Zapojenie zosilnovača + subwooferu do auta

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

7erikk7
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Zapojenie zosilnovača + subwooferu do auta

Príspevok od používateľa 7erikk7 »

Zdravím potrebujem pomoct pri zapojeni zosilnovaca a subwoofera.

Autoradio: Sony CDX-GT25 http://autoradia.heureka.cz/sony-cdx-gt25/
Zosilnovač: Magnat ultra 4000 http://www.prohifi.cz/zesilovace-do-aut ... ultra-4000
Subwoofer: JBL GT5-1204BR http://www.prohifi.cz/subwoofery-do-auta/jbl-gt5-1204br

V prvom rade mám zosilnovač bez kablou a chcem vediet ake kable k tomu potrebujem kupit?
Takisto aj subwoofer bez kablu aky kabel mi bude treba knemu?
Dalšia otazka či bude zosilnovač stačit na ten subwoofer alebo tam ešte možem zapojit reproduktory http://www.mbass.sk/kategoria/reprodukt ... 6c-16-5cm/
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ahoj,

predtým, než sa pustím do siahodlhých odpovedí... Jedna otázočka.. Budeš si to schopný zapojiť sám, resp. aké sú tvoje praktické skúsenosti z oblasti elektro...
7erikk7
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 7erikk7 »

na zapojenie mam kamarata automechanika vraj to vie ale momentalne je v praci v Cechach a ked pride chcel by som mat kabelaž a všetko doma pripravene.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

V tom prípade sa nemusím moc usilovať :2f93:

Pre zdroj prierezov klikni na obrázok

[img]http://imgupload.sk/images/d/x/dxhm4cb31sge6gh8ksnk.jpg[/img]
7erikk7
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 7erikk7 »

Takže mi treba k zosilovaču 3 kable a k subwooferu mi treba aky ? a ešte mi napiš či bude ten zosik zvladat subač , či nan možem pripojit tie zadne repro alebo nie a dam vam pokoj :)
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Subwoofer je pasívny ak som sa dobre dočítal, takže k nemu ťaháš už len klasickú dvojlinku.. Dostať kúpiť originál repro káble...

[img]http://datacomp.sk/kabel-repro-tienena- ... i12529.jpg[/img]

Zosilovač má 4 výstupy... Môžeš spraviť tak, že 2 výstupy (Pravý a ľavý) zapojíš na zadné repráky a zvyšné dva zapojíš do mostíka na basák... ;-)

Tvoj automechanik bude vedieť ako :2f93:
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

a kup dvojlinku na repro,subik aspon 2.5mm2 sice na subik by som dal aj 2x4mm2
7erikk7
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2012 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 7erikk7 »

no presne tak nejak som to chcel len som nevedel či sa to bude dat predne mam priamodo radia a zadne som chcel dat na zosik a subwoofer zapojit na mostik takže si dik za rady . :)
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

V pohode, ozvi sa potom, či hráš ;-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Napájanie zosíku:
kúp kábel(ideálne červený) o priereze min. 8mm + poistku o hodnote aspoň takej ako máš na zosíku (50Ah?) Ten napoj priamo na + akumulátor a tam do cesty zapoj aj poistku. - kábel (ideálne čierny) pripoj na kostru karosérie niekde v blízkosti zosíku. Osobne ho tiež poisťujem poistkou. Kostru premeraj merákom. Na konce káblov daj medené očká a kábel pricínuj.

Signálové káble kúpiš hotové a repro snáď popisovať netreba.

Pokial ide o ten sub, tak tu by som Ti doporučil kúpiť ešte jeden zosík len pre sub. Ten čo máš Ti ho neutiahne a sub nebude hrať ako by mal. Navyše sa Ti nebude dať ovládať z rádia. Ak bude mať samostatný zosík, budeš ho môcť nastavovať z rádia. A že je to potrebné, je fakt.
Ono, kúpiť 30cm basák je ľahko, no potom docieliť aby len nehučal, ale hral, to je už trochu iná alchýmia a typujem, že tento bude len hučať. Ak teda nebude mať adekvátny samostatný zosík.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

nastavenie subu zavisy hlavne od radia ja mam 4-kanal na sub a predne repro a nastavujem sub a repro na radiu no ale pozeram ze to radio ma asi 1x rca tak sa ti aj tak nebude dat nastavovat subik na radiu iba na zosilovaci
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Este odpoviem k tomu "ci bude stacit"...

Ten zosilovac je 4 kanalovy cize mozes zapojit tie dve reproduktory plus subwoofer. Na tie repra je ten zosik uplne idealny. Na sub ale uz (vobec) nestaci. Hrat to bude ale urcite nie tak ako by malo. Tem SUB by Ăşptreboval byt krmeny 300w rms, pokial ty mas len 130w rns.

V kazdom pripade ti radim, aby si kupil napajacie kable priemeru 35mm2. Nie, ze by mensie priemery nestacili, no coskoro budes chciet urcite silnejsiu zostavu. Na slovenskom najznamejsom fore o autohifi najdes inzerat, kde clovek predava nove kablove sady Dietz za super ceny. Od neho mam kable aj ja. 35mm2 ma za 40e momentalne. Myslim, ze nema cenu kupovat mensie prierezy. Aby si nekupoval kable dva krat ako ja... V tej sade mas aj signalove kable (od radia do zosilovaca)
Naposledy upravil/-a knss v 16.10.2012 08:31, upravené celkom 2 krát.
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

7erikk7 napísal:no presne tak nejak som to chcel len som nevedel či sa to bude dat predne mam priamodo radia a zadne som chcel dat na zosik a subwoofer zapojit na mostik takže si dik za rady . :)
Hmmm meviem ake mas predne reproduktory, no urcite by sa sa orientoval na predok. Zvlast pri komponentnych reproduktoroch. Je dost dolezite spravne nasmerovat vyskove repro. To jest mali by smerovat na uroven usi a pomyselne by sa mali krizovat na rucnou brzdou.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to je jedno, on chce, aby daval sub bomby
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ale s tým zosíkom to bomby rozhodne nebudú. Jedine ak nejaké leniví huhňanie. Ten zosík skrátka tú veľkú membránu nerozhýbe ani keby sa pos..ral. Tu nastal problém, že si niketo, kto o tom absolútne nič nevie, niečo kúpil a teraz to rieši.

A k tým káblom. Napájacie káble 3,5mm.... ?! Pod 8mm by som ani neuvažoval. Istota je istota. Rýchlo zistí, že ten sub mu nehrá, kúpi ďalší zosík a čo? bude ťahať ďalší kábel? Prd, napojí to na svorku od 1. zosíka.

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných