zimné pneu celoročne?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď sa čaká na názory, tak môj názor je, že sa treba rozhodnúť, či chcem vyhovieť litere zákona, alebo sa skutočne v zime budem s autom pohybovať na miestach, kde len dobré zimné pneumatiky zabezpečia priechodnosť.
Keď sa posúvam v zime na južnom Slovensku, stačia mi k životu hocijaké gumy, ktoré majú na boku napísané M+S. To je jedno či celoročné, alebo čínske letné, ktoré majú znak M+S. Tie dva dni, keď naozaj bude na cestách sneh, auto nenaštartujem a vec je vybavená.
Ale keby som jazdil dennodenne v Poprade, alebo v kopcovitom teréne, áno aj v Ba na Kolibe, tak si kúpim dobré zimné pneumatiky a v prípade tej Koliby alebo podobného terénu aj štvorkolku.
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Ja som istu dobu jazdil na zimných celoročne ale to len preto lebo som ich potreboval zodrat. Ale to som ich zodral ze uplne. Takze od vtedy si radsej prezuvam a mam to bez starosti a nemusim sa triast ci mi niekde nepridu na to ze mam dezen v keli.
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

ahojte,

byvam v okoli BA a riesim obutie na nase tretie auto, ktore sluzi ako posuvadlo v BA a okoli, rocny najazd tak 7tis km.
Mam v podstate 4 moznosti
1. mat zimne aj letne pneu
2. mat celorocne pneu
3. mat len zimne pneu a v lete strpiet trosku horsi komfort (hluk)
4. mat len letne a tie dva dni co je v BA zima autom nejazdit

variant 1 je najlepsi ale pride mi zbytocny, variant 4 mi pride najhorsi. Takze sa rozhodujem medzi moznostami 2a3, co by ste mi poradili?
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak ja myslím že mať letné aj zimné pneu je najlepšie riešenie, aj finančne sa to dá ukočírovať pri dnešných cenách pneumatík a človek má čisté svedomie že urobil všetko čo mohol.

Totiž zimné pneumatiky jazdiť v lete je hotová katastrofa, kto to skúsil, rád sa tomu nabudúce vyhne. Okrem toho sa v lete veľmi rýchlo derú, takže túto alternatívu by bolo možné doporučiť len v prípade dojazdenia zimných pneumatík, už nespôsobilých na zimnú prevádzku

Celoročné pneu obvykle vyhovujú tomu, kto chce silou mocou ušetriť. V lete to je obvykle hlučnejšia pneu a v zime to tiež nie je do snehových závejov. Ale vyhovie litere zákona, takže aj pri zimných podmienkach nehrozí pokuta.

Dá sa aj jazdiť stále na letných, pokiaľ človek
skutočne nebude jazdiť ani pri teplotách okolo nuly, čo môže byť problém, aj v okolí Ba môže byť mesiac s takými teplotami, hoci aj bez snehu. Totiž letná pneumatika pri nízkych teplotách výrazne stráca priľnavosť aj na suchej čistej vozovke, čo sa môže človeku rýchlo vypomstiť, ked dobrzdí až o kufor auta idúceho pred ním.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Keď už celoročne, tak celoročné. Zimné sa v lete míňajú pred očami a jazdné vlastnosti sú... skrátka to poznať.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

volakedy sa zimne gumy nepoznali a jazdili sa vozy so zadnym nahonom bez akejkolvek elektroniky.
Inak v pohode cely rok zimne.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No voľakedy neboli aj všelijaké iné veci, aj pneumatiky boli také nejaké celoročné, zrejme ich už vymýšľali tak, aby aj v zime fungovali.
Ale zhodou okolností som mal pred časom možnosť sa previesť na starej Škoda 1202 (Stejšn). Nemilo ma prekvapili jeho záludné jazdné vlastnosti (zadná kyvná náprava) a to som v mladosti na takom jazdil, vtedy mi to pripadalo bezproblémové, takže tak s tým že ako bolo kedysi.
No a k tým letným pneumatikám cez zimu - pred rokom v zime som išiel predať auto, bolo na letných gumách, vonku bolo čosi pod nulou, na zemi zmrznuté zvyšky ľadu a snehu a ja som s tým autom nedokázal bez pomoci vyjsť z parkoviska.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cim viac tazka a vykonna krava, tym viac obutie je dolezite, ked mas galuskove 155ky, leto na zimakoch ani nezbadas :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných