znicene auto v UK a poistovna nechce riesit :(

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

reno444
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.06.2014 20:30
Zdieľať na Facebook

znicene auto v UK a poistovna nechce riesit :(

Príspevok od používateľa reno444 »

zdravim , dnes 26.6 mi znicili auto na parkovisku, narazil do mna niejaky vodic z UK a z miesta nehody usiel ,moje auto nepojazdne ,jeho zhorelo /opel corsa cca 13rocne/
Auto je zo Sk no uz 9mesiacov som nebol na SK ,platim len PZP.
Vsetko zachytila CCV kamera potom i policajti.
Nahlasil som to do CSOB kde platim , no ta ma posunula na Komunalnu poist. lebo ze tento mesiac oni riesia zahranicne udalosti,no ta ma odmietla a vratila spet , nechtu to riesit ze mam len PZP ktora ale plati v celej EU aj UK!
poradte co robit ,auto by mali obhladnut skor ako ho budem musiet zosrotovat, alebo staci videozaznam z CCV kamery a od policajtov a moje fotky ?
Moja poistovna ma kontaktovat anglicku no nase poistovne sa dohaduju ktora to ma riesit, skor ako by to mali riesit ,je urad kde sa da stazovat aby to riesili okamzite ?
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Dohlad nad poisťovňami má NBS (národná banka ), sťažovať sa tam môžeš , ale ako to dopadne..? Ale vyskúšať to treba možno s tým pohnú.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Počuj len tak mimochodom vieš o tom že ak pracuješ v UK, tak si povinný auto preregistrovať na UK značky ? Ked už ani to nemáš mal by si si platiť UK poistku

Inak neviem čo s tým má vôbec tvoja poistovna, ona ti nič nedlží, čiže neviem na koho sa chceš sťažovať, pokial teda nemáš havarijnú
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a mal si to drahe auto? Oplati sa ti to vobec riesit?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. si pako lebo si chcel ako každý Slovák žijúci dlhodobo v zahraničí ušetriť a
2. si pako lebo neviem čo chceš riešiš so svojou poisťovňou, v ktorej máš PZP, keď vinník nie si ty! :::
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Ako bolo spomenute vyssie treba riesit s poistovnou vinnika + dobra rada do buducnosti ked chodim hore dole po svete dam si aj min. havarijne poistenie kde uvedene ze ak ti niekto sposobi skodu tak ti to zaplati tvoja poistovna a bude si vymhat od vinnika a ver tomu ze poistovna proti poistovni ma ine paky...... a hlavne vyberat POISTOVNU nie pri okienku v banke riesit s clovekom co vie akurat to vypisat....... dalej vyber poistovne cena je priamo umerna poskytovanemu servisu.......bude ti treba silne nervy a vela papiera.....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Táto a podobné témy.....ak to čítam tak ma napadne buď je autor nesvojprávny alebo že len zábava , tak dám absurditu nech je o čom písať....
Tomuto máme veriť? .......moje auto nepojazdne ,jeho zhorelo /opel corsa cca 13rocne.....
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

iste
auto vinnika zhorelo
a pritom vinnik je neznany a usiel....
hmmmm, ale to potom vinnik nie je neznamy.....
vsak
skodu musi preplatit poistovna ktora poistila vinnika, teda poistovna toho zhoreteho auta
lebo aj v anglicku maju poistenie zodpovednosti za skody sposobene inemu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dokážem si predstaviť komplikácie typu, stalo sa to v noci na nejakom parkovisku pred hypermarketom auto bolo ukradnuté a páchateľ šofér-plovodič neznámy , a tým pádom sa poisťovňa vykrúca z tohoto dôvodu plniť....
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

poistovna sa nemoze vykrucat, nikde, ziadna, vsak aj anglicke poistovne sa riadia dohovorom o zelenej karte
poistka sa plati na auto
podla mna je jedno kto soferoval, ci majitel auta, alebo zlodej, alebo jeho pes
to auto sposobilo skodu tebe
a poistovna toho auta ti musi skodu preplatit. teda nie tvoja poistovna, aj ked oznamit jej to mozes.....
dushomola
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.05.2014 14:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dushomola »

Inak, možno by stálo aj skúsiť to cez cestovné poistenie. Tam by malo byť tiež krytie na škody na majetku, napr. tu je to napísané: https://www.union.sk/ikcp/doc/rozsah-po ... krytia.pdf. Seriózna poisťovňa by to mohla uznať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní