Zakonne poistenie tahac

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Seven viem ocom hovoris.Aj mne toto robievala ta kancelaria kde davam uzatvarat zmluvy.robia pre vsetky poistovne a vzdy mi spravili zmluvu v tej poistovni v ktorej bola najlacnejsia poistka na dane auto.Ale tentokrat to bude ticha spinava dohoda medzi poistovnami proti dopravcom ze ani jedna to neda pod 1400eur.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ludomilo mozno nieco pravdy je natom ale nemohla narast skodovost z jedneho roka na druhy o 70percent ze jeden rok poistka 816eur a dalsi rok uz 1400eur.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pajtyi, v tom kontexte ako to hovoríš, nemožeš tu cenu rozhodiť na km ale na ročný obrat vrýtane dreva. Lebo Ty nerobíš prepravu ale je to len jeden z výrobných prostriedkov. Tatra má pre 6x6 homologáciu T takže to može byť traktor no to nezaplatíš ;-) Traktor ti autonáves potiahnut nevie len so špec podvozkom, ktorý ale u nás na cesty nesmie. Takže potrebuješ aj náves. A traktor čo može isť do 40t súpravy už nie je za pár drobných. Obávam sa, že by sa Ti to drevo predražilo viac ako tá poistka.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Acon keby som sa dal na traktor tak som snim myslel tahat 3napravovy prives a nie naves.Naves tahat s podvozkom aj keby sa mohlo by nebolo prakticke do lesa koli velkej dlzke.Ale asi este necham dosluzit neake 2roky tuto supravu je to starsi premium a potom by som kupil supravu auto+prives u ktoreho je poistka len polovica oproti tahacu a aj do lesa je to sikovnejsie lebo ak je horsia pristupova cesta tak je moznost si prives odopnut vonku a vyviezt si nan drevo.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokecal som dnes s farmarmi. Traktor strednej triedy s privesom o uzitocnej hmotnosti cca 16 -
20 ton zoberie cca 30 - 40 litrov na 100 km. Henten magnum bol extrem. Takyto traktor ma pracovat na poli.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Martin dakujem za info.Podla tohto ponechavam ako moznost ze to bude traktor s privesom.Pocul som aj take ze tie traktory JCB Fatrack ci tak neak sa volaju idu po ceste aj 70-80km rychlostou.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Áno JCB Fasttrack dokáže 70km/h no je to traktor a jeho miesto je na poli. Presun na krátke vzdialenosti z dvora na pole a pod 70kou je ok no 50 - 100km vzdialenosti si vyžiadajú daň v podobe GO prevodovky. Toto nie je riešenie. A potom, neviem ako veľkú ruku používaš, ale takú 160 Epsilon alebo Loglift traktor nedá.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Neviem odkial si. No vyskusaj sa zastavit pri traktoristoch stojacich pri sladovniach alebo cukrovaroch. Pokecaj s nimi. Tie hlavne kampane doznievaju - jacmen pre sladovne a repa pre cukrovary. Alebo mlyny - obilie. Tito chlapi to vedia najlepsie a nezriedkaju aj 100 km.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Byvam vedla polnohospodarskej firmy so susickou.Mozem sa ich spytat.Aj teraz sa kosi kukurica a bezne ich vidim zvazat od konbajnov aj z väcsich vzdialenosti.Podla mna oni za mesiac nabehaju viac kilometrov nez co ja by som robil za cely rok.Pouzivam hydraulicku ruku essel90 pohanane cerpadlom sunfab 2x53litrov.
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

JCB Fastrac je urceny do dopravy, praveze v polnych a tahovych pracach nevynika. Maju ho sluzbari a podniky co potrebuju rychle a dlhe presuny. Nechapem preco by mu mala v doprave odchadzat prevodovka. Problem je ze traktory v doprave zeru gumy. Aby ta to nevyslo drahsie jak poistka na tahac. Moj traktor ma v technickom hmotnost pripojneho vozidla 36000 celkovu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dagobert na východe ako sa ide z Bardejova do Prešova jazdia fasttracky pre jednu firmu, vozia štipku do bio elektrárne. Nonstop hore dole 80km. Traktory preto aby ušetrili na mýte. No každý jeden (majú 4) zožerie 1 prevodovku za rok. Skrátka to nie je stavané na to aby to v kuse jazdilo na plný kotol. Aj auto keď budeš denne hnať na plný plyn tak nevydrží večnosť. No mýto je tak drahé, že sa im to stále oplatí
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - tak to potom chce kúpiť nový a nechať to na záruku ,či nie? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Dagobert.Prosim napisal by si typ trakrora ktory ty mas a ze podla teba by bola aka spotreba na ceste s 3napravovym privesom o celkovej hmotnosti 27ton.polovica kilometrov by bolo naprazdno.
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Mam JD6195R ale vlek netaham takze spotrebu ti nenapisem. Chod na farmweb cz tam sa to preberalo ci kamion alebo traktor s velkym vlekom.
Acon rad citam tvoje prispevky ale vysvetli mi prosim ta ako sa im to moze oplatit. Ked sa bavim so servisakmi z john deeru tak opravy prevodoviek zacinaju vacsinou tak na 7000e a to sa nebavime o Go. Ked im kazdy rok na vsetkych styroch JCB klaknu tie prevodovky tak si to mozu zrovna vozit kamionmi.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

len doplnim k cenam pzp
ono sa tohto rolu zbehlo viac veci naraz
okrem odvodu pre stat z majetkoveho poistenia 8%
o.i. prestal fungovat aj centralny register skodovych udalosti, takze poistovne hlavne pri tahacoch kde su velke skody-ostali slepe a nevidia kto mal aku minulost pri skodovosti.
a zrejme doslo aj k nejakemu kartelu pri cenach.
vela poistovni tvrdi, ze ferova cena pzp na tahac je cca 2500 e rocne, ze tam je hranica kedy nie su celkom skodni
napriek tomu je cena cca 1400 e, aj ked vela poistovni na tej cene pri skodach preraba, ale aj tak ju drzia lebo:
lieta v tom dost penazi a hlavne zisk je na dalsich naviazanych produktoch ktore si dopravcovia davaju poistit ako kasko, cmr, atd-na tom sa zaraba a na pzp sa mierne preraba
lenze dodatocny odvod pre stat zanmenal, ze sa na pridruzenych produktoch zaraba menej penazi a tak ten vyprovokoval navysenie ceny uz koncom minuleho roka, ked ceny stupali z 800 na 1100-1200, a tohto roku to skace na 1400-1500 e
predpokladam najblizsich 5 rokov rast ceny pzp na tahace az na deklarovanu hranicu 2500 e, ked by sa vedela zastabilizovat, ak sa nic mimoriadne nestane
no, ono sorry, stat toto zakonom dane poistenie hodil na sukromne firmy a oni odmietaju pzp dotovat z inych ziskov...
to ze cena pzp porastie, tak na to som ochotny si stavit celkom dost :(

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných