kategorie vyradil , našťastie existuje ešte kopa iných kategorií ktoré radšej nebudem menovať. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Tá felicia HP sporting určite znížený podvozok nutne potrebuje , pretože bez neho by jej pri tom brutálnom zrýchlení dvíhalo predok od zeme. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Len nejako som ten typ HP sporting medzi origo modelmi nenašiel , takže to bude zrejme jediný exemplár v EU a prilahlých okresoch. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to zase iba hrba nezmyslov.Ani v jednom prípade nieje udané vozidlo a to je asi zásadná otázka.Druhá je rozsah čo bude v obsahu celku od pružín po disk a pneumatiky.Takže pokojne si to tam hoď ! ..bez základnej vedomosti o čom sa vôbec bavíte je skutočne rada nad zlato.Pred IC v NZ nabral podobný expert spodok na veľkom výmole,tak pod to pozeral čo utrhol,chodil okolo a kopal do vlastného auta.Ako tá podívaná zabavila slušne divákov samotnej predajne,to nemá zmysel komentovať.Iba tolko...kto chce kam,pomôžte mu tam !! Čas lieči
dellcore
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.01.2012 22:31
Bydlisko: Púchov
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dellcore »

ja taketo veci riešiť nemusím, takže premňa je športový podvozok určite plus keď si chcem tú jazdu užiť a nenaklana ma v každej zakrute do zákopy. Na obrubniky sa da zvyknut nie ako každy parkuje pokial ho kolesa nezastavia, do tatier nechodim a sidlisko nemame rozkopane :40bd:

zabudol som napísať jednu čiarku medzi slovo felicia a hp sporting a uz ti to nedoslo alebo naozaj nepoznáš firmu HP sporting ktorá vyrába športove podvozky na feliciu v čechách? každý si povie že načo podvozok za 500 eur na feliciu, ale jedna jazda by každému otvorila oči (osobne by som to nekúpil pretože podvozok je drahší ako cele auto)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dellcore : veď práve preto som napísal že existuje kopa iných kategorií . Ludia čo nemusia riešiť normálne problémy a tak si vyrábajú nenormálne. Potom ako správne poznamenal Milan , plačú nad rozbitou olejovou vaňou a kopú do vlastného auta. :40bd: :40bd: :40bd: a okolostojacim su na :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ešte sa tu na koniec dozvieme že Felície upravuje aj Brabus alebo Alpina :40bd: :40bd: ,chcel by som vedieť na kieho B..ha niekto upravuje hnilú Felíciu,to s ňou chce ísť na okruh alebo čo?No čo,aspoň majú podobné upravovacie,čipovacie,nelegálne xenony predávajúce firmy z čoho a z koho žiť.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

ja mam tiež športový znížený podvozok od predchádzajúceho majiteľa z belgicka... a to je jeden z mála dôvodov prečo momentálne uvažujem nad predajom toho auta. Keď som s ním jazdil v belgicku som ani nevedel ze auto vôbec ide :d :D ale následne po ceste cez českú D1 som myslel, že auto radšej odstavím a nechám naložiť na odťahovku, ale nakoniec som to nejak zvládol a momentálne na slovensku tam kde idem na aute so seriovým podvozkom 60 a trošku sa auto húpe, so športovým maximálne 20 aj to trpím celu cestu či prežije :40bd: a ako bonus 6x odtrhnutý predný spoiler(sériový) - najčastejšie pri výjazde z trajektu o nájazdovú rampu :40bd:

takže aby som to zhrnul možno to vyzerá pekne, ale za obmedzenia mi to nestojí :41c2:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zadavatel nenapisal,ze na akom auto to chce znizit tak ho nemusite kamenovat.Mal som znizeny mercedes a pohoda.Kamarat mal znizenu X6 a tiez pohoda.Ja momentalne jazdim na Offroadoch a tam mam pre zmenu este podvozok podvyseny ale to uz je extrem :-) Cize ked to bude chciet extremne znizit na beznom aute tak to bude somarina na entu ale napriklad na suv-cku to mat vyznam bude ak chce jazdit dynamickejsie cez zakruty :zg282: A oco13-chapem,ze si starsi a pozeras na prakticke veci v zivote a po rokoch uz aj s nadhladom s neakymi skusenostami ale su aj ludia co este rodinu nemaju alebo maju viac aut a v zivote maju aj ine zaujmy a nemusia s Tebou suhlasit :-) Inac nic v zlom :-)
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Zadavateľ témy nepíše, ako vysoko má predok teraz a kam chce s tým autom jazdiť. Dnešný štandard je asi 140mm a hlavne v mestách ani to niekedy nestačí. Felicia má štandardne iba cca 110mm, takže znižovať feliciu... Na druhú stranu, dopyt po športových dieloch je, takže za zlomok ceny sa toho určite zbaví. A nechal by som si aj pôvodné diely, keď zníženie omrzí, mohli by sa časom zísť.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Kludne do toho chod. ja mam znizene o 45mm aj s tvrdsimi tlmicmi a je to pohoda, lahoda. Samozrejme nemam tvrde sedacky. V najnizsom bode mam cca 100mm od zeme, dokazal som s tym prejst aj po polnych cestach a roznych obrubnikov. Treba aj premyslat kade s autom ist, nie bezhlavoo, to potom budes menit olejove vane aj na suv...
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Odkedy je felicia auto? Ved ani oktavia nemala na toto odladeny podvozok, az tato najnovsia je na tom slsune.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Len by ma zaujímalo ako chceš na tom nesériovom podvozku robiť geometriu?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných