Zapojenie zosilnovača + subwooferu do auta

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Zasa tak tragicky by som to nevidel...

Zosík je 4 x 45 Watt pri 4ohm... Ak zapojí basák do mostíka, spraví mu to slabých 100Watt.. Pokiaľ chalan nechce robiť kolotočárom music-box, na solídne ozvučenie auta to bohate stačí...

Ťahať 8mm kábel na basák je druhý overkill... Pri takom výkone, aký bude dlhodobo tým káblom prechádzať (predpokladajme bežnú prevádzku okolo 30-50 Watt) sú aj 4mm až až, ale kľudne by som do tých 4mm išiel pre pokojneší spánok...

Ak by sme sa bavili o 400Watt na kanál zosilovača, súhlasil by som s 8mm, no takto to je úplne zbytočné, jedine, že by sme sa chceli do budúcna pripraviť na nadstavbu, no to musí vedieť zadávateľ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ak zapojí basák do mostíka, spraví mu to slabých 100Watt.. Pokiaľ chalan nechce robiť kolotočárom music-box, na solídne ozvučenie auta to bohate stačí...
Ano, ale tu ide o sub. A tu zjavne nie je mnohým jasné aká je úloha subu a čo má hrať. A toto skrátka hrať nebude. Ešte raz: hovorím o subwoferi a v kombinácii so zosíkom v tomto vlákne. Nehovorím o hlasitosti ale o reálnom hraní toho, čo by mal sub zahrať. V tejto kombinácii bude len a len huhňať, nič viac a nič menej. A nehovorím o tom, že v tejto kombinácii ho nebude môcť ovládať cez výstup na rádii.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

S tým všetkým súhlasím.. Dá sa to riešiť aj "pôvabnejšie"... Ak by mal tých 100 Wattov výkonu riešených inak (osobitný zosik + kondík), dočkal by sa lepšieho výsledku... No faktom je, že zosík mu to utiahne a bassák hrať bude.. Kvalita je otázna...

No chalan už má nakúpené, tak aj preto som to nechcel riešiť...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

kondík mu rieši len nárazové špičky, ale na to aby Ti 30cm membrána hrala, musíš ju dokázať rozhýbať.
No faktom je, že zosík mu to utiahne a bassák hrať bude
So svojou Astrou odtiahneš 5t príves so štrkom? Asi ano, ale je to to čo si chcel?
Tak je to aj s týmto subom. "harať", ale ako? To sa skrátka nebude dať počúvať. Ako s Astrou ťahať 5t štrku ;-)
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Meh, že aká citácia :d :D

Ja viem, ako to myslíš, a takisto sa s tvojim názorom stotožňujem.. No stojím si za tým, že ten basák mu hrať bude. Nebude to disco style, nebude to kolotočárske tuc tuc, nebude to ono..

No načo plakať na rozliatym mliekom? Náradíčko už má nakúpené... Jediná vec, čo by ešte mohol spraviť je zapojiť ten 4-kanál iba na basák... No osobne nie som zástancom 400 Watt na kanál v aute :zg282:
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ten sub ma predimenzovany na dany zosik, ale hrat to bude a slusne to rozdrnca vsetko volne v aute.
Podla mna chalan kupil dobre. Takto ked nasetri, moze kupit mono zosik pre sub a bude okna rozbijat.
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Atlas nechcem ti do toho "sefovat", ale zaujimalo by ma ako by si napojil 4 kanal len na sub? Tie dva kanali mu stale ostanu volne, a nevidim dovod ich nevyuzit.

Tak isto "kondik"... Absolutne zbytocna vec, pokial mas dobre kable + baterku. A 1000 krat radsej by som investoval do baterky a kablov, ako do predrazeneho voltmetru.

Acon... odporucil som mu 35mm2, nie 3,5 prave z dovodu, ze bude chciet s velkou pravdepodobnostou v buducnosti upgradovat.

No takze takto by som to pre teba zhrnul. Kup poriadne kable, daj si zalezat na instalacii (signalove kable jednou stranou, napajacie druhou + poriadne spoje + poistka) a vypocuj si to. Chvilku budes z toho mozno paf, ze zrazu tolko nizskych tonov, no po case zistis ze chces viac. A ked budes kupovat uz druhy krat, tak si daj prosim ta od niekoho poradit.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pidizvi napísal:ten sub ma predimenzovany na dany zosik, ale hrat to bude a slusne to rozdrnca vsetko volne v aute.
Podla mna chalan kupil dobre. Takto ked nasetri, moze kupit mono zosik pre sub a bude okna rozbijat.
Prečo si všetci veysoký výkon spájajú s vysokou hlasitosťou? To výraz z akustiky "low noise" naozaj nikomu nič nehovorí?Obrázok
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

pidizvi napísal:ten sub ma predimenzovany na dany zosik, ale hrat to bude a slusne to rozdrnca vsetko volne v aute.
Podla mna chalan kupil dobre. Takto ked nasetri, moze kupit mono zosik pre sub a bude okna rozbijat.
Na pobavenie dobre :40bd: No vselico som uz videl ale rozbijat okna s 300w RMS subom este nie.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

knss napísal:Atlas nechcem ti do toho "sefovat", ale zaujimalo by ma ako by si napojil 4 kanal len na sub? Tie dva kanali mu stale ostanu volne, a nevidim dovod ich nevyuzit.
Domnieval som sa (neviem prečo), že ten basák má stereo vstup na 2 woofrové repro... Preto by mohol zapojiť 4-kanál do mostíka v zmysle 2x200 Watt
eqqe
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eqqe »

Zapájať woofer na 4 kanal? na to su monobloky alebo dobry 2kanal kt je na to prispôsobený a dá sa premostiť. 4 kanal je zosik na repro nie na woofer...

za dalšie ta tabuľka o priemere kabla je k ničomu lebo MAX vykon zaujima laika kt si myslí, že ma v aute 302103210W lebo toľko je to dokopy po sčítaní MAX výkonov :D Treba brať do úvahy RMS čiže nominálny výkon kt je reálne tiež o 5-10% nižší ako uvádza výrobca...na ten woofer by boli tak 20mm idealne...

ale woofer si myslím že je v pohode počul som to veľa krat hrať a dá sa povedať že je to veľa muziky za malo peňazí :D

takže zosik si zapoj na kvalitne repro kt dúfam máš a kúp ďalší monoblok na woofer...

radio tak isto vyhoď to je škoda vôbec zapájať...to je rádio pre babky a dedkov kt stačí Radio SRO a správy...keď chceš kvalitnú hudbu pozeraj alpine alebo pioneer poprípade aj kenwood rádia ktoré majú možnosť ovládať woofer samostatne a repro samostatne hlavne čo najviac pásmový equalizer...nauč sa s tým robiť a uvidíš že ten zvuk bude úžasny...zapájať kvalitne repro len tak je tiež somarina, takže najprv perfektne vytlmiť a utesniť dvere a potom napevno upevniť repro k dverám.

možno som písal somariny čo ťa nezaujímajú ale len tak rachajuci subwoofer ta rychlo omrzi, je to o ničom ver mi :D chvíľu pobuchaš a začne ti to vadiť...keď máš ale krásny čistý zvuk a do toho presne kvalitne basy nebudeš chciet z auta odísť...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

len tak rachajuci subwoofer ta rychlo omrzi, je to o ničom ver mi :D chvíľu pobuchaš a začne ti to vadiť...keď máš ale krásny čistý zvuk a do toho presne kvalitne basy nebudeš chciet z auta odísť...

SS
Pravdu má předsedo
7erikk7
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

zosilovač

Príspevok od používateľa 7erikk7 »

takže predal som zosilovač nestihal so subwooferom a tak chcem kupit nejaky monoblok a chcem vediet ktorí mi viac odporučite
http://elektro.bazos.sk/inzerat/1941513 ... k-800W.php
http://elektro.bazos.sk/inzerat/1883815 ... noblok.php
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

JBL. Nejaký ten vývoj v rámci značky predsa len existuje a komponenty tak nejako k sebe pasujú charakteristikou zvuku. Netvrdím, že ten je horší, alebo lepší. Ale JBL má hlavne lepšie riešené nastavovanie a väčší rozsah a sub máš od 45Hz (čo je môj vkus na sub dosť podpriemerná hodnota) a ten Magnat ide až od 50Hz. JBL ide od 32Hz čo je už rozumná hodnota na sub do auta.
whiscool
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.11.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiscool »

Nechcem zakladat nove vlaknot tak sa chcem spytat mam Fabiu Combi I. menil som v prednych dverach repraky dal som tam komponentne:

Podrobná charakteristika Magnat Dark Power 216
dvojpásmový komponentný systém
priemer 165 mm
vysoký frekvenčný rozsah
nominálny výkon 80 W RMS
maximálny výkon 320 W
citlivosť 91 dB

radio som dal :

Pioneer DEH-8300SD

ale kupil som na bazosi zosik Magnat Ultra 4000a subac nejaky 500 watak alebo tak nejak a chcem to dat do kufra , zapojenie mozno zvladnem aj ked sa v tom nevyznam , len ma zaujima ci na ten zosik musim zapojit aj predne repro ci staci len subwofer + radio+zosik

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných