12V - USB - Vhodné pre nabíjanie telefónu?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

12V - USB - Vhodné pre nabíjanie telefónu?

Príspevok od používateľa Marekskk »

Zdar.
Je tu leto, prázdniny, dovolenky. Vybité telefóny či iné zariadenia sú bežnou vecou, preto sa chcem opýtať či je vhodné nabíjať napr. telefón cez niečo také z auta? Či to niečo vydrží alebo či to neodpáli ihneď poistku v aute, alebo nabíjačku. Aké máte skúsenosti?
[img]http://www.video-play.pl/admin/gallery_ ... VE05W0.jpg[/img]
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Ahoj, svojho casu som mal HTC HD2 a k nemu originalnu nabijacku do auta, cca rok a pol som nabijal prakticky len v aute, lebo doma som si na to nikdy nezmyslel :-\ a nic sa nestalo telefonu ani autu... voci kadejakym "univerzalnym" nabijackam a doplnkom vsak doveru nemam, moznoze neopravnene...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Chápem, práveže ja to mám len nejaké čínske za pár šupov, no preto sa radšej pýtam, neskúšal som to a nechcel by som aby sa niečo do........ Chápeš. :-)
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No zrejme to nabije, ale či úplne bez problémov, to by som si až taký istý nebol.
Mám viacej skúseností s takými univerzálnymi nabíjačkami, prvý raz pred cca 10 rokmi, potom niekoľko ako sa menili telefóny, vždy ale pre konkrétny model telefónu, naposledy dokonca originál od nokie čo bola pri telefóne.
Ale všetky tieto klumprty mali jedno spoločné a to že nabíjali baterku takým prúdom, že tá chudinka bola z toho celá žeravá.
Jednoducho chcem upozorniť na to, že žiadnej batérii telefónu nerobí dobre, keď je nabíjaná veľkým prúdom veľmi rýchlo.
Batéria to dá najavo tak, že sa zohreje. Čím viac, tým horšie.
A o to či to nevypáli poistku v aute, o to sa zrejme báť nemusíš, ale to v tomto prípade ani nie je podstatné.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Kup si nabijacku na telefon do auta.

Nie hento univerzalne. :41c2:

link: http://www.mp3.sk/autonabijacka-cl-plug ... 08757.html
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Čiže vravíte skôr nie ako hej? Nemám v pláne nabíjať mobil či iné veci nejako často v aute, pár krát keď to neide inak. Nabíjačku v aute by som často nevyužil, skôr len to univerzálne čo je hore na obrázku pár krát cez rok.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Napis co vsetko chces konkretne nabijat!!! :41c2: :41c2:

Treba dodrzat nabijaci prud-parametre.

napr: výstup: 5.3 (+/-0.2) V, 700 mA :41c2:
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ja mam take skusenosti, ze najlepsi je original. Ak chces nabijat telefon a na nom vyuzivat GPS, tak cinske smejdy dodaju 500mA, co na beh GPS a disleja na smartfonoch stacit nemusi a tak isto aj cinske napodobeniny s udajom 1A mozu klamat. Co je vsak horsie maju zvycajne menej kvalitne prevedeny konektor s vyssim prechodovym odporom, kde vznika ubytok napatia a konektor sa neumerne hreje. Pozor na to.
Avsak pri obcasnom pouziti pod dohladom sa bat nemusis ani takej z ciny.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Parametre toho univerzálneho meniča:
-jednosmerny prúd : 5.0V +/- 5%
-max. 1000mA

Využil by som to na nabíjanie mobilu, keďže dnešné mobily s androidom resp. ich baterka bydrží málo. Ale ako som spomenul, využil by som to raz za čas nie každý deň, len keď je to nevyhnutné a nieje ako inak.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak presne plný súhlas s kolegom. A skorej hrozí prúdová nedostatočnosť hlavne v prípade navigácie, ako dajaké prebíjanie....samozrejme za predpokladu že je na výstupe tých 5V jak norma káže ...max tak 5,2 V je ozaj maximum...ak je viac tak by som to neriskoval.hlavne nie dlhodobo ... A že volakedy nabíjačky prebíjali mobily??? No možno nejaký prvý model z roku 1991 ale čo viem tak minimálne 10 rokov dozadu si každý jeden mobil riadi nabíjanie sám...má v sebe totižto na ten účel nabíjací obvod ktorý všetko stráži riadi a kontroluje...ale ja viem ak má dakto hokej a prúd a napätie sú pre neho španielska dedina tak nech si radšej kúpi vždy origo nabku a má istotu....samozrejme rôzne značky mobilov majú svoje špecifiká a požidavky na nabíjací zdroj hlavne teda v minulosti keď sa nepoužívalo USB .Ale dnes je to viacmenej jedno unifukuje sa všetko pomali na mikro USB a tam je podmienka 5V a v podstate prúdu si zariadenie zoberie toľko koľko uzná za vhodné...takže ak mám na výber že kupujem nejakú takú USB nabku tak beriem tú ktorá má písaný vyšší prúd. Aj keď teda nálepka znesie všetko. ale vo všeobecnosti som nikdy v živote nemal problém že by mi nabka dačo odpálila a aj dajaká lacná čínska,samozrejme vždy som zmeral parametre než som ju začal používať .Vžd je dôležité zmerať napätie naprázdno a pri zaťažení,ak je naprázdno v norme a pri zaťažení moc klesne napríklad na nejakých 4,5V tak zas nieje dobre nabka je slabá a zvyšuje sa čas nabíjania ,lebo sa zníži nabíjací prúd a čo je horšie, vždy hrozí že nabka môže zhorieť a pod.Alebo sa p prerazí polovodič ktorý je v nej, a na výstup sa môže dostať vstupných 12V a je prúser ,....nabíjané zariadenie to nemusí zniesť bez poškodenia.
Naposledy upravil/-a VLADY v 07.07.2012 21:53, upravené celkom 1 krát.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ja osobne mám skúsenosť keď kamarát nabíjal starý Siemens cez neorigo autonabíjačku a skoro zhorel telefón aj nabíjačka, poloroztopenú sme ju vytiahli a vyhodili do prdele. Ja osobne mám Nokiu E52 , kúpil som si k nej aj origo autonabíjačku avšak tá dáva okolo 800mA oproti riadnej na 220V-1200mA. Takže nabitie trvá 3 hodiny a nie 2 . Použil som ju asi raz alebo 2x pretože tá Nokia má veľkú baterku a vydrží dlho. Mám ešte skúsenosť s nejakou UNI z LIDLU ale tá nenabíjala vôbec. Moje odporúčanie znie nabíjať áno, ale len origo nabíjačkou a vždy nechať nabiť úplne a nie hore dole po 5 min. nabíjať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A dokonca už som zažil aj nabku ktorá mala v sebe len nejaký predradný odpor a nie komplet napäťový menič ,takže tá ozaj zodpovedne nabíjaný mobil poslala na odpočinok po pár sekundách...ale to bol ozaj extrém a mám pocit že to ani nebola nabka pôvodne určená na ten mobil, ale dakto doma dačo skúšal..... čo nebol vôbec v obraze okolo elektriky a takto to dopadlo...A kto už sa prizná všakáno, ak donesie opraviť pokazenú vec....väčšina len zahmlieva a pravdu povie možno tak 10% ľudí..aspoň ja mám takú skúsenosť pri opravách elektroniky...
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Konkrétne mám HUAWEI. Ale o to neide. Terajšie nabíjačky sú tvorené tak že USB konektor sa strčí do časti zástrčky. Čiže ak vyberiem USB zo zástrčky tak kábel funguje ako USB kábel do PC a pod. A takto keby, že to USB zastrčím to toho konektora a konektor do auto na 12V zásuvku bude sa mi nabíjať mobil, však? Čiže toto ma zaujíma či to všetko v pohode znesie najmä mobil, nabíjačka a auto. :-) Používal by som to iba ako núdzove riešenie, sem tam, nie vždy, nato by som si kúpil nabíjačku origo, no keď mám ten konektor tak či by sa dal takto využiť.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Porovnaj udaje z original nabijacky na 220V a podla toho kupuj USB nabijacku do auta.

:41c2: :41c2:
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Taketo nieco mam v aute. Je to male netreba to vytahovat zo zasuvky v aute. Zavriem popolnik a nic nie je vidiet.

LINK: http://www.zlavadna.sk/team.php?id=2887

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných