zachranna sluzba a recova bariera

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

zachranna sluzba a recova bariera

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute napadla ma taka otazka. Aut je na cestach vela kazdu chvilu je niekde nejaka nehoda a mna by zaujimalo ze ked budem niekde v zahranici a pri mojej praci kamionistu som vacsinou v zahranici ze ked budem musiet volat to je jedno ci zachranku, hasicov alebo policajtov ze ako na linke 112 s nimi komunikovat kedze neovladam anglicky jazyk (iba par slov ale to je nic) a ani jazyk daneho statu kde sa nachdazam. (viem iba trosku po nemecky ale je to tiez velka bieda). Ze ako im vysvetlit po telefone ze co sa stalo a pod. Ked to budem vediet povedat len po slovensky. vedia si to oni pretlmocit? vopred dik za info :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Co si myslis ked pride na Slovensko nemec,anglican,belgican.Oni to ako pretlmocia?Zbytocne budes vysvetlovat zachranke co sa stalo,pridu,uvidia,pomozu.Podstatne je aby si im udal presnu polohu.A stalo sa mi asi aj takto.
V Nemecku som sa bol previezt s kolegom na bicykli a kolega sa pozrel na prehadzovacku a uz aj bol na zemi.Triezvi sme neboli.Zastavil kamion,pustil majaky a do par minut zachranka aj chlpaty.Nafukal 0.7 promile.Zachranka ho chcela zobrat do nemocnice ale tazko by sa to sefom vysvetlovalo,podpisal prehlasenie ze odmietol do spitalu a dovi dopo.Cestnu lisaj mal na xichte este dlho. lol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

biker, chodíš po zahraničí roky a nevieš sa naučit 200 slov po anglicky ??? :3c90:

To keby som bol ja Tvoj zamestnavateľ...tak maš :b:

Inak, na odľahčenie jeden postreh VŠADE vo SVETE su pritomny Poliaci
a s Poliakom sa už vieš dohovoriť a ten Poliak častokrat bude vediet aj reč tej krajiny v ktorej ho stretneš

Mal som taku skusenosť , že na okraji Frankfurtu na parkovisku do telefonu "gadala jedna kobieta"
tak som počkal kym dotelefonuje a spytal som sa jej ,že pžeprašam, jak najlepiej pojechač v centr miasta ,
a kobieta na mape ukazala , ktorou cestou treba pojechač

teda takto to je ako spomina prispievateľ nado mnou
ked sa niečo stane určite sa najd eviacej ľudí, čo zavolaju polišov a zachranku, najmä v takých krajinach ako je Holandsko, či Švajčiarsko
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Laci.. Keby sa zamestnavalo podla takychto "detailov", tak ty nedostanes nikde ani trvaly pobyt, natoz pracu...

Biki dobra otazka.. Sam som si mnohokrat polozil podobnu. Tych Lackovych 200 slov sa ti urcite hodi, hlavne ked polezes v soku z rozbiteho kamiona... V takom stave ma clovek problem sa dohovorit aj v matercine. Mne z toho vychadza, ze treba dufat, ze okolo budu nejaky iny ludia a ty pomoc zavolaju. Ak nie, tak verim ze operator ti nepolozi telefon len preto ze ti nerozumie. Urcite sa bude snazit nejak pochopit co a hlavne kde sa stalo. Asi bude stacit vediet slova ako "nehoda" a "pomoc" a potom uz len si pametat mesto alebo miesto kade ides.. Viac asi neurobis.
Ale sa ti cudujem, ze sa v tej budke sa neucis.. Co tam vies stvarat cez prestavky? :)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pozera film, čo nedopozeral za jazdy po autobahn.
Biky mam niekoľko cd asi 12ks doučujem sa po anglicky/jazdím Skandinaviu/ a veru, ver-never niečo sa na Teba nalepí, hlavne v noci si to dám do rádia a opakujem si. Robil,som pred touto robotou obchodneho zastupcu pre známu americkú kozmetickú diviziu /oral care a hause hold/ a tam sme desať rokov gadali meetingy v anglickom jazyku. Tak ja som mal trochu lepší štart. Ale situácia, aby som riešil záchranku chválabohu nebola a dúfam že nebude. Políciu som volal kvôli kolegovi, stratil doklady v Trelleborgu, a zvládol som to. A keď ma zastavia colnici v Ystade, Trelleborgu a speakuješ s nimi inak na Teba hľadia. Tak sa dívaj na nemecké filmy bez dabingu a tituliek. Inak cb 17
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

som toho nazoru,ze problemom je dohovorit sa v prvom rade na Slovensku,slovak so slovakom,po nehode je totiz kazdy v soku,niekedy straca orientaciu,nevie kde je a ked uz aj zavola,podava nepresne informacie,alebo zmatkuje.Ak je niekto v zahranici a ma nehodu,nech sa spolahne hlavne na domacich,ktori neraz zastavia,privolaju pomoc,pomozu.Na hlavnych tahoch su hlavne kamery,ktore zaznamenavaju useky,takze ihned zachranari reaguju...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tu mam aj video ked som bol vo francuzku tak som zachytil ako jedna zena odpadla na chodniku ale nastastie isli za mnou aj ine auta tak tie zastavili pri nej. Pretocte si to na 5:50 a uvidite
https://www.youtube.com/watch?v=hvpOf2g ... e=youtu.be :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní