:::ZAZNAM O NEHODE...::::

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

:::ZAZNAM O NEHODE...::::

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Kazdy vodic bude povinny mat v aute zaznam o dopravnej nehode...Kym dnes je na nas,ci ho mame,od 1.juna bude toto tlacivo predpisane...Ak ho nebudete mat,riskujete pokutu..kolki z vas ho mate v sucastnosti v aute?

Odkaz na link kde si môžetr stiahnuť a vytlačiť:
http://www.autobazar.eu/sk/wallpapers.php
pikasodk
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 11.12.2009 23:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pikasodk »

Ja ho mám v aute šak nato tam je že ked niečo tak to kujem za tepla.no na h... ho budem mať doma v poličke?
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

ja ho tam mam tiez aj ked musim pravdu povedat , ze neviem ci by som ho vedel na 100percent vyplnit a spravit vsetko ako sa ma , bo som nikdy nemal nehodu tak to nemam odkial vediet ani som nikde nevidel nejaky vzor ako vyplnit a vsetko okolo toho
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Ja mam v aute niekolko takych tlaciv (nie len pre vlastnu potrebu) vyhnete sa tym vela problom potom ... lebo co je raz na papieri a podpisane to potom aj plati a uz sa neda velmi vykrucat a vyhovarat :3035:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ja som si dal poistit auto v AXE /toto nieje reklama/...a tam som vyfasoval také puzdro ako vačší peračník kde sú komplet tlačivá,fotoaparát,baterka,pero a neviem čo ešte,skrátka dobrý počin od poisťovne...takže už mám... :2f93:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...boaca...co ste vsetci taki...?..ja som to nemal nikdy ani v jednom aute...!!!
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

rudolfo63 napísal:...boaca...co ste vsetci taki...?..ja som to nemal nikdy ani v jednom aute...!!!
No hlavne ze tam mas 6kg hasicak :40bd:
A ako to chces potom riesit v pripade skodovej udalosti kedy nebude privolana policia? Hadam len este neveris na cestne slovo alebo poctivost ludi? Alebo tebe snad staci ked ten co ti nabura auto odprisaha na vsetky svoje deti ze on bol na vine a ohlasi to na svoju poistovnu ak samozrejme nejaku poistku vobec ma? :d :D
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no ved hej...polepsim sa...od juna to budem vozit aj ja...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

rudolfo63 napísal:..no ved hej...polepsim sa...od juna to budem vozit aj ja...
A do juna sa budes modlit aby do teba nikto nenabural? :40bd:

Nebolo tu uz dost tem typu: Mal som nehodu policajtov sme nevolali a teraz sa ten co bol na vine vykruca a nechce si prisznat chybu
lotus
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 16.01.2005 02:26
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotus »

páni, ešte by ma zaujímalo, ako postupovať, ak vinník nie je ochotný podpísať takýto papier?!

nedávno mi totiž jedna čúza nacúvala do zaparkovaného auta (netrafila sa medzi dve autá, tak mi trafila nárazník). Bohužiaľ, bola tma jak v rohu, nebolo vidieť, či je niečo poškodené, ale chcel som len pre istotu vyplniť tento dotazník, keby som tam ráno niečo našiel poškodené. Lenže panička ma poslala do teplých krajín, vraj ona nič podpisovať nebude, lebo vidí, že na aute nie je žiadne poškodenie (na druhý deň v servise zistili ulomené 2 úchyty nárazníka). Čo teda poradíte v takejto situácii?! Volať políciu nemalo zmysel, nakoľko panička po ubezpečení, že je všetko OK, odkráčala nevedno kam...

PS: pracujem ako predajca, takže opravu mi vyriešili kolegovia za 3 minúty.
Naposledy upravil/-a lotus v 08.03.2010 18:28, upravené celkom 1 krát.
Peugeot 308 SW 1.6THP 110kW/150PS
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no ja vozim v kufri...generator...svetlo jak hovado...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

rudolfo63 napísal:..no ja vozim v kufri...generator...svetlo jak ho***...
To akoze si na neho potom posvietis? :40bd:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...hej...,hej...,dotycny potom svieti jak ...Ledka...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

lotus napísal:páni, ešte by ma zaujímalo, ako postupovať, ak vinník nie je ochotný podpísať takýto papier?!
Ak si vinnik skodovej udalosti nechce priznat chybu je potrebne privolat policiu

(6) Účastník škodovej udalosti je povinný bezodkladne zastaviť vozidlo, preukázať svoju totožnosť inému účastníkovi škodovej udalosti, poskytnúť údaje o poistení vozidla, zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky a urobiť vhodné opatrenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky. Ak účastník škodovej udalosti spôsobil hmotnú škodu osobe, ktorá nie je účastníkom škodovej udalosti, je povinný o tom túto osobu bezodkladne upovedomiť a oznámiť jej svoje osobné údaje.

Ak odmietne podpisat a odide zavolam policiu a oznamim jej osobne udaje lebo jednou z podmienkou dohody medzi ucastnikmi skodovej udalosti je ten ze jeden z nich prizna svoju vinu na skodovej udalosti alebo sa dohodnu na spoluvine ak k takej dohode nedojde ucastnik skodovej udalosti nesmie opustit miesto DN az do prichodu policie ktora urci vinnika dopravnej nehody ... potvrdenie o priznani si viny na skodovej udalosti sa moze vyzadovat aj podpisom pod pisomny zaznam skodovej udalosti ked je takato dohoda vyhotovena v pisomnej forme (tiez moze platit aj ustna dohoda ale len ked s tym suhlasia vsetci ucastnici skodovej udalosti) ... odmietnut podpisat ma len v tom pripade keby sa v takejto pisomnej dohode uvadzali nepravdive udaje alebo by s nim nesuhlasil ale v tom pripade o tom rozhodne privolana policia
bobpetnz
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 06.01.2009 22:03
Zdieľať na Facebook

lotus....

Príspevok od používateľa bobpetnz »

Teda ak "pani múdra" nič nechcela podpísať, mal si privolať policajtov, teda ak si mal podozrenie na poškodenie svojho auta. (Totiž ak nedôjde k poškodeniu ani zraneniu, nejedná sa o dopravnú nehodu.) A to tlačivo je super zábezpeka práve proti vyššie spomenutým mudrlantom, ktorí na druhý deň sú schopný zaprieť aj svoju čo i len prítomnosť na mieste škodovej udalosti, nie to ešte priznať svoju vinu!!! To tlačivo je nápomocné účastníkovi - poškodenému. Nosím ho v aute odkedy tieto tlačivá poisťovne zaviedli (je to už viac ako 5 rokov), nikdy som ho nepotreboval, ale mám osobné skúsenosti s účastníkmi nehody, ktorí preklínali, že ho nemali pri nehode pri sebe!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 47 neregistrovaných