Zistenie ceny vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase tá búračka je iba bežná búračka aké sa robia,tých čo s tým robia to nijako extra nemykne.Niektorým z fóra bude auto povedomé tiež kotrmelcoval
[img]https://s5.postimg.org/pstj9vvmr/Golf_strecha_005.jpg[/img]

ešte jedno malovanie
[img]https://s5.postimg.org/e3pjlxrtf/golf5_001.jpg[/img]

a gazda si ho môže vziať
[img]https://s5.postimg.org/et8bydko3/golf_5_PD_hot_007.jpg[/img]

Na youTube sa vešajú videá,keby videli čo sa robí na slovensku by aj cvrkli do gatí amatéri
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ale rentabilita??? Karkulka stála 240 eur , ked ju chlapec otočil na budku tak celý pohon ostal doma a v traktore sa predá za 800. A to som na nej spravil 60t km so spolujazdou. Ten opel čo si robil ma poučil - nič NEOPRAVOVAŤ, škoda vyhodných eur a strateného času. lol Že zadávatel za to dal 37t??? :40bd: :40bd: :40bd: Tak má proste drahšie poučenie. :40bd: :40bd: :40bd: Opraví , predá a nový majitel ho bude vláčiť po súdoch , že čo všetko mu zatajil. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To povedzme nie,treba hovoriť pravdu že bolo a ako bolo a nie je problém.Aj môj malý služobáčik bol búraný,inak by som ho vlastne nemal.Nový búraný za pár sto éčiek,no nekúp to.A vidíš,od opravy (2005) som sa ho mimo oleja nedotkol.A to dostal teda fest,meniť sa musela ešte aj RJ lebo ju rozbilo,ABS kocku rozbilo,immo razbil vodič kolenom,prístroje atd. jasne že sa oplatilo.Len dnes nemá klampiarinu kto robiť,poškrabú blatník - totálka.Títo dnešný šumichrasti ešte nevideli búraný voz,a to sa robilo dennecelé desaťročia.Ešte že som stolicu nedal do šrotu ako všetci v NZ,teraz tu nemá kto robiť búračky.Jeden tu ale je ešte mimo mňa je (skromne sa hlásim že moja škola) nesmierny talent,inžinier čo robí krásnu prácu ale iba pre seba,vynimočne iným ale iba drahé autá.takže tak,ak to zavesíme na kliniec aj my,pre trtnutý blatník sa budú asi vyraďovať autá.Blbá doba
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v amerike technicak nema skoro nic, snad ani motor tam nenajdes, ale ma kolonku burane/neburane, to jak sa raz odskrkne....ja bych bol zato aby to bolo aj tu, Milan to ze ty to dobre opravis je jedna stranka veci, ale nahodne kupit take auto bez vedomosti, co kde ako kto kutil??? a zatajeny trebars tento vychodzi stav ???? nie dakujem!, ja bych ho teda nechcel...technicky je to na rozobratie a srotaciu :41c2: , prakticky neni taka vec co sa neda s dostatocnym nasadenim opravit
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj ja v takom spokojne behám aj stovky iných,Podmienka aby bolo technicky správne urobené,čo aj na to sú predpisy,dokonca velmi presné určené samotným výrobcom.Opravoval som autá ktoré schytali bombu na to isté miesto dva razy,znova sa urobili.Netreba sa toho báť,aj autá na okruhy sa tak robia,všetky úpravy sa tak robia.
Dnes sú ale tieto práce trochu skomplikované pretože predtým sa nosníky či čokoľvek bodovalo z rozostupom cca 3-4 cm a dnes je tam aj plus švové zváranie.To je úplne neporovnatelné na prácu niečo oddeliť. A ľudia si kupujú autá pozvárané pár bodmi s priemerom 3-4 mm a sú spokojný a neboja sa.Pekný nezmysel. Bodový zvar ti rozoberem za 10 sekund,zo zvarom ktorý urobím ja ručne sa budeš trápiť pol dna.Raz budeš u mňa,pripomeň,ukážem.Potom pochopíš čo si napísal a dodatočne vymažeš.Toto je práve to,že ľudia nemajú potuchy o mnohých veciach,a pozerajú na nové ako na svätý obrázok,ale to je hlboký omyl.Nikto nevidí že nové má lak hotová katastrofa,nelícujú diely,nič nevidia,je tam ten pach nového a rozum je preč.
Aj tie dnešné samorezkami pochytané a pozliepané autá boli nádherné,musel si sa pomaly aj vyzuť,a dnes ...tu mi to zavarte,diery od hrdze,skleným vláknom pozakrývané nádhery.A tie dnešné čo sa ide každý pokakať budú iba také šunty že v dobrom prípade budú v nich sliepky spávať,v zlom pôjdu do mlynčeka
Ozaj,a nitovanú kasňu si videl ? Z hliníka,teraz môžeš,4-5 cm od seba také ocelové nyty ako lietadlá,magnet (ručné svetlo) nikam neprichytíš,ani na strechu ani nikam.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 22.02.2018 08:40, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby to bola zdokumentovana oprava, tak to je nieco ine, ale kolko buraciek taky pasport ma ? :41c2: vela krat sa opakovalo aj bude, aute je jak sraciek, preco si komplikovat zivot ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo ku každej ľudskaej práci sa dostanú aj ľudia čo mali ísť do ústavu a nie práce.Robí sa preto,lebo auto stojí stojí 80 litrov a má pár mesiacov.Ale aj ak nemá vysokú hodnotu,tak sa proste robí preto,lebo sa majiteľ rozhodol pre opravu.Vetrán vytiahnutý z potoka je čistá ručná práca dokonca ju vlastne musíš vytvoriť lebo nič nekúpiš a celé časti jednoducho nie sú.A naraz sú,a svet sa ide posrať aká je to paráda.Všetko tvorivé a dobré zabíjajú idioti ktorý majú pečiatku.Mal som sa narodiť niekomu v USA,ja sa sem nehodím do zošnurovanej krajiny kde čím hlúpejší,tým väčšie slovo iným do života
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

mhlavaty napísal:Aj ja v takom spokojne behám aj stovky iných,Podmienka aby bolo technicky správne urobené,čo aj na to sú predpisy,dokonca velmi presné určené samotným výrobcom.Opravoval som autá ktoré schytali bombu na to isté miesto dva razy,znova sa urobili.Netreba sa toho báť,aj autá na okruhy sa tak robia,všetky úpravy sa tak robia.
Dnes sú ale tieto práce trochu skomplikované pretože predtým sa nosníky či čokoľvek bodovalo z rozostupom cca 3-4 cm a dnes je tam aj plus švové zváranie.To je úplne neporovnatelné na prácu niečo oddeliť. A ľudia si kupujú autá pozvárané pár bodmi s priemerom 3-4 mm a sú spokojný a neboja sa.Pekný nezmysel. Bodový zvar ti rozoberem za 10 sekund,zo zvarom ktorý urobím ja ručne sa budeš trápiť pol dna.Raz budeš u mňa,pripomeň,ukážem.Potom pochopíš čo si napísal a dodatočne vymažeš.Toto je práve to,že ľudia nemajú potuchy o mnohých veciach,a pozerajú na nové ako na svätý obrázok,ale to je hlboký omyl.Nikto nevidí že nové má lak hotová katastrofa,nelícujú diely,nič nevidia,je tam ten pach nového a rozum je preč.
Aj tie dnešné samorezkami pochytané a pozliepané autá boli nádherné,musel si sa pomaly aj vyzuť,a dnes ...tu mi to zavarte,diery od hrdze,skleným vláknom pozakrývané nádhery.A tie dnešné čo sa ide každý pokakať budú iba také šunty že v dobrom prípade budú v nich sliepky spávať,v zlom pôjdu do mlynčeka
Ozaj,a nitovanú kasňu si videl ? Z hliníka,teraz môžeš,4-5 cm od seba také ocelové nyty ako lietadlá,magnet (ručné svetlo) nikam neprichytíš,ani na strechu ani nikam.
Dobrý deň
Dalo by sa to dať opraviť ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az je to zatmelene, zalakovane, je to macka vo vreci, to je moj nazor, jak hovoris, na jutube je plno buraciek, aj pekfektne spravenych, taky rus - tusik sa vola ? to su prace jak sa patri ! ALE aka je sanca co tu kupis od smelinara ze je spravene kvalitne, alebo "len tak" ? to cislo sa bojim napisat...

ja som nikde nepisal ze sa NEDA ! dokonca suhlasim ze sa to da dostat do stavu, ze diel je pevnejsi jak z fabriky, ved to je strojarina v praxi, prierezy atd atd, ja len hovorim ze az by som to pre seba daval robit, tak si sakra rozmyslim ze kam, pokial by som v tom mal jazdit, ale zase keby bol zamer polepit a tralala do sveta ? asi by som sa na vysledok pozeral inac...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

To áno, keby to auto malo byť pre mňa, že by som v tom ja mal jazdiť a moja rodina, tak si dám bacha na to aby to bolo spravené dobre.
Aby som sa nemusel obávať.
Ale zase ak sa toho chce zbaviť, tak potom to porobiť a nevenoval by som tomu toľko pozornosti ako keby to pre seba :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

stanko....samozrejme
bajo veď to píšem,že ako vždy,sopliči a šuflikanti a výsledok ich mizernej práce je to,čo potom lieta ako výkričník.Nie krásna a kvalitná práca s ktorou sa nik nechváli.Alebo som nepostrehol ? ľudia sa nebodaj chvália že majú auto zošívané ? Rozdiel je v tom,že k tomu môjmu (kým sa robí) chodí majiteľ sa pozerať,doslova kedy chce,nič nemá skované
Hovorím bajo prídi kým inžinier robí tú hliníkovú placaticu,tam je vždy na stolici niečo zaujímavé,ale plienku si radšej zober nikdy nevieš či necvrkneš :)
Kedysi som kúpil jediný exemlár z Autosalónu v NR ,obrovské dve knihy cca 2000 modelov aut Body diemnsion,trojrozmerný plán,na stolici sa robí v xyz osiach.Dal som za to 10 tis korún vtedy.V tej dobe bolo stolíc v okrese ako maku lebo sa nosili výlučne rozmlátenky,ale nikto rozmery nemal.Ale robili spokojne o sto dvesto.Dodnes si sem tam niekto požičia meracie tyče...dlhá téma a zbytočná.Rozobereme raz osobne.
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

Môžte mi dať na vás kontakt pán mhlavaty ?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Toho Golfa už hotového som videl na dvore p. Hlavatého a musím sa priznať, že doteraz neverím, že bol búraný :3906:

Nádherná práca.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
1988stanko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21.02.2018 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1988stanko »

mhlavaty napísal:Aj ja v takom spokojne behám aj stovky iných,Podmienka aby bolo technicky správne urobené,čo aj na to sú predpisy,dokonca velmi presné určené samotným výrobcom.Opravoval som autá ktoré schytali bombu na to isté miesto dva razy,znova sa urobili.Netreba sa toho báť,aj autá na okruhy sa tak robia,všetky úpravy sa tak robia.
Dnes sú ale tieto práce trochu skomplikované pretože predtým sa nosníky či čokoľvek bodovalo z rozostupom cca 3-4 cm a dnes je tam aj plus švové zváranie.To je úplne neporovnatelné na prácu niečo oddeliť. A ľudia si kupujú autá pozvárané pár bodmi s priemerom 3-4 mm a sú spokojný a neboja sa.Pekný nezmysel. Bodový zvar ti rozoberem za 10 sekund,zo zvarom ktorý urobím ja ručne sa budeš trápiť pol dna.Raz budeš u mňa,pripomeň,ukážem.Potom pochopíš čo si napísal a dodatočne vymažeš.Toto je práve to,že ľudia nemajú potuchy o mnohých veciach,a pozerajú na nové ako na svätý obrázok,ale to je hlboký omyl.Nikto nevidí že nové má lak hotová katastrofa,nelícujú diely,nič nevidia,je tam ten pach nového a rozum je preč.
Aj tie dnešné samorezkami pochytané a pozliepané autá boli nádherné,musel si sa pomaly aj vyzuť,a dnes ...tu mi to zavarte,diery od hrdze,skleným vláknom pozakrývané nádhery.A tie dnešné čo sa ide každý pokakať budú iba také šunty že v dobrom prípade budú v nich sliepky spávať,v zlom pôjdu do mlynčeka
Ozaj,a nitovanú kasňu si videl ? Z hliníka,teraz môžeš,4-5 cm od seba také ocelové nyty ako lietadlá,magnet (ručné svetlo) nikam neprichytíš,ani na strechu ani nikam.
Môžte mi dať na vás kontakt ?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

flasko napísal:To áno, keby to auto malo byť pre mňa, že by som v tom ja mal jazdiť a moja rodina, tak si dám bacha na to aby to bolo spravené dobre.
Aby som sa nemusel obávať.
Ale zase ak sa toho chce zbaviť, tak potom to porobiť a nevenoval by som tomu toľko pozornosti ako keby to pre seba :d :D
To by som bol zvedavý, že keby také na rýchlo opravené auto chcel kúpiť mladý manželský pár s deťmi, či by ste sa priznali, ale by zase raz prachy zvíťazili.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní