Zhabane auto

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Zhabane auto

Príspevok od používateľa sniip26 »

Chalani, mali ste pravdu, prisiel som o auto. Je jedno z tych, co chybaju ministerstvu hosp. Minuly tyzden mi ho zhabala policia, estete mi dovolili z neho vymontovat radio, reprak, zosik, kolesa atd... no nieco tak zostalo. Do oprav som vrazil nemale prachy cca 1500e. Kua co mozem spravit aby som ho ziskal nazad? Asi nic. Napisal som tomu co som ho od neho kupil, ze odstupujem od zmluvy, paragraf, dovod a ze ziadam navratenie penazi, no viem ze odpovedat nebude. Na policii pri vysluchu mi povedali aby som sa obratil na dobreho pravnika co som aj spravil no ked som pocul sumu tak som sa na pete otocil, vraj 3000 az 5000eur >D No ja som prisiel o cca 8000eur. Pri odhlasovani a prepise bolo vsetko ok, pri kupe som bol na policii v ZA sa spytat ci je vsetko ok ci nieje v patrani a povedali mi ze nie. Auto som kupil 19.3 tohto roku. M.H. nato prislo tusim 20.5 tohto roku ze im zmizli auta. No podlamna to vedeli ovela skor.

Da sa vobec v takomto pripade nieco spravit ?

Rady ako tak ti treba a pod. si odpustite. Dakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To akože niekto 2 mesiace nevie že mu chýba auto ? Teda viac ako 2 mesiace...
Akože koncernovky nemusím, ale podla mna ty si kúpil legálne bez podvodu a nech nesie zodpovednosť ten čo pochybil
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Dá sa ,ale ide o to či ten "predavač" má peniaze. Čo zaplatíš právnikovi by ťa až tak nemalo trápiť, pretože v prípade vyhratého sporu ti to na 99,99% zaplatí protistrana .Ide len a len o to , ak aj vyhráš súd , či ti ksicht bude mať z čoho zaplatiť. Vyhrať by si mal, ja napr .som precedens , tiež som kúpil auto ktoré bolo čornuté , súd som vyhral.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Zrejmne nevedel nikto >D Tie auta na M.H. boli vyradene, urcene na predaj a henten Dominik Voros ci jak sa vola mal plnu moc s nimi disponovat, cize chytil prepisal ich na seba a predaval dalej bez vedomia M.H. Tento referent D.V. je obvineny a asi v base, ma vraj kopec dlhov a exekutorov na krku cize peniaze od neho bude problem. Jedine rucne strucne >D Cize od toho co som ho kupil ja nema zmysel vymahat peniaze on ho kupil tak isto ako ja. Aj ked pravdupovediac mal ho mesiac a aj ten prednim ho mal cca mesiac, cize asi tusili ze auto je corka z M.H. Cize mi nic ine nezostava a len cakat na sud ? Podavat trestne na toho co som ho od neho kupil nema vyznam. Sa bojim ze neuvidim auto ani peniaze no nech mi aspon M.H zaplati to co som dal do oprav, doklady z oprav som predlozil na policii, no kopec oprav bolo robenych bez dokladov a to este kolko som sa s nim ja natrapil. Ale toto nikoho nezaujima, oni len zhabat auto a tym to hasne a ja sa mozem aj pototo.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Makrela-akosi nechapem tvojej odpovedi.

Ked si zaplatim pravnika a vyhram sud, henten Dominik alebo kto mi zaplati, tak budem mat prd ani auto a ani peniaze nie ? Ci ako ?
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

ivko1 napísal:To akože niekto 2 mesiace nevie že mu chýba auto ? Teda viac ako 2 mesiace...
Akože koncernovky nemusím, ale podla mna ty si kúpil legálne bez podvodu a nech nesie zodpovednosť ten čo pochybil
Ano ivko, nic nezvycajne, znamy si dotiahol auticko z Rakuska a po dva a pol roku ho chytili ze auto bolo nahlasene v Rakusku ako kradnute a je 3 roky v patrani :)

Prisiel o auto aj o peniaze kedze predajca bol za horami-dolami...

No kazdopadne na sud, pravnik bude chciet zalohu a nejake poplatky vopred, je jedno ci ten chlapec ma peniaze alebo nie, exekutor to z neho dostane...ci uz po dobrom alebo zlom.

Da sa to na sud, kontaktuje sa vymahac (lebo chlapec z najvacsou pravdepodobnostou vyhlasi insolventnost) a budes cakat na peniaze.
Zrejme dlho, lebo nie sijediny, a neviem ci chlapcovi nehrozi aj basa, nesledoval som celu kauzu.

Ale zadarmo to necakaj.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

sniip26 napísal:Makrela-akosi nechapem tvojej odpovedi.

Ked si zaplatim pravnika a vyhram sud, henten Dominik alebo kto mi zaplati, tak budem mat prd ani auto a ani peniaze nie ? Ci ako ?
Nie, teoria je taka ze ak to das na sud a vyhras, protistrana ma zaplatit okrem sumy o ktoru sa sudis aj trovy konania a naklady na pravne zastupovanie. Pisem 'teoria' kvoli tomu ze na Slovensku sa ten spor moze vliect a ten saso sa zatial oficialne zbavi majetku, takze okrem ti dobreho pocitu z vitazstva ti vela neostane. Kazdopadne drzim palec nech to dopadne, nezavidim ti ani trocha.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

celkom nechapem na zaklade coho ti policia zhabala auto. ibaze by ti ti DI vlastnictvo prepisal za zaklade zfalsovaneho splnomocnenia ktore mal ten chlap z ministerstva. aj to by musel prebehnut sud a vydat nejake predbezne opatrenie. ak si do auta investoval ja by som veru od zmluvy neodstupil (ak je splnomocnenie prave). ministerstvo nech si vyuctuje skodu so svojim zamestnancom.
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

No na zaklade toho, ze auto pochadza z trestnej cinnosti, ze bolo odcudzene ministerstvu hosp. a ci som ochotny auto dobrovolne vydat. Samozrejme ze niesom ochotny ho dobrovolne lentak vydat som ich odpovedal, no potom dosla segra a vravi ze nech nerobim problemy ze ona ich tych policajtov pozna aby som ho vydal.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

A zajtra to budú fízli predávať ďalej, ne? :-\
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

vezmite si to opacne, ukradnu vam auto, o 2 roky ho najdu a vy budete cakat, ci vam ho terajsi majitel laskavo vrati?
Dobrovolne vydanie veci je pravny institut, nie je to len nejaka zdvorilostna prosba policajta. Ak by si nebol ochotny im to vydat, tak by pristupili k odnatiu veci.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

sniip26 napísal:Makrela-akosi nechapem tvojej odpovedi.

Ked si zaplatim pravnika a vyhram sud, henten Dominik alebo kto mi zaplati, tak budem mat prd ani auto a ani peniaze nie ? Ci ako ?
Ak budeš žalovať toho čo ti predal auto, ktoré mu nepatrilo, aj keď ho on kúpil ako čisté, t. j. nevedel že je kradnuté alebo inak nespôsobilé k predaju, čiže sa obohatil, je jedno že to nevedel, tak by si mal vyhrať súd o neplatnosť právneho úkonu.
Takže by ste si mali vrátiť plnenia. Ty auto , to si splnil tým ,že ti auto zobrali, a on lóve , pretože predal auto ktore po právnej stránke nebolo jeho , bárs ho kúpil.
Ak súd vyhráš ,tak mu súd uloží aj zaplatiť trovy súdneho konania, t.j. preukázané náklady ktoré si vynaložil,a do toho platia aj platby právnika.
Ono to nie je vždy 100% čisté a jasné, a vždy tak, ale je to tak.
Keď však dlžník nemá majetok, t.j. peniaze , alebo majetok ktorý mu možno zexekuovať, tak všetko predchádzajúce je zbytočné čítať, len sa ti zvýšia náklady, a príjem žiadny.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

cviro123 napísal: Ze niekomu ho raz zoberu a ten pred tebou povie predal som ho lebo som ho nechcel a ten predomnou ho asi tiez nechcel. Oni trestne oznamenie nepodaju lebo maju svoje peniazky a ty na nich tiez zbytocne lebo oni o ziadnom podvode nevedeli iba kupili a predali auto. Ty na prveho zbytocne podas trestne lebo konkretne ty si s nim nemal nic :) On si odsedi trosku a ide domov. O :)
Ale to súd netrápi , či vedeli alebo nevedeli, SNIIP musí žalovať toho, od ktorého auto kúpil, a nie toho prvého.S ním ma právny vzťah, s každým iným on nič nemá.
Ja som kúpil auto od tretieho človeka v rade, on tiež došiel k tomu ako slepé kura, a sudcova rada znela , že on si to má takisto vymáhať od toho čo to kúpil.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

to auto nevyzeralo byt ukradnute, fizlom bez platneho rozsudku nic dobrovolne nevydat, chlapik pravdepodobne papierovo prepieral cez ministerstvo vyradene policajne crepy a trochu ich dal do richtigu (co to znamena na slovensku kazdy si vie predstavit) a predal dalej, niekto ho bonzol, ked si vezmete kolko policajti kupuju novych aut takychto mozu byt na trhu tisicky.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

sbf - na to aby policia mohla zaistit vec (nemusi byt len auto) nepotrebuje ziadny rozsudok, staci podozrenie ze suvisi zo spachanim trestneho cinu. Ma 90 dni na preskumanie, ale v tomto pripade sa to urcite potvrdi takze sniip26 uz auto na 99% neuvidi.
sniip - segra ti dobre povedala, to auto by ti zobrali tak ci tak, "po dobrom alebo po zlom". A makrela ma recht, vymahat to treba od toho, od ktoreho si to kupil.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných