ZEDER mi zachranil auto.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

ZEDER mi zachranil auto.

Príspevok od používateľa mariob1 »

Dnes ráno pridem k autu, uz z dialky vidim ze sa notvara ,nič neblika. Pridem blizsie, vidim dekel od poistiek na spolujazdcovej sedacke.. otvorim dvere, poistky na podlahe s jednym srobikom. Pristrojovka na mieste, cize s imobilizerom nerobili nic, spinacka neposkodena, len bol povitiahnuty kruzok imobilizera. Boli vitiahnute dve poistky, vnutorne osvetlenie auta a smerovky. Do auta sa dostali pretocenim zamku, nic neposkodene,len pretocene. Z auta mi nic nezmyzlo. Ked som poistky nahodil spat, vsetko funguje ako ma. Len ked auto zavrem na dialku a idem ho otvorit klucom, tak blikaju smerovky, cize sa spustil alarm,len sirenaa nehuka...cize jau asi prestrihli ci co. Auto je cele zadrbane od korenia, laktove opierky,sedacka ,volant, dverovy tapacir... poskodeny je len ten dverovy zamok.. ZEDER som mal zamknuty. Dnes tam dam namontovat nejaky netovarensky alarm,nech to aspon huci. Cize dalsi pokus o kradez auta so zederom neuspesny. Volant bol zaseknuty na zederackom zamku, nie na spinackovom. Auto VW Sharan 2009. Urcite islo o profikov, nakloko nic neposkodili a tie poistky zo skrutkami bolio na jednom mieste,nic nebolo vyhodene, nic nezobral, mal som tam drziaky na navi,dialku od brany,cd a dalsie kraviny...pre profikov bezcenne. Dakujem ti ujo zeder. Moja otazka znie,kde je tovarensky namontovana sirena v sharane. chem zistit ci ju nahodou niekde neprestrihli. Dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

gratulujem, skoda by bola takeho auticka. Korenie je tam kvoli policajnym psom.

sirenu nehladaj, skoda roboty, aj tak dostanes novu/nove. Prudko doporucujem aj vnutorny priestor ohlusit piezovrestiakmi, ked ich donutra namontujes sest, zlodej sa zblazni z toho vresku (kazda vytvara okolo 120dB co je viacmenej prah bolesti = s takym autom nemoze soferovat lebo by sa v tretej zakrute vydrbal kedze mu prestanu fungovat zmysly, mozog ti zacne "vypinat" resp. odpajat a utlmovat niektore centra v zaujme samoochrany).

tie piezosireny su malicke ako stvrt dlane a stoja 5 eur kus. Nezabudni na zalohovanie elektrickou energiou.

Kapotu si mal otvorenu? Nieco okolo riadiacej jednotky v motore? Aj ked ju nahodou otvarali tak predpokladam ze ju proste zacapli naspat takze tam nebude nic viditelne.


PS: to co si myslis ze je imobilizer nie je v skutocnosti imobilizer. Imobilizacne obvody sa nachadzaju direkt v riadiacej jednotke a nijako ich nevidis, kradez sa uskutocnuje sposobom ze sa zmeni software a vypne sa ta rutina.

PS2: okrem ineho mas aj sukromnu spravu odomna.

PS3: nezabudni fotky poslat firme nech ich vycapia na svoju sajtu.


a este mi povedz v ktorom meste sa to stalo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> vidim dekel od poistiek na spolujazdcovej sedacke.. otvorim dvere, poistky na podlahe s jednym srobikom.


aha, uz viem kde dam spinac na vsetky mozne aj nemozne sireny na aute, a hlavne tie vnutorne v aute plus trubu na voze s dialkovymi svetlami. Plus patronu ktora odtrhne napajanie vstrekovacov - to si k0k0ti na mieste naozaj neopravia. A mam taky silny vodojem ze si prehodim ZOPAR poistiek napriklad tie dve ktore spominas na niektoru nepouzitu poziciu - je ich dost... pripadne ked uz nic ine tak ich bud vytiahnem mimo poistkovej skrinky alebo zdruzim s niecim inym nepodstatnym.

Vyborny napad. Kedze neviem ako tie svine pracuju, taketo postrehy mi nenormalne napovedaju.


Inak co zeder samotny, bol nejako dotknuty, snazili sa ho prekonat?

extremne by ma zaujimali fotografie z tvojho vozu, predovsetkym ta poistkova skrina, ze co tam chlapci asi chceli povyvadzat... vedel by si mi ich pustit s tym ze samozrejme nikdy nikomu neposkytnem? Sukromna sprava prosim...
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

foto som ani nerobil ,ani policajtov som nevolal, nakolko by stym aj tak nic neurobili,a ja by som pol dna stravil behanim po PZ.
Co sa tyka tej poistkovej skrinky ostala na mieste,len tieto dve poistky boli vytiahnute, a jeden srob ktory patri do toho plastoveho tapaciru okolo deklu od poistiek. Osobne sa ani necudujem ze ho chceli zobrat, je to cuker, xwnon, pekne disky,kompletny chrompaket aj hagusy, tmavomodra metaliza. Este stastie ze zeder zamykam vsade, aj na 5 min ked niekde idem.

Stalo sa to v NR. tam je to asi bezne ako tak pozeram. tie sireny do auta su neni zly napad... nepochopim ale, ako moze VW vyrabat tovarensky alrm do auta za 50 tisic eur, a da to do bezneho obvodu cez klasicke poistky ? to je zly sen..

volant bol zaseknuty na zeder zamku...cize asi uz nemalo zmysel pre nich postupovat dalej a lamat spinacku, resp davat nove budiky..... kapota bola zavreta, nepredpokladam ze ju otvorili an ieco tam robili...nakolko dekel nad nadrzkou ostrekovaca a riadackou je na svojom mieste ,a pochybujem o tom ze by to vracali naspat nam iesto...zeder neni poskodeny, krasne som ho odomkol, auto nastrtoval a odisiel.... ak by si mi velel podrobnejsie rozpisat ako to zabezpecit po domacky budem rad...pretoze to co si urobim sam, asi tazko bude hladat niekde v navode.... poprosim ked tak do SS. dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skoda by ho bola ; citaj tu co som pisal pred dvomi rokmi:

http://forum.autobazar.eu/vw-passat-zab ... 11019.html


na tvojom mieste by som postupoval takto:

0) predovsetkym sa ukludnil a s chladnou hlavou kalkuloval dalej. Vyvalit teraz sfleku 4000eur za zabezpecenie je nerozum. Si pod silnym vplyvom udalosti, ja by som tak dva dni nespal, takze hlavne klud.

1) urobit to co som pisal v sukromnej sprave, len mam dojem ze fesak za to chce 10.000 korun :( je to zabezpecenie na urovni zederu akurat nie mechanicke. Viac info ti da ten clovek plus ti MEGAkvalifikovane poradi...

2) zaslepit a zabetonovat zamky, kompletne. Dvere pacit pajserom nebudu, skla rozbijat tehlou tiez prilis moc nie. Pozor na zamok na zadnych dverach. To v tej linkovanej teme tusim nemam napisane ale povazujem to za absolutny zaklad uz asi 15 rokov co su tu s nami felicie a oktavie... automaticky.

3) prerobit poistkovu skrinu, prehodit zapojenie hentych dvoch poistiek plus zopar dalsich potrebnych pre chod auta. Na povodne miesta nahodit "falosnu poistku" plus obvod ktory pri rozpojeni elektrickeho obvodu = akoze vytiahnuti poistky spusti panicky mod na vsetkom co sa na aute da.

4) prerobit startovanie, aby sa nedalo startovat klucom v spinacej skrinke ale nejako inak, napriklad tajnym spinacom volakde, fantazii sa medze nekladu. Znie to zlozito ale ked sa bude montovat ten alarm tak to bude cele totalne rozhodene takze vykmasnut jeden drot z kabelaze a dat ho prec zo spinacej skrinky zase az tak moc neboli a zlodej nema sancu startovat cez spinaciu skrinku co je dalsie prekvapenie a zdrzanie. Casova narocnost : zhruba dve hodiny aj s montazou nejakeho rele pripadne ineho spinaca.


dalsie mechanicke zabezpecenie asi nepotrebujes, mozno by som rozmyslal nad samo-domo zamykanim vsetkych pedalov http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 4&start=60

lebo je extremne lacne ale je extremne neprakticke.

cele to znie strasne komplikovane ale je to robota na jeden jediny vikend. Za to ze auto zostane doma sa to zrejme oplati.


PS: cokolvek tovarenske na akomkolvek aute maju hentie svine zmaknute. Proste len preto lebo je to tovarenske a pridu s tym do styku zakazdym. Takze musia...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty si len jeden z tých , ktorý mal pre tento raz štastie....

Nabudúce už snád vyberieš rozumnejšie auto... Kludne nech to žere o 3 litre viac , ale pravdepodobnosť že by ho chcel niekto šlohnúť je mizivá, radšej prevoziť mesačne o 30-50€ viac ako za pol roka kupovať celé auto za 7000€
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

:)

dakujem ,prave ze som kludný, ratal som stym ked som to auto kupoval, ze sa moze nieco take stat...

chcem sa ale podakovat zlodejom, ze mi to tam pokorenili, a auto nepodpalili... citam na nete, ze aj take su pribehy ukradnutych aut. clovek setri na auto pomaly cely zivot, naskriabe posledne peniaze...no bola by to skoda...
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

ja som bol na zeder objednany este pred kupou auta. den po kupe mi ho montovali :-\

nemal si nalepku zeder na okne?
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

mp3turbo napísal: sirenu nehladaj, skoda roboty, aj tak dostanes novu/nove. Prudko doporucujem aj vnutorny priestor ohlusit piezovrestiakmi, ked ich donutra namontujes sest, zlodej sa zblazni z toho vresku (kazda vytvara okolo 120dB co je viacmenej prah bolesti = s takym autom nemoze soferovat lebo by sa v tretej zakrute vydrbal kedze mu prestanu fungovat zmysly, mozog ti zacne "vypinat" resp. odpajat a utlmovat niektore centra v zaujme samoochrany).
V tomto prípade si ale môžeš byť istý, že ti to auto už z princípu zapáli
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kaskaderTN napísal:
mp3turbo napísal: sirenu nehladaj, skoda roboty, aj tak dostanes novu/nove. Prudko doporucujem aj vnutorny priestor ohlusit piezovrestiakmi, ked ich donutra namontujes sest, zlodej sa zblazni z toho vresku (kazda vytvara okolo 120dB co je viacmenej prah bolesti = s takym autom nemoze soferovat lebo by sa v tretej zakrute vydrbal kedze mu prestanu fungovat zmysly, mozog ti zacne "vypinat" resp. odpajat a utlmovat niektore centra v zaujme samoochrany).
V tomto prípade si ale môžeš byť istý, že ti to auto už z princípu zapáli
Navrhujem zmeniť úplne značku výrobcu auta a človek nemusí mať starosti a už vôbec sa zaťažovať nad domontovaním zabezpečovacích zariadení...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tymto som nechcel zacat provokovat.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

mp3turbo napísal:Prudko doporucujem aj vnutorny priestor ohlusit piezovrestiakmi, ked ich donutra namontujes sest, zlodej sa zblazni z toho vresku (kazda vytvara okolo 120dB co je viacmenej prah bolesti = s takym autom nemoze soferovat lebo by sa v tretej zakrute vydrbal kedze mu prestanu fungovat zmysly, mozog ti zacne "vypinat" resp. odpajat a utlmovat niektore centra v zaujme samoochrany).

tie piezosireny su malicke ako stvrt dlane a stoja 5 eur kus. Nezabudni na zalohovanie elektrickou energiou.
.
....neviem či 120dB (inak hlasitosť vuvuzely) je prah bolesti....ale ak jeden má hlasitosť 120dB a dáš do tak malého priestoru 6 tak sa ti celková hlučnosť SPL vyšplhá na cca 135dB a to je ako elektrika do kľučky, trvalé následky sú garantované....nehovorím, že taký ľudia si to nezaslúžia, ale opatrne s tým....

....gratulujem že autíčko ostalo....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, tiez viem ze dvojnasobok cohokolvek znamena plus tri decibely len som to nechcel rozpitvavat.

Podla mna tych "135" clovek v pohode vydrzi pretoze mu nejdu rovno do ucha. Keby ich niekto nasackoval direkt do laloku tak asi amen tma respektive amen ticho.

Hlavne ide o ten moment prekvapenia.

A v ziadnom pripade vsak takto nemoze jazdit.


edit : akurat som v supliku nasiel jedno piezovrestitko:
Obrázok
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 29.04.2011 16:12, upravené celkom 1 krát.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

mp3turbo napísal:ano, tiez viem ze dvojnasobok cohokolvek znamena plus tri decibely len som to nechcel rozpitvavat.

Podla mna tych "135" clovek v pohode vydrzi pretoze mu nejdu rovno do ucha. Keby ich niekto nasackoval direkt do laloku tak asi amen tma respektive amen ticho.

Hlavne ide o ten moment prekvapenia.

A v ziadnom pripade vsak takto nemoze jazdit.
....ak na to dáš 1Hz signál tak je v sekunde z takého auta vonku....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kde take zozeniem?

ja mam klasicku vyskotonove, cojaviem par kilohertz... proste pisti to ako sproste. Extremne vysoko.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jan jan a 16 neregistrovaných