Zakaz vjazdu okrem zasobovania a SAD

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bertk
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.10.2015 09:20
Zdieľať na Facebook

Zakaz vjazdu okrem zasobovania a SAD

Príspevok od používateľa bertk »

Kamaratka ma bar na buske. Je tam značka zakaz vjazdu okrem zasobovania. Ako mi dokažu, že ju nezasobujem? resp. že ona tam prišla rtym autom nakolko nad barom býva.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a kam chodíš? Do baru alebo vyššie? :3c90:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Reálne v praxi za pár desiatok rokov mám odpozorované že dokážu znepríjemniť život ak chcú....Čo ak Ťa zastavia priamo za tabulou a budú chcieť aby si im ukázal tovar majú na to majú právo , si povinný im otvoriť batožinový priestor.... budeš tam musieť pre istotu stále voziť aspoň nejaké atrapy tovaru ... Potom je ďalšia možnosť že môžu chcieť od tovaru vidieť nejaký doklad...Takže ak budú veľmi silno motivovaný od šéfa, tak si niečo nájdu vždy, tomu ver...Kľudne Ťa skásnu za prepadnutú lekárničku :40bd: Základ je slušne sa chovať previnilo tváriť a ak natrafíš na normálnejších čo budú mať pochopenie tak to obkecáš aj bez atrapy tovaru v kufri ozaj vždy sa dá vyhovoriť že nie že dovážaš ale odvážaš ideš skrátka pre nejakú vec pokazenú odviezť opravárovi a pod.
mpwrc
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mpwrc »

No obávam sa že ak tam jazdíš je to stále porušenie. Aj ked čas nevyhnutný na nákladku alebo vykládku je v tomto prípade použiteľný.

S tým otváraním kufru pri osobnom aute je to vec, a teda v CZ to tak bolo, že na to museli mať povolenie. Ako je tu v tomto Bangladéši neviem...
A ukazovať nejakemu policajtovi dokumenty, faktúry, dodáky a vôbec veci týkajúce sa obchodu je nezmyseľ. Jedine colnej správe a berňáku...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

musis mat povolenie z mestskeho urahu , ziadni kufor sa neukazuje ,treba povolenku --ZASOBOVANIE
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

na požiadanie policajta ukazuješ všetko v aute čo ti povie!
ak je to nutné ešte aj z vreciek povykladáš veci, a nie že kufor sa neukazuje :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro samozrejme ,že ukážem . A zase policajt na moje požiadanie musí strpieť že si to celé natočím na kameru (je verejný činitel). No a večer sa pekne uvidí v správach s titulkom "šikanovanie bezbrannej rodiny". Ako sme to už x krát videli v televízii a NČ. Medializácia a zlá publicita je to čo na našich pomáhačov platí.
Samozrejme toto sa netýka zadávatela - za frajerkou sa chodí peši. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

ako pise pedro..,ak porusis predpis a ty ho porusis,lebo nemas povolenie,ma pravo ti policajt skontrolovat auto a aj teba...
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

pedro727 napísal:na požiadanie policajta ukazuješ všetko v aute čo ti povie!
ak je to nutné ešte aj z vreciek povykladáš veci, a nie že kufor sa neukazuje :D
Pedro ,Pedro , z teba musí mať vrchnosť radosť.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

su to komplikovane pravne procesy a zrejme 99% ludi by spravilo vsetko, co policajt povie, ak by ho zastavili pri takej znacke.
Ale v skratke, policajt nema vzdy pravo ta prehladat (je rozdiel osobna a bezpecnostna prehliadka) a ani tvoje auto, ani ty nie si vzdy povinny mu asistovat pri prehladavani auta, napr. otvorenim kufra. Musis mu napr. preukazat povinnu vybavu, ale nie si povinny napr. posluchnut vyzvu odtrhnut tapacir, aby sa on presvedcil, ze tam nemas drogy...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

takto postupuje policia vsade v Europe.Totalny filcung som prezil pred tyzdnom pri Salzburgu.V aute 8 osob,4 slovaci,2 madari a 2 srbi.Okamzite nase auto odstavili,batozina von,prve nahnali do auta psa.Cuchal aj zvnutra,aj zvonka.Hned obligatna otazka...,kazdy ku svojmu kufru,otvorit...,kolko mate cigariet a alkoholu a kloko penazi pri sebe.Cele stastie,ze som mal len ten poondiaty karton cigariet,moja chcela este jeden dokupit,bol som prezieravy,Madar mal vsak 3 kartony< a hned na mieste zaplatil 175 eur.Kazdy musel vylozit vsetko z vrecak na kapotu a potom este presacovali telo.Takze ziadna sranda...
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

mal som vcasie mnozstvo liekov pri sebe,nakolko cestujem na dlhsie,policajti su na to haklivy.Vozim so sebou preto aj zdravotny zaznam s predpisanymi liekmi.Mojmu kolegovi za to naparili pred rokom 600 eur,nemohol udokumentovat,na co ma so sebou antibiotika..
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

pedro727 napísal:na požiadanie policajta ukazuješ všetko v aute čo ti povie!
ak je to nutné ešte aj z vreciek povykladáš veci, a nie že kufor sa neukazuje :D
Ste úplne mimo v oboch vetách.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

speciálne pre draik :28b7:

Po zastavení vozidla policajt:
1) kontroluje, či vodič zastaveného vozidla má pri sebe platné doklady predpísané na vedenie a prevádzku vozidla, ako aj platný doklad totožnosti,
Dokladmi predpísanými na vedenie a prevádzku vozidla sú
a) vodičský preukaz (§ 94 zákona o cestnej premávke),
b) osvedčenie o evidencii alebo technické osvedčenie vozidla (§ 23 zákona č. 725/2004 Z.z.),
c) doklad o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (§ 18 zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla v znení neskorších predpisov),
d) doklad o vykonaní technickej kontroly, ak takejto kontrole vozidlo podlieha (§ 52 zákona č. 725/2004 Z.z.),
e) doklad o vykonaní emisnej kontroly, ak takejto kontrole vozidlo podlieha (§ 70 zákona č. 725/2004 Z.z.),
f) doklad o zaplatení úhrady za užívanie vymedzených úsekov diaľnic, ciest pre motorové vozidlá alebo ciest I. triedy, ako aj označenie vozidla platnou nálepkou, ak je vodič vozidla kontrolovaný na takýchto komunikáciách a takejto povinnosti podlieha (§ 6 zákona č. 135/1961 Zb.),
g) doklad o zdravotnej spôsobilosti a doklad o psychickej spôsobilosti, ak takejto povinnosti vodič vozidla podlieha (§ 89 zákona o cestnej premávke),
h) povolenie na zvláštne užívanie pozemných komunikácií, ak sú tieto užívané iným, než zvyčajným spôsobom (§ 8 zákona č. 135/1961 Zb.),
i) iné doklady ustanovené osobitným predpisom (napríklad zákon č. 168/1996 Z.z., § 12 zákona č. 280/2006 Z.z.),

2. vyzve vodiča zastaveného vozidla aby sa podrobil vyšetreniu, či nie je ovplyvnený alkoholom, alebo či sa v jeho organizme nenachádza iná návyková látka, alebo jeho schopnosť bezpečne viesť vozidlo nie je znížená liekom,
3. kontroluje technický stav vozidla, úplnosť a stav jeho výstroja a povinnej výbavy, uloženie a upevnenie nákladu,
4. preveruje či po vozidle, prepravovaných osobách alebo veciach nie je vyhlásené pátranie,
5. plní ostatné úlohy vyplývajúce z osobitných predpisov.

Pri vykonávaní služobnej činnosti je policajt povinný dbať na česť, vážnosť a dôstojnosť osoby i svoju vlastnú a nepripustiť, aby v súvislosti s touto jeho činnosťou vznikla osobe bezdôvodná ujma a aby prípadný zásah do jej práv a slobôd prekročil mieru nevyhnutnú na dosiahnutie účelu sledovaného jeho služobnou činnosťou.


síce sa ti v aute hrabať nemôže ale môže ti prikázať aby si mu to alebo to ukázal.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: misko2712 a 8 neregistrovaných