Zapísanie šport. výfuku do TP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

V.Pasko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:56
Zdieľať na Facebook

Zapísanie šport. výfuku do TP

Príspevok od používateľa V.Pasko »

Zdravím Milí aktivisti.
Mam problem so zapísanim vyfuku do TP. Zakupil som šport.vyfuk aj s certifikatom (no bol nemecky), tak som zohnal podobny s prekladom. Bohužiaľ potrebujem nejake to osvedčenie o použití, a v tomto smere niesom veľmi zabehnutý. Montáž bola osobne doma.
Označenie: TUV CERT. Je to polonerez - ladený.
Hladal som info na nete, bez šance. Poprosil by som nejake rady ohľadom tejto veci, budem len veľmi rád, ak sa to čim skôr vyrieši.
Keď sa táto tema opakuje, tak sory, prehliadol som ju.
Vopred ďakujem za rady.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

odkedy sa vyfuk zapisuje do TP ? ze sa na to nevyseres....
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
V.Pasko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa V.Pasko »

Nooo je to docela važna vec, lietam hore dole po SR, ale aj tak sa večšinou zdržiavam na vychode a tu každy fizel si zgustne na niečom takom. By ste sa čudovali, čo to tu je!!! Uplne všetko mam na aute spravene, len ten vyfuk je veľmi okaty :D (2 x 12 cm). Potrebujem rady z kadiaľ danné osvedčenie zoženiem. Nemienim davať lovače fizlom. Môžeš ty básniť, že vyfuk je certifikovany ked od inteligenta fasuješ otázku: či je to v TP.
Pato106
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

zapisanie šport. vyfuku do TP

Príspevok od používateľa Pato106 »

Pokial viem výfuk sa do TP nezapisuje :3020: , stačí certifikát a hlavne aby výfuk nepretrčal za nárazník... :3035:
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

máš certifikát, nos to so sebou...ak niekto do Teba bude šprtať ukážeš certfikát a padla...ak sa Ti výfuk časom rozsype a dáš tam sériový,budeš to zase z TP rušiť???Ináč neviem kade po východe chodíš, ešte som sa s týmto prístupom nestretol...veľké krídla, folie,kolesá ako spod náklaďáku,xenony a pod...to hej...ale na výfuk málokto pozerá...
TIGRIK321
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 17.11.2006 01:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TIGRIK321 »

inak pocul som ze tam mate policajtov ko....... na vychode na take veci .....my tu na zapade pohoda som mu povedal ked bol mudry ze stitok je dole na nom z tuv a nepretrca a nehuci nad ramec ked ano nech si odmera nemal cim siel som prec ......
V.Pasko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa V.Pasko »

Zatiaľ dik za odozvy. V podstate som chcel to riešiť tak že pred stk by som dal seriovku, takže teoreticky je mi to na CHI zapisovať to do TP. Ale riziko tam je, a nie veľmi by som chcel odovzdať TP kôli takejto prkotine. Ked ma niekto ešte nejaky dotaz, môžete veselo písať.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja sa ti čudujem že sa takýmito vecami vôbec zaťažuješ, ten "kanón" čo tam máš zanes do zberu a kúp si niečo decentnejšie , väčšia rúla na konci neznamená väčší výkon a ani lepší zvuk...
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

no ked mas taky vyfuk predsa ziadna policia fabia ta nedostihne naco to riesit
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

na jednej strane, auto má technickú kontrolu, k výfuku máš papier, takže policajt ti nič nemôže
na druhej strane, na čom jazdíš, na liazke? lebo tam by 2x120mm bolo tak akurát
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pokial ti to nerobi raz taky hluk ako mas napisany v TP a netrci ako čatorňa na dome tak by som to tiez neriesil
V.Pasko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa V.Pasko »

OK - už na to kašlem, zbytočne starosti a vybavovačky a strata času. Ako vidim, Vaše názory su dosť zábavne. Aut mam viacero, ale ten vyfučik mam na upravenom Formane (do 90 HP-už možno aj viac), Fabče a dalšie šupačiny sa nechytajú ani hore kopcami. Možno sa niekto smeje že forman :D (ale je komplet upraveny podvozok, karoséria, motor+lpg). Dokonca karoseriu som vytlmil lepšie ako je na origo Tourane. Ako seriozne vážne - mam iny nazor na takéto auta s takymito vykonmi, a niesom zastanca Turboduchadla v týchto malych objemoch :zga27: a preto ho aj nemam.
Takže liaz, v3s ani nic podobne nemam :3035:
- podotýkam - keby sa ešte niekto čirou, prečírou nahodou stretol s tymto osvedčením o použiti tak Nás informujte. S Modrymi neni sranda :38eb: :38eb:
Poprosim aktivistou tohto fora, aby mi tu nepísali blbe komenty. Vyskušal som už veľku radu áut, a začinal som s citroenom XM, a to je už čo povedať. :42f9: :42f9:
Naposledy upravil/-a V.Pasko v 03.01.2012 15:13, upravené celkom 1 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak máš od toho certifikát, nemusíš to mať zapísané v TP. Fakt, že policajti o tom nevedia ešte nič neznamená... Odo mňa chcú pravidelne či mám denné svietenie zapísané v TP a keď im poviem, že to netreba, nakoľko je tam homologizačná značka a denné svietenie sa nepovažuje za prestavbu vozidla, čumia ako puci.
Inak divím sa, že to vôbec riešiš, ako spomínajú kolegovci vyššie... Mňa zastavujä často, lebo moje silne postaršie auto s 10" ráfmi a 255 gumami je ako magnet, ale aj keď si všimli už kadečo, výfuk ešte nekomentoval nikto, a pritom je zďaleka jasné, že nie je sériový, ešte je aj na ňom viditeľný nápis "AC Schnitzer".
Dokonca som mal aj nehodu, ťukol do mňa zozadu chlapík a o.i. mi poškodil aj ten výfuk. Policajti to zadokumentovali a nepovedali na výfuk ani slovo.
Poisťovňa mi dokonca zaplatila kvôli tomu výfuku viac peňazí, lebo si iniciatívne zistili, čo ten výfuk stojí :d :D

Myslím, že vidíš problém tam kde nie je.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

pasko..,chvilu vydrz..,rady este dostanes od mna a od jonathana...,sme experti...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

V.Pasko -kua som trochu mimo ale skúsim zhrnúť:
1., v prvom príspevku cheš radu
2.,neviem, asi ďakovačka
3.,ponukáš rady a odporúčania
4.,forman na úrovni touarega :42f8:
5., o kolľko ti ladený aus puf dokáže zdvihnúť výkon!!! toto by ma ináč dosť zaujímalo, nakoľko predpokladám merané výfukové zvody a pri 4válci sa oplatí robiť dvoj výfuk
6., forman je špička, lepšie ako XM
7.,potiahnime do 1.apríla

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní