Zmena pravidiel nemeckých dovozných značiek

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Zmena pravidiel nemeckých dovozných značiek

Príspevok od používateľa tomas-b »

Zdravím!
Pre tých, ktorí doteraz dovážali autá z nemecka (a tým predpokladám že rozumejú nemecky :d :D ):


http://www.mobile.de/magazin/news/2014 ... 0300.html

Pre ostatných v skratke: od 1.4.2015 sa menia pravidlá pre žlté dovozné znaačky (Kurzzeitkennzeichen)
-budú pridelené na konkrétne auto (údaje vypisuje už tamojší úrad)
-budú pridelené v mieste trvalého pobytu alebo v okrese, kde je auto kupované
-pre autá bez STK+Ek (Hauptuntersuchung+Abgasuntersuchung) budú platné len v danom a susednom okrese a aj to len na jazdu po servis alebo najbližšiu kontrolnú stanicu(žiadne skúšobné jazdy, výlety, youngtimer-jazdy, tuning zrazy atď)

Prakticky: dovoz áut bez platnej nemeckej STK+EK zverte profesionálnemu dovozcovi (on už porieši iné "händlerské" značky alebo to porieši cez neakú špedičku) zn. nerobím reklamu, nie som žiadny dovozca!! Len chcem poradiť tým, kto o to stojí, nech sa vyhnú zbytočným problémom.

Autá bez platnej nemeckej STK+EK budú lacnejšie, ale treba to stihnúť do 1.4.2015 vrátane![/url]
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

zarobia odtahovkari aspon sa bude hybat kseft,ja platim belgicko 500e.skoda ze nemam odtahovku svoju.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ty neplatíš Belgicko 500 éčiek,platí to ten kto od teba to privezené auto nakoniec kúpi.
tibor.b
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 29.11.2009 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibor.b »

Treba zase povedat aj to, ze sa tam rozbehla peticia a je mozne ze nejake korekcie este nastanu.

Koniec koncov sa to zaviedlo len preto, nakolko s tymito znackami uz kseftoval kadekto vratane chytrych spolunarodovcov a clovek uz absolutne nemohol tusit ktora poistka je prava a ktora nie.

V praxi to mozno riesit jednoducho a to tak, ze poziadate bazaristu aby dodatocne zriesil stk a ek za poplatok, a tuto si uz kludne nechate uznat aj na SK :300f:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

marko2 napísal:zarobia odtahovkari aspon sa bude hybat kseft,ja platim belgicko 500e.skoda ze nemam odtahovku svoju.
možno by stačilo len trochu lepšie otvoriť oči a hneď objavíš aj lacnejšie transporty :) ....konkrétne ja Belgicko dodám do BA za 399€ (jednorazovku), handlerom aj za výrazne menej...
Odťahovka je na takéto vzdialenosti a pri týchto cenách holý nezmysel.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

pepo mas teoreticky aj prakticky pravdu ale ten dovoz zabija aj konecnu cenu a vonku su sice lepsie ale aj drahsie auta jak u nas a ludia ti nezaplatia ten stav a km kazdeho zaujima cena nie stav.radsej kupi stocenu hurku lebo je o 700 lacnejsia.na sk je to asi tak.P.S moje osobne skusenosti zatial.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

markoimport a do nr to mas v cene?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných