Zamknute prave zadne dvere safe lockom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
zhungo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.06.2014 10:16
Zdieľať na Facebook

Zamknute prave zadne dvere safe lockom

Príspevok od používateľa zhungo »

zdravim,
mam problem s mojou octaviou 1,9TDI 2000
jedneho dna sa isiel otvorit auto dialkovym a prave zadne dvere ostali zatvorene, skusal som aj centralom cez klucik aj mechanicky cez klucky ale nic nepomohlo, skusal som aj kombinaciu vnutornej a vonkajsej klucky zaroven,
kedze dvere nejdu otvorit tak som opatrne ale nasilu vytrhol tapacir a skontroloval kable, vsetko vypada byt v poriadku ale zamok sa asi nehne, ako zistim ci je chyba v RJ dvery alebo zamku?
prosim poradte ako postupovat dalej
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Tu je podobná téma napíš správu na domino5199 ako to vyriešil http://forum.autobazar.eu/skoda-octavia ... 65015.html
zhungo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.06.2014 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhungo »

domino sa neozyva a v tom prispevku nie je napisane ako to vyriesil

ma niekto iny nejaky napad?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedže každé dvere majú vlastnú RJ tak diagnostika monitoruje toho vcelku dosť.Ale iba výnimočne tento problém preukáže,on vlastne ani nepochádza z vyslovenej poruchy elektroniky ale...to sa nedá dosť dobre vysvetliť.Strávil som pol dňa nad takýmto zámkom kým som pochopil v čom spočíva problém.Nedá sa to vysvetliť,je to čosi v zmysle že motorček vo vnútry nevie vykonať celú dráhu až do konca a funkcia sejf ostáva zablokovaná.V podstate sú všetky veci dokonale uzavreté vo vnútry a treba skutočne dobre poznať ten mechanizmus aby sa dali otvoriť.Zakaždým sa to doteraz podarilo,ale to proste na to návod neviem dať,to musí mať človek pred sebou.Vždy po otvorení (vymontovaní) takého haprujúceho zámku sa otvoril a hladala chyba vo vnútry,kontrolovali mikrospínače,motorček a pod. ale pokial sa pamätám,nikdy sa podobná chyba nenašla a zámok po zmontovaní krásne fungoval.Kedže sa mu ale nedá viac dôverovať,proste sa vymení,v Polsku som kúpil nový za pár halierov a snáď fungujú všetky dodnes kedže nik nikdy neprišiel späť.
Mal to byť bič na zlodejov a je to bič na majitelov,čmajznutiu auta to zabrániť vonkoncom nevie.
zhungo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.06.2014 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhungo »

OK,
ale ako to teda otvorit? ja som nasiel na nete 2 varianty:
1- buchat po dverach zvonku v mieste kde je zamok a zaroven zamykat a odomykat auto
2- odpojit motorcek od RJ a rucne mu dat 12V jednosmernych, v kratkych impulzoch
ani jedna varianta vsak nieje zarucena a nie je iste ci to bude fungovat, ze vraj ak nie tak uz jedine rozobrat zamok nasilu lenze to si musim uz novy kupit dobredu bo pak sa nebudu dat zamknut dvere ked tento zamok rozbijem,

ty si to ako otvoril?
zhungo
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.06.2014 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhungo »

nikto nepozna riesenie?
no teda
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Treba dat dole tapacir a skusit dat napatie na kable pre motorcek a mozno ze to pojde ...potom pozor na skrat.Pricina moze byt v prelamanych kabloch prechodka gumena alebo motorcek ma zle uhliky. Pomaha pri tom aj buchanie a uhlik si sadne nachvilku. Treba spekulovat inak to nejde ale da sa to vyriesit.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných