ZIP systém - radenie do jazdných pruhov

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
20
57%
Nie
15
43%
 
Celkom hlasov: 35

jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

tak ako písal fester- je to o ohľaduplnosti a tolerancii. Poväčšine tí čo sa najviac ponáhľajú, tak potom najviac chaosia a zdržujú. V čom je problém pribrzdiť a pustiť? Na iních sme zbytočne náročný a k sebe zbytočne milosrdný.
Ku niektorým majstrom sveta škoda drať klávesnicu,len mála poznámka na okraj, nie si sám na svete a tolerancie s porozumením bude treba viac a viac.
Naposledy upravil/-a jonathan104 v 21.10.2012 20:57, upravené celkom 1 krát.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Kazda ludska cinnost ktoru vykonavaju viac ako dvaja ludia potrebuje mat nejake pravidla inak je z toho len chaos a nervozita. Ukazte mi jeden kolektivny sport ktory nema jasne stanovene pravidla? Ako by asi tak vyzeral taky hokej keby sa hral bez pravidiel? Alebo este inak ako by to vyzeralo keby jedno muzstvo bolo ohladuplne a povedalo by si ze bude superovi tolerovat postavenie mimo hry? Ak nechate nieco na ludoch aby sa dohodli a budete sa spoliehat na ich toleranciu tak z toho bude len bordel a nasilie.
My co sme tu sa sice mozme dohodnut ze budeme tolerantni a ze budeme zipsovat ale pokial to nebude prikazovat zakon tak sa najde plno inych co zipsovat nebudu lebo im to nic neprikazuje. A co nakoniec z toho bude? Ze sa stretnu dvaja netolerantni blbci z ktorych jeden sa bude chciet silou mocou natlacit do priebezneho pruhu lebo zipsuje a druhy ho nebude chciet pustit lebo zakon mu to neprikazuje. V tom lepsom pripade su z toho len nadavky a v tom horsom buracka pripadne nasilie.
Nechat nieco na ludoch a spoliehat sa na ich zdravy rozum a toleranciu je v premavke uplna blbost. Co ak sa najde psychopat co sa bude tvarit ze vas pusta a potom prida a nabura vas? Kto asi tak bude podla zakona na vine? No asi vy lebo ste mu nedali podla zakona prednost.
Je mi jasne ze teraz mnohi nepochopili o com pisem a ze ma tu zas budu chciet prefackavat ze som netoleratny ale ja nemam nic proti zipsovaniu a pustaniu druhych len vam vravim ako je to podla zakona. Ze vas podla zakona nikto pustit nemusi a ked v tom priebeznom pruhu budu sami tupci tak tam ostanete tvrdnut velmi dlho. A ze keby tam spravca komunikacie umiestnil dopravnu znacku "Striedave radenie" tak je hned vsetko jasne a bez akychkolvek debat sa musi zipsovat a nikto sa nemusi spoliehat na toleranciu ostatnych ci ho pustia alebo nie.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ohľaduplnosť beriem ako samozrejmosť, no mnoho 100metrová kolóna vedľa voľného pruhu s ohľaduplnosťou nemá nič spoločné. Práve naopak.
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Acon,tvoju jazdu nebudem hodnotiť,lebo to by sa nedalo publikovať,ale pokusim sa ti uviesť jeden priklad,ked ani to nepochopi tvoje logicke myslenie už dam pokoj. Predbehol si 26 aut,takže predstav si niekde na stavbe pracuje 26 ludi pride tam niekto Bcon a ten nič nerobi stoji oprety o lopatu a všetkym čo pracuju sa smeje do očí. praca sa urobi a vyplatu dostanu všetci rovnaku. Bcon sa potom chvali v krčme a hovorí,ved na čo by som robil aj tak dostenem vyplatu ako aj ostatny čo poctivo pracuju. Logicky začnu rozmyšlať aj ty 26 pracovnici a povedia si: ved Bcon nič nerobi a dostane vyplatu tak ani my ostatny nemusime nič robiť a dostaneme vyplatu. Tak čo mysliš Acon dostanu aj ty 26 pracovnici vyplatu ked nič nebudu robiť? tak čo na to hovori teraz tvoja logika. Ano jeden ktory sa predbieha sa strati a mysli si jaky je frajer jaky su len všetci ostatny sprosty,že sa nepredbiehaju.Keby sa polovica z nich 13 aut rozhodla pre to tvoje zipsovanie,tak by sa oba pruhy zapchali a bol by si s tou tvojou logikou vieš kde,pekne v prdeli.kde by si sa potom predbehol,kde by si sa vopchal?Teraz by muselo 13 aut pustiť dalšich 13 aut,čiže každe s tych 13 aut by muselo postať pustiť auto pred sebou,rozbehnuť sa, zase pustiť jedno auto atd.a stali by tam dva krat tak dlho.Lepšie to vysvetliť neviem a ja osobne by som ťa nepustil,ale vždy sa najde nejaky zaspaty vodič ktory tam necha taku velku medzeru do ktorej si sa vopchal. To je teda fakt ohladuplne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

moju jazdu neohodnotíš ani keby si chcel, lebo si so mnou nikdy nešiel a nikdy ma nevidel jazdiť. Tvoj príklad s ľudmi na stavbe je dosť mimo a nech sa snažím akokoľvek, paralelu s plynulosťou cestnej premávky nevidím žiadnu. To, že ZIPS urýchľuje odchod áut zo zápchy nie je môj výmysel, ale odskúšaná a doporučená vec ľuďmi, ktorý o plynulosti dopravy niečo vedia. Skús sa obyčajným sedliackym rozumom (na to naozaj netreba vysoké IQ ani neviam aké vedomosti z dopravy) zamyslieť aký je rozdiel a prečo v odchode napr. 30 áut z takej situácie ak pôjdu len v jednom pruhu alebo ak sa rozdelia do dvoch. Ak by si to videl na živo, asi by si bol prekvapený ako to pri ZIPSovaní odsýpa. Bezohľadnosť voči plynulosti premávky je trčať v kolóne v jednom pruhu a nie rozdeliť to do 2.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Fakt si chlapci vygúglite tie videá lebo ako sa zdá to teoretizovanie a predstavivosť vo vlastnej hlave vám veľmi nejde...
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... a-vyzerat/

Vodiči pozor! Oddnes ‘zipsujeme‘ po novom. Takto to má vyzerať
Striedavé radenie, takzvané „zipsovanie“, sa bude oddnes uplatňovať nielen pri súbežnej jazde pred prekážkou cestnej premávky, ale aj pri zbiehaní jazdných pruhov.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných