ZŤP a diaľničná známka

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

ZŤP a diaľničná známka

Príspevok od používateľa kokso170 »

Pozdravujem vas. Hladal som hladal, ale nejak som nenasiel odpoved na moju otazku.

Mam svokra ZTP s pravom parkovat na ZTP. Moze poziadat na moje auto o dialnicnu znamku zadarmo? Auto nie je na jeho meno, ale na meno jeho dcery.

Ak ano - pojdem po dialnici bez svokra, co potom? Je to OK?

Ako to funguje? Vdaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Auto nemusí byť jeho, v jednej chvíli môže mať ale zaregistrované len jedno auto, čiže ak by ste ho chceli voziť napr. traja súrodenci každý svojim autom bez známky tak smola.

Ako je to s overovaním auta by zaujímalo aj mňa. Kontrola ale prebieha automaticky a systém buď má EČ v systéme a viac nerieši alebo rieši a pošle pokutu, ty ale povieš, že si ho vtedy viezol?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niekto býva v oblasti kde nie je diaľnica a pracuje v mieste bydliska resp. v jeho okolí a na diaľnicu nepotrebuje ísť ako je rok dlhý. Ale potrebuje raz za rok svokra odviezť na kontrolu. Pre niekoho možno drobné...
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

veď jasne napísal, že čo keˇd pôjde po dialnici bez svokra. Fakt, že niekomu to stojí zneužívať ešte aj invalidného svokra?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Možno tak systém, ale svokra?!
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

cicmanec napísal:
Ako je to s overovaním auta by zaujímalo aj mňa. Kontrola ale prebieha automaticky a systém buď má EČ v systéme a viac nerieši alebo rieši a pošle pokutu, ty ale povieš, že si ho vtedy viezol?
Mam tzp aj parkovaci preukaz,este vlani som na mna pisane auto registroval ,tento rok vraj netreba,ked si zadam espezetku tak tam figuruje ako nezaplatena dialnicna. Sam som zvedavy ci mi pride pozdravenka so sekom.

Lakinooo chcel by som byt v stadiu ked si mozem povedat ze 50 eur su drobne...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lakinooo napísal:50eur ma rok su cca 4 eura mesacne
Lenže zaplatiť ich treba naraz...
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

Na takéto témy si treba pamätať! S trpkým úsmevom a nostalgiou na ne budeme spomínať! O pár rokov budeme roniť krokodílie slzy za starými dobrými známkami, nálepkami.... Ani sa nenazdáme a budeme platiť úžernícke mýto ako blázni, mýto ktoré nám mnohonásobne prevýši hodnotu dnešnej LACNEJ známky....alebo sa budeme voziť po kanáloch....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To snad nie to akoze ti vymysleny invalidi maju gratis dialnice?co je to za ztp ked auto vie soferovat.idem aj ja za invalida.poskodena chrbtica sa neda dokazat mam vysoky tlak jaj este aj od statu budem cucat.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vedel som, že si ydyot, ale toto?! By som ti doprial vyskúšať si byť invalidom aspoň na mesiac čo by si potom písal za kraviny, vypatlanec... :::
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico ale ak vidíš nálepku invalida na Gčkovom mercedese s foliami aj na predných sklách tiež ťa napadne všeličo. Bohužial som už starý a tak nemám telefon s foťákom, ale vedel by som ti tu vymenovať zopár aut nad 100t eur so známkou ZŤP.
Na 300% som si istý , že v tomto skvelom štáte existujú nielen falošní veterinári ale aj falošní invalidi.
A len tak okrajovo ma napadlo že napr. u nás v dedine jeden počerný plný invalid trénuje žiacky tým futbalistov. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Za to, že pár pacošov s dvoma dierami v zadku má preukaz neoprávnene ich predsa nezrušíme, že? Je to chyba systému, že je niečo také možné, a nie samotných ŤZP...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To že má niekto preukaz ZŤP neznamená že nemôže zarábať napr. hlavou alebo že nemôže mať veľa prachov... to sa predsa nevylučuje... ani možnosť že sa pracháč stane ZŤP osobou. A nakoniec ten parkovací preukaz môže mať v aute hocikto kto takú osobu v danej chvíli vezie - je jedno v akom aute, ak ju vezie vo Veyrone tak ho má vo Veyrone...
sranda že vlaky zadarmo až tak nevadia.... dôchodcovia iste prevozia viac peňazí ako falošní invalidi
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ked ide raz za rok na co mu je rocna znamka????
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Jaster-nepovedal, že pôjde na dialnici raz za rok... Možno potrebuje každý mesiac behnúť so svokrom na kontrolu, tak predsa nebude každý mesiac kupovať dialničnú. Pýtal sa niečo úplne iné, neviem prečo sa tu každý obúva do tzp, neviete si predstaviť čo to obnáša...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní