Zaujimave preblikavanie xenonov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Zaujimave preblikavanie xenonov

Príspevok od používateľa Johns4 »

Zdravim . Mam Lagunu II rocnik 11/2001 a mam na nej celkom kuriozny problem . Preblikavaju mi xenony ale na tom by nebolo nic zaujimave keby mi preblikavali stale . Preblikavaju iba ked je auto nastartovane . V pripade ze je zapalovanie vypnute a motor nebezi xenony pekne svietia ako maju . Takze vymenou vybojek sa pravdepodobne problem neodstrani. Zbytocne budem kupovat. Ale chcem sa opytat ci je tam nejaky rozdiel v obvode svetiel ked je auto nastartovanie a ked nie ? Samozrejme to ze pri nastartovanom motore sa bateria dobija to mi je jasne ale okrem toho ? A ete k tomu blikaniu . Svetla blikaju aj ked auto stoji . Dik za rady
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Pozri kontakty pri naštartovanom motore auto "vibruje" možno pre to ďalšia vec pri naštartovanom motore ide alternátor možno niečo s tým
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

kontakty su v pohode a neviem co moze mat alternator spolocne so xenonmi
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Asi toľko, že im dodáva šťavu...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Podla mna ma to auto kontrolu ziaroviek a xenony tam nie su original. Tym ze xenon ma menej watov tak voz ich detekuje ako vypalene ziarovky a stale skusa do nich pustit stavu. V riadiacej jednotke by sa to malo dat nastavit...
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

cicmanec napísal:Asi toľko, že im dodáva šťavu...
To viem ze im dodava stavu sak to je mi jasne a preto blikaju ze im alterntor dodava stavu ???
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

koumi napísal:Podla mna ma to auto kontrolu ziaroviek a xenony tam nie su original. Tym ze xenon ma menej watov tak voz ich detekuje ako vypalene ziarovky a stale skusa do nich pustit stavu. V riadiacej jednotke by sa to malo dat nastavit...
Xenony su original . Je to vybava Initiale a este aj na reflektoroch je napis Xenon .
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

to su tie hnusne xenony bez sosoviek? strach a hroza ked to auto vidim na ceste.

nepohnes sa asi nikam kym nesrpavis zakladnu vec: vyskusat druhu vybojku
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

Ahoj, nám pred pár mesiacmi zacalo preblikavat jedno svetlo, stacilo vypnut a a zapnut, no potom sa z neho postupne stal stroboskop. Problem bol a teraz ma neukamenujte v "starteri" xenonu.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

Rozmyslal som aj nad starterom len zaujimave je to ze svetla neblikaju ked auto nie je nastartovane . A prave toto som chcel zistit aky je rozdiel medzi nastartovanym a nenastartovanym motorom v obvode svetliel aby som zbytocne nepomenil to co netreba menit .
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

No asi to hlavne som zabudol, blikalo to ked sa nastartoval motor, zo zaciatku dajme tomu po 5min jazdy, neskor po par metroch, ale je pravda ze som neskusal svietit bez nastartovania dlhsiu dobu.
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

qwertzuiop napísal:to su tie hnusne xenony bez sosoviek? strach a hroza ked to auto vidim na ceste.

nepohnes sa asi nikam kym nesrpavis zakladnu vec: vyskusat druhu vybojku
bohuzial v tych rokoch sa boli xenonove svetla vyrabane bez sosoviek . s tym sa neda robit nic . vyzera to tak ze naozaj budem musiet skusit druhu vybojku lebo vidim ze nic nove som sa tu nedozvedel a ostava mi ist na to len vylucovacou metodou
Johns4
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 13.09.2009 18:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Johns4 »

tak to vyzera ze vymena vybojek a startera ma asi neminie . len keby som mal istotu ze nebudu zase blikat .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Johns4 napísal:A prave toto som chcel zistit aky je rozdiel medzi nastartovanym a nenastartovanym motorom v obvode svetliel
Už som ti to napísal len ty nevieš čítať - keď motor nebeží tak šťavu dodáva baterka, keď motor beží tak ju dodáva alternátor! Ak takúto jednoduchú vec nevieš pochopiť tak s tým choď do servisu lebo ti tu budeme zbytočne čokoľvek písať!
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Rozdiel môže byť v napájacom napätí kľudne aj 2V pri naštartovanom a nenaštartovanom , alebo nejaké rušenie od alternátora...ktovie...chcelo by to osciloskopom pozrieť napájanie či tam nedochádza k niečomu divnému....prípadne skúsiť na výmenu aspoň jednu výbojku z iného auta a prípadne aj RJ-predradník.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných