Zimné pneumatiky pre Hondu Civic 8G

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Zimné pneumatiky pre Hondu Civic 8G

Príspevok od používateľa megosvk »

Ahojte, blíži sa zima a potrebujem zimné pneumatiky. Disky mám 17ky. Keďže mi nie je jasných niekoľko veci, chcel by som sa oopýtať:

1. Je lepšie nechať si 17ky zimné gumy s tým, že budem chodiť prezúvať gumu a disk ostane ten istý aj pre letné aj pre zimné?
2. Alebo je lepšie na zimu kúpiť 16ky zimné aj s diskami (tým pádom problém č.1 odpadá)
3. Musím dodržať všetky parametre, ktoré mám v techničáku, teda aj číslo napr. 94Z?
4. Alebo srať na to všetko a kúpiť si celoročné, keďže aj letné mám v takom stave, že ešte jednu, maximálne dve sezóny vydržia... ?

Ďakujem za každú pomoc
Problém je ten, že nemám tisícku na to, aby som kúpil gumy. Mám nejaké tri kilka našetrené plus na meniny dostanem cca stovku, čiže do tých 4 kil sa potrebujem vpratať.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj Megosvk. Žiaľ, tak, ako veľké množstvo majiteľov vozidieľ, aj Ty si sa stal sluhom svojho vlastného auta. Prosím, neber to v zlom, ale mať auto a nemať na pneumatiky, to nie je práve najlepšie. Predpokladám, že R17 máš ako základné pneumatiky, t.j. menší rozmer tam dať nemôžeš - o to horšie, t.j. nemáš na výber.

Nepíšeš, aký máš rozmer, ale skús si ich pohľadať na http://pneumatiky.heureka.sk/ možno tam nájdeš lepšiu cenu. Prípadne kúp ojazdené s 5-7mm vzorom a tým môžeš významne ušetriť na cene.

Čo sa týka hmotnostného indexu - číslo 94 - to tam byť musí. Posledné písmeno značí rýchlostný index a ten nemusíš dodržať. Len potom si dávaj pozor, aby si nepresiahol max. rýchlosť toho konkrétneho rýchlostného indexu.

Na záver Ťa ale musím pochváliť, že toto vôbec riešiš a nie si jeden z tých, ktorým je jedno, aký dezén pneumatík majú... Vídavam takých na parkoviskách - veľké SUV, alebo športové autá s 2-3mm dezénom...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby si mal peniaze tak je lepšie mať 2 sady, nemusíš 2x ročne trápiť gumy a báť sa o disky + samozrejme platiť, keďže ale nemáš tak si kúp len gumy. Rozmer samozrejme musí zodpovedať tomu čo máš v techničáku (platí aj keby si chcel menšie), okrem už vyššie spomenutého rýchlostného indexu - ten môže byť nižší, ale musíš mať v zornom poli na to upozornenie (a platí to len pre zimné!).

A kúpiť si auto, na ktorého prevádzku nemám - to radšej ani nekomentujem...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Acon napísal:
megosvk napísal:.....V akej inštitúcií by ste odporúčali pôžičku? Účty mám v SLSP, Zune a mBank.
VUBka mi dá iba bezučelovy, lebo autovuer davajú na max. 5ročné auta
Noboha :-O toto nedopadne dobře. Vždy som žaslo keď si niekto kúpil auto z avšetky nasporené prachy ale keď už si niekto kupouje auto za všetky nenasporené prachy, to je vyšší level ;-) Potom ešte třeba úver na údržbu a servis

Acon to tu zial vystihol.

A aby som sa drzal temy poradim Ti celorocne pneumatiky. Teda aspon ja som to tak vyriesil na mojom aute /byvam na juhu Slovenska,zimy a snehu si moc neuzijeme/
Danec
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2010 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danec »

kup radsej 16-ky zimne..ja som mal na accorde 17-ky 225/50 a dost bolo v zime citit ze su siroke, hlavne ked bola na ceste kasovita vrstva.preto tento rok radsej kupim plechace a nove gumy samozrejme najuzsi povoleny rozmer.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

V techničáku mám tuším 205/60R16, 215/45R17 a 2xx/xxR18, čiže jedno z týchto troch môžem mať.

Každopádne rozmýšľam nad tými celoročnými. Problém by som videl len v tom, že som spod tatier, čiže snehy ľady mrazy máme na dennom poriadku.

Hmotnostný index musím dodržať, alebo môžem mať vyšši? Ja ho mám 91, môžem mať aj 94?
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Jasne hmotnostný index môžeš mať aj vyšší. A rýchlostný na zimných aj nižší len si musíš kúpiť samolepku akú max rýchlosť majú povolenú a nalepiť aby si ju videl pred sebou keď sadnes do auta...
A radšej by som odporúčal zimné...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Kde sa tie samolepky dajú kúpiť? Aj tak si myslím, že na aute v živote nepôjdem 290kph a už vobec nie v zime
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

To teda neviem :) vlastne tu samolepku potrebuješ hlavne keď pôjdeš na STK
...policajti to zrejme nekontroluje...aspoň nie mne :) ale na STK boli pindy...
Na civiku máš predpísaný index na 290km??? To je blbosť...
Naposledy upravil/-a CAMLS v 05.10.2015 15:24, upravené celkom 1 krát.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Aky je to rychlostny index Z? Taky som v tabulkach ani nenasiel...

Ani tie rozmery sa mi nezdaju...ja som videl na civicu vzdy 205/55R16.

A to je aj moja odpoved, hovoris byvas pod tatrami, penazi nazvys neni. Ale ked mas relativne novsi civic, zas tak biedne to asi nebude. Zozen si na zimu nejake lacne plechace a nahod na ne zimne gumy. A 17ky si nech na leto, usetris na prezuvani a neoskru ti disky 2x do roka v tych nasich super pneuservisoch.

Navyse ti zadnica a kosti podakuju za mierne lepsi komfort.

A tu mas pneu:
http://pneumatiky.heureka.sk/vredestein ... 5-r16-91h/ , alebo hladaj sava eskimo v tomto rozmere, cenovo to bude to iste.


Precitaj toto a potom sa pytaj, ak ti nebude daco jasne
http://auto.sme.sk/c/5607119/musite-dod ... matik.html
http://www.az-pneu.sk/rady-informacie
LS600h
XC90
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

E/E, povedal by som, že by to bol biohazard... čo sa týka úspory paliva, čert to ber... ale priľnavosť keby mali aspoň C... A disky jake vlastne mám? Sa k tomu nemôžem ani dogoogliť...
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Stitok na pneu, nas vsemohuci :prison:
LS600h
XC90
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Pokiaľ viem tak celoročné pneumatiky môžu používať len autá z náhonom obidvoch náprav. Aj keď pri brzdení je jedno či máš. alebo nemáš 4x4, no podľa vyhlášky by to malo tak byť.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ale nekecaj. Tu vyhlasku by som chcel vidiet.
LS600h
XC90
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja tiež...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných