Z Bratislavy na Schwechat bez diaľničnej známky

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Z Bratislavy na Schwechat bez diaľničnej známky

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Chcem sa autom len odviezť z Bratislavy na Schwechat na letisko a nechcem utrácať na diaľničnú známku.
Podľa www.mapy.cz to nie je problém, ide sa asi cez hraničný prechod Berg a potom cez Hainburg.
Aké máte s tým skúsenosti, dá sa tá diaľnica obísť bez problémov?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Malo by sa dať, išiel som tak neraz. Ale bolo to asi pred 2 rokmi a odvtedy ako sa to zmenilo, neviem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Normálka BA - Hainburg - na konci pri JET pumpe na kruháči rovno a na tom dalšom jak je odbočka na most cez Dunaj ideš zas len rovno a sú tam potom ešte nejaké dediny ale ideš furt rovno a ž bude odbočka na letisko, šecko pekne značené...žiaden problém . Pozri si to na Google earth.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Bez problemov .. http://dopice.sk/aoE
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

to je rok 1988?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tiež sa čudujem tej otázke, ale bolo tu už aj dosť ešte naivnejších.
Ja osobne chodím do Wien radšej cez Hainburg a na diaľnicu sa pripájam až pred Fischamendom, takže z toho vyplýva že aj na letisko Schwechat sa dá isť v pohode mimo diaľnice.
Neviem čo chceš robiť na tom letisku, ale v prípade že chceš ísť niekoho čakať na prílety, tak ja na tvojom mieste by som sa zaujímal o možnosti ako tam za parkovanie nezaplatiť skoro toľko, ako ušetríš za diaľničnú známku.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj tento problem ma velmi lahke riesenie : odkragluj sa tam na BP pumpu, kde maju Ultimate diesel, jeden z najkvalitnejsich v Europe len tak mimochodom a stoji iba o chlp viac ako u nas najpodradnejsia nafta.

Na tej pumpe a prileziacich parkoviskach mozes viacmenej stravit mladost. Je to celych asi dvesto metrov od priletovej zony.
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Wilz, piatok som tam bol, 9 eciek za parkovanie-nenasiel som na prvu supu 5 eurove parkovisko :-). Byt na jeho mieste, ako pises ty-radsej nech si nastuduje, kde ma parkovat :-)
f.hajovsky
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2008 07:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa f.hajovsky »

parkovanie priamo na priletoch 4.90eur hodina po pristati lietadla je standardne o 20 minut pasazier v priletovej hale najlepsie nech pride k mc donaldu nech sa nehladate:)
Petom1
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 05.01.2009 14:13
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petom1 »

Tie parkoviska nie su z najlacnejsich... Ked letim do UK a odstavim tam auto na 2 dni na P4, tak parkovne je cca 90€ :2f93: Keby som to mal platit z vlastnych tak ma picne...
Octavia III Elegance 1.6 TDI 2013
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Pravidelne tam chodievam... nejaké postehy:
Parkovné v tej nadzemnej garáži 4,90hod. čím dlhšie stojíš tým je to lacnejšie, platíš aj za každú začatú hodinu! to znamená že si tam 1hod a 20min. tak platíš za 2, prvých 15min. zadarmo

to najhlavnejšie !!! Keď odtiaľ budeš odchádzať drž sa v pravo ešte raz V PRAVOM JAZDNOM PRUHU, pretože iba ten ide po starej ceste a ten druhý rovno na dialnicu, ani nevieš ako a už si na dialnici a ver tomu, že tam čakajú na takých ako si ty skoro stále :) takže radšej pomalšie a poriadne pozeraj na tabule :) toť vše
polik32
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 06.11.2010 09:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa polik32 »

samozrejme ze sa da ist aj po starej ceste a bez dialnicnej...usetris 8,30e,avsak casovo to je o cca 30min viac nez po dialnici..avsak davaj si pozor na rychlost,su tam po sebe 2radary,takze nezabudni,50!!!a parkovanie na pumpe neodporucam...akonahle odides k hale,ci len do billy,uz volaju odtahovku,a ta je trosku drahsia...takze radsej daj 4,90 za parkovisko...
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Ja som tiez parkoval na P4, za 1,5 hod mi zozralo 9 eciek. Ale pohoda.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak na tej pumpe natankuješ, tak odťahovku nemôžu volať na svojho zákazníka. Myslím si, že toto myslel Mp3turbo.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

polik32 napísal:samozrejme ze sa da ist aj po starej ceste, avsak casovo to je o cca 30min viac nez po dialnici..avsak davaj si pozor na rychlost,su tam po sebe 2radary,takze nezabudni, 50

Nezmysel.
Po diaľnici je to z Petržalky po diaľnici o cca 13 km dlhšie ako po starej ceste a po štátnej ceste je to do cca 10 minút viac, v porovnaní s jazdou po diaľnici rýchlosťou 120 - 130 km. Jazdím sem-tam obidve trasy, mám to mnohokrát odsledované, ale tá cesta cez Hainburg je bezproblémová, ja osobne radšej chodím po štátnej ceste ako po diaľnici, kde okrem toho vždy hrozí nebezpečie že pri nejakej tej nehode tam človek v najnevhodnejšom čase zostane trčať kľudne aj hodinku, dve.
Preto pri ceste na letisko pre istotu chodím vždy po starej ceste, to mám viac-menej isté, že v predpokladanom časovom limite tam dorazím.

A čo sa týka radarov na trase, neviem kde "sú tam po sebe 2radary" ?
V smere na letisko je jeden myslím nefunkčný v Regelsbrunn a druhý funkčný na začiatku Fischamend, v smere na Bratislavu nie je od letiska žiaden stacionárny radar.
Ale konečne, myslím že nie je pre nikoho žiaden extra problém ísť v obci mierne zníženou rýchlosťou, t.j. do cca 55 km/hod (skutočných, nie tachometrových), vtedy ešte radar nereaguje, takže tam môže byť radarov koľko chce.
Naposledy upravil/-a wilz v 09.09.2014 13:30, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných