Zalozenie odtahovej sluzby

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0944951489
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.09.2015 12:45
Zdieľať na Facebook

Zalozenie odtahovej sluzby

Príspevok od používateľa uwa0944951489 »

Zdravim, viete mi niekto povedat co je potrebne k zalozeniu odtahovej sluzby? Chcem si zalozit odtahovu sluzbu a rad bi som vedel co vsetko potrebujem vybavit.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

- Koncesia na vnútroštátnu prípadne medzinárodnú nákladnú dopravu
- Viazačský preukaz prípadne Osvedčenie obsluhy hydraulickej ruky
- Vodičské oprávnenie skupiny C+E, psychotesty a zdravotnú spôsobilosť
- Kvalifikačnú kartu vodiča a Tachografovú kartu
- Prihlásiť odťahovku na Daňový úrad a zaplatiť cestnú daň
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a hlavne velmi pevne nervy a byt si vedomy ze takmer v kazdom meste sa pohybuje konkurencia ktora taha auta zhruba za 40centov
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Tí čo ťahajú za 40 centov nemajú nič z toho čo som napísal.
Teda to nie je žiadna konkurencia ale podvodníci.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Od veci. To je uplne jedno ci to tahaju za konmi alebo za kombajnom a ci maju hentake papiere alebo nie. Ked aj vodicak nemaju aj tak mu budu vzdy konkurencia. Ludia ked potrebuju odtah tak volaju odtahovku ze kedy moze prist a za kolko im odtiahne auto a nevypytuju sa ci maju vsetky mozne povolenia alebo nie.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Až kým sa niečo nestane a potom je už neskoro sa vypytovať. Potom ich zaujíma len to kto im zaplatí spôsobenú škodu a z čoho.

Vidíš zabudol som:
- Poistenie nákladu a poistenie škody spôsobenej pri výkone podnikania
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

zial tu sme na slovensku a ked sa opytas slovaka ci chce 0.40 za km bez poistenia alebo za 0.42 s poistenim tak vacsinou zvolia variantu ,,ved sa hadam nic nestane,,
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja platim belgicko odtahovku 50 cent kilometer a ma vsetko chalan na poriadku.aj na naklad ma poistku.nosi aj drahe auta nemože si dovolit nejake to porsche ci ferrari bez poistky.a aj nove auta nosi do švajcu takze poistka musi byt.ale uprimne ja by som to nerobil take dlhe cesty.už som asi stary na to.musi to človeka aj bavit a auto musi byt v 100 percentnom stave čo aj ma dobru raketu na to.elephant ho tiež urcite pozna.medzi nami musis mat na to kredit ale aj tak to neni až take jednoduche jak sa može zdat.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Určite sa to nedá robiť s octaviou s privesom a 100€ na účte. Radšej to ani neskúšaj keď nemáš na to slušne povedané kredit finančný.
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

To mate ako s taxikmi. Cloveka nezaujima, ci ma niekto koncesie, taxametre, poistky a svietiaci napis na streche, ale ci ho za rozumnu cenu odvezie z bodu A do bodu B.
V mnohych podnikatelskych odvetviach je naviazaneho tolko statneho vypalneho, ze to predrazuje poskytovanu sluzbu x-nasobne. To len tak na margo.

K zakladatelovi temy - pokial si kladies este len tuto otazku, si este veeelmi velmi daleko.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ako vo vsetkom zacinat treba postupne, nezatazit sa drahym lizingom, povolenia vybavovat postupne ked zistis ze sa biznis ma realnu sancu rozbehnut, v tomto fachu robi vela hrubokrkych, exfizlov, zlodejov co niekde potiahli peniaze a nevedeli co s nimi tak to vrazili do odtahovky, mnohi maju podchyteny miestny zbor profesionalov ktory im napr. dohadzuje buracky.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tak jako napísal elephant. Až na preukaz k ovládaniu HR lebo aj ja som pochopil, že ide o odťah pokazených alebo havarovaných vozidel no nejako si začínam myslieť, že chalan myslí nie odťah ale prepravu/dovoz a to je trochu iné. Nepotrebuje HR a dnes keď už sa neoplatí voziť búračky, tak ani naviják. Stačí 5tonka Daily, 2 lyžiny, príves do 3,5t a tých 50centov je asi OK. No ak to má byť odťah s HR, navijákom tak 50centov je charita

A ešte drobnosť. ak to má byť odťah tak hlavné živobytie sú búračky a to sa bez spolupráce s políciou robiť nedá. Takže tých 50centov je k ničomu, lebo to chce poliš s kamošom. A hlavne sú už fleky obsadené. Ale možno má zadávateľ témy práve kamošov u pomáhačov a chráničov
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

sbf napísal:v tomto fachu robi vela hrubokrkych, exfizlov, zlodejov co niekde potiahli peniaze a nevedeli co s nimi tak to vrazili do odtahovky
Ty ale strašne kecáš! To máš z vlastnej hlavy alebo si počul v krčme pri pive?
Môžem tvrdiť, že poznám väčšinu odťahovkárov na Slovensku a žiadny z nich nie je hrubokrký zlodej. A žiadny z nich si odťahovku nezaložil preto, že nevedel čo z potiahnutými peniazmi. Sú to chlapi čo to robia 15 a viac rokov a svoje firmy si krvopotne budovali z ničoho.
V prvom rade by si si mal v tvojej hlave vyjasniť čo je to odťahovka a nepliesť si to s nejakými pochybnými autičkármi a podvodníkmi.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

elephant to teda to ti povim že keca a nevie o com.ja si pamatam pred 20 timi rokmi som s tam kamaratom robil a vieme o sebe všetko ale ze by kradol a podobne veci nemozem povedat.vsetko ide postupne a pomaličky a za tie roky chytis dalsich kamaratov a teda aj klientelu.lenže všetko chce čas.neni to zo dna na den.aj ja obcas donesem nejake auto a robim pre autičkarov ale že by boli vypalnici nemozem povedat.nikoho sa nezastavam su to hole fakty.a ked je aj nejaky problem vždy si pomožeme.je to len o vztahoch a skusenostiach.nebereme sa ako konkurencia ale ako kamarati.a to je podstatne.a pre zadavatela...skus sa este pred tym ako to chces robit povozit s niekym napr belgicko alebo svajciarsko aspon dva tyždne nech chytis predstavu aspon troska co to je.neni to take jednoduche krutit volantom.samozrejme ta nechcem odhovarat.ale za skušku nič nedaš.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ale ja nehovorim o nejakej vacsine ci mensine, na trhu je konkurencia a ziadny kamarati, ked su mozno tak omrvinky, samozrejme kazdy si o sebe bude tvrdit ze je poctivejsi nez papez a uz vobec neuverim ze najviac sa dari tym co to robia 15-20 rokov, teda zacinali zadlzeni pri 25% uroku, v dobe ked peniaze mali snad len privatizeri, auta sa neoplatilo dovazat, a som zvedavy pre koho takeho chcete robit ked nie pre vselijakych organizovanych autickarov (priekupnikov, servisy, poistovne atd) dufam ze nie zlate stranky a znami?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných