Za jazdy zasvietila batéria a nedalo sa točiť volantom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Za jazdy zasvietila batéria a nedalo sa točiť volantom

Príspevok od používateľa ampo »

Zdarte,

mam Hyundai Santa Fe II (2006) diesel, dnes rano som siel do prace, a na krizovatke mi zrazu zacala svietit kontrolka baterie, tak som radsej hned spomalil, a zrazu sa mi nedalo otacat volantom (!), akoby odislo servo. Zastal som priamo v krizovatke na 3 sekundy, a odrazu kontrolka prestala svietit a vsetko uz islo okej.

Teraz sa bojim,co sa deje, a co by sa stalo, keby som isiel v zakrute a rychlo. Viete mi prosim poradit, kde moze byt problem? Nikdy sa mi to zatial nestalo, bateria uz sice nie je najnovsia, no ziadne problemy som s nou nemal. Rano dost husto pršalo, moze to suvisiet aj s dazdom?

Vdaka za akekolvek rady!
Naposledy upravil/-a ampo v 03.08.2015 14:38, upravené celkom 1 krát.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

drazkovany remen v prdeli, vymenit, pripadne vymenit aj kladky, spanovak
dark17
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.04.2010 08:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dark17 »

Toto spravilo aj nam na Aurise, elektricke servo. Dalej sa chovalo normalne, po prestavke v jazde. Diagnostika nula bodov. Info od servisu: Pri vypadku dobijania zdroja pocitac vypina prve periferne odbery ako servo a pod, ktore sa pri elektrickom serve aj tak pri vyssich rychlostiach nezapina tak katastrofa nehrozi. Najazd vozidla 57 tisic km, 1,6 benzin. Menit preventivne riadiacu jednotku serva je drahy spas. Tak, tiez ma zaujima nazor odbornikov na tuto temu, dakujem.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Mne to robilo na Suzuki Ignis, ked odchadzala baterka (6 rocna). Kupil som novu baterku a vsetko je OK (uz 4 roky).
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Volakedy autá nemali posilovače a normálne sme na tom jazdili...Aj nákladné napr. V3S....načo točiť volantom ak auto stojí?
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

s tou baterkou to moze byt
mne sa nieco podobne stalo asi 3 x v priebehu tyzdna
to uz bola baterka viac nez 6 rocna
po vymene bateky uz vyse roka sa mi nic podobne nestalo
ale az doteraz som to do suvisu s baterkou nedaval, tiez som mal pocit ze skor pojde o nejaku kladku alebo remen, ale kedze so to v tej chvili neriesil...
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

same o nicom odpovede a najlepsia je ta s elektrickym servom, ani nevies ake auto ma, mozno feldu 1.6 so servom a uz tu pchas elektricke riadenie :4090: :4090: :40bd:
dark17
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.04.2010 08:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dark17 »

toto si zabil.... pridal som sa k teme s mojim podobnym problemom aby som nezakladal nove vlakno a poziadal som o radu, ak dobre citas tak je to zjavne. Dakujem za kazdu rozumnu odpoved ak mas cim prispiet aj Tebe.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

tmavý17 - pleties hrusky s jablkami, nerozumies tomu a este mudrujes
zadavatel temy ma zrejme servocerpadlo a alternator na jednom remeni a ak sa to stalo sucasne, zname to, ze remen je volny, smyka, nema to nic spolocne s baterkou :3020: :3020: :3020: :3020: :3020:
dark17
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.04.2010 08:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dark17 »

mas pravdu ze nerozumiem, preto nedavam odpovede ale sa pytam.... na nas Auris. Mam obavu ze sa to stane zase a pani co ho riadi spanikari.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

tak este raz, pridal si sa k teme odveci, zbytocne, zaloz si vlastnu, toto je tema o klasickom serve, nie elektrickom riadeni, pleties jablka s hruskami, uz neviem ako ti to napisať, tvoj problem je uplne mimo tuto temu lol
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

VLADY napísal:Volakedy autá nemali posilovače a normálne sme na tom jazdili...Aj nákladné napr. V3S....načo točiť volantom ak auto stojí?
Ale primerane tomu mal volant vacsi priemer (a na nakladnych ma ovela mensi prevod).
Tym kormidlom na ziguliaku som tocil ako dieta. Ale ked sme mali potom v rodine Fabiu I, na ktorej vypadol posilnovac (odhnity kablovy zvazok), s tym minivolantom bola jazda zazitok.


K povodnej otazke - nedalo vobec otacat (to by bol problem) alebo dalo bez posilnovaca? Ak vypadol posilnovac, tak to je neprijemne skor v nizsej rychlosti v tej krizovatke, vo vyssich rychlostiach zabera posilnovac minimalne.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Mam Hyundai Santa Fe II (2006) diesel. Ked sa mi to dnes rano stalo, chvilu som bol v mensom šoku a premyslal som, tak som radsej zastavil a ani som nejako extra neskusal tocit volantom na mieste, ale zda sa mi, ze by to nasilu šlo keby vyviniem viac sily.

Tak teraz neviem, ci mam riesit tu bateriu, alebo skor remene. Vedia mi v servise zistit, ci je chyba v tom drazkovom remeni či kde?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

samozrejme treba pozriet v prvom rade remem
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

braga - palec hore :3dcline:

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 5 neregistrovaných