Z autoservis sa vrátilo nepojazdné

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

8
35%
10
43%
4
17%
1
4%
 
Celkom hlasov: 23

bassveta
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.07.2015 15:34
Zdieľať na Facebook

Z autoservis sa vrátilo nepojazdné

Príspevok od používateľa bassveta »

Zdravím všetkých! Mám menší problém. Asi pred dvoma týždňami som dal do autoservisu svoj 19 ročný citroen AX - autíčko bolo napriek veku úplne v pohode pojazdné, akurát z neho dosť kvapkal olej, čo ma štvalo.

Servisák povedal, že na aute vymení simeringy a všetko bude ok. Tak sa aj stalo. Keď však o dva týždne auto spravil (!) oznámil mi že je mu to lúto, ale že mi tam "niečo odišlo" a nevie to chytiť otáčky (neskôr sa ukázalo, že z valcov sa stratil tlak). A že sa mu v tom už nechce rýpať ďalej a odkúpi ho odo mňa za šrotovnú cenu.

Keď som na to nepristal, servisák odo mňa žiadal aby som za opravu aj tak zaplatil, tvrdí že porucha nesúvisí s jeho opravou. Ja to odmietam, do servisu som doniesol pojazdné auto a myslím si, že na pojazdné mám aj nárok (načo mi je taká oprava).

Má právo odo mňa v tejto situácii žiadať peniaze? Ako mám ďalej postupovať?

Dik moc za radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto sa nejedná so zákazníkom,to si proste nemôže dovoliť.Reči ako "niečo sa pokazilo" iba ukazujú že to je len akýsi výpar z automechanického hov..nka a mimoriadny aroganťák.Radšej než radiť napíšem ako by som postupoval ja.Dal by som mu ultimátivny dátum kedy si príjdem pre pojazdné auto.V prípade nesúhlasu posielam doporučene výzvu na to isté.Dnom nesplnenia trestné oznámenie za podvod,oznámenie živnostenskému,podnet na úrad pre ochranu spotrebiteľa.Žiadna šrotova cena,žiadne iné riešenie.Prevzatie vozidla v stave v akom prišlo,náhradné a možné je vyrovnanie v cene ktorú si určím sám.Samozrejme primeranú za ktorú si podobné kedykoľvek kúpim.Za opravu nemôžeš platiť ani keby si chcel,auto totiž nie je opravené ale pokazené.Alebo ťa snáď vie presvedčiť o tom že olej už netečie ???
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak o tom nemas ziadnu zmluvu alebo nejaky papier zakazkovy list tak si ho zober a dovi.nema ti ako co dokazat.a navysse auto je nepojazdne.este on tebe by mal platit.ak ti ho neda volat fizlov.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

prinesieš ku mne auto, mne sa z nejakého úchylného dôvodu zaľúbi, no a zvyšok už poznáš, žiaľ. neviem či iba ja som inak zmýšľajúci, ale určite by som mu nezaplatil, ani haka, zobral auto do iného servisu dal pred ním opraviť a jemu zaplatiť za opravu, aj keď je to dosť naívna predstava že by Ti takýto človek mal čokoľvek platiť.

akurát máš istotu že on ti už nič nepokazí a nebude môcť tvrdiť že si vymýšľaš, že to toľko nemohlo stáť :4012:
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Ja sa tak troška privtrem a čo so servismi ktoré mi zoberú auto na opravu, pozerjau donho dva tri dni.. vymeni sa diel dajme tomu za 50euro. a stale nefunguje a povedia ti že nevedia prečo to tak je.

Koľko si maju vypytať opravu? Ako to riešite? 50eurovy diel zaplatiť alebo nie? co ak povie že už bol namointovany a nemôže ho vrátiť? Platiť dajme tomu 50euro + zniženu cenu za robotu čo pri tom stravil?

Ako ste toto riešili?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

V pohode ja som kedysi doviezol auto na opravu je jedno čoho.Dal som auto pýtal nejaký preberací doklad či ako sa tomu hovorí že sa pokazila tlačiareň že mi ho dá na druhý deň večer sms že nejde natočiť.Povolená kluka motor rozhasený.Záver nech si spravý každý sám.
Na výstrahu tento servis Žilina:

http://autoserviszilina.sk
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jozef2100 napísal:Ja sa tak troška privtrem a čo so servismi ktoré mi zoberú auto na opravu, pozerjau donho dva tri dni.. vymeni sa diel dajme tomu za 50euro. a stale nefunguje a povedia ti že nevedia prečo to tak je.

Koľko si maju vypytať opravu? Ako to riešite? 50eurovy diel zaplatiť alebo nie? co ak povie že už bol namointovany a nemôže ho vrátiť? Platiť dajme tomu 50euro + zniženu cenu za robotu čo pri tom stravil?

Ako ste toto riešili?
neplatis nic za robotu a diel nech si necha ved nic neodstranili.vada pretrvava.2 3 dni sa do auta nepozera skratka nebolo na rade.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

salomen30 napísal:V pohode ja som kedysi doviezol auto na opravu je jedno čoho.Dal som auto pýtal nejaký preberací doklad či ako sa tomu hovorí že sa pokazila tlačiareň že mi ho dá na druhý deň večer sms že nejde natočiť.Povolená kluka motor rozhasený.Záver nech si spravý každý sám.
Na výstrahu tento servis Žilina:

http://autoserviszilina.sk
neze nesla tlaciaren skratka to nepriznal.a paci sa mi konecne nejaka reklama lol pozram cennik za diagnostiku sa bere 20 euro?to je ako keby sa uctovalo aj pouzitie opotrebenie klucov naradia za opravu auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja tam čítam ...Naša spoločnosť kladie veľký dôraz na spokojnosť klientov, ktorým ponúka nadštandardné služby za štandardné ceny

seven...vypísať takto cenu za diagnostiku je absolutne zavádzajúce,alebo povedzme rovno..volovina
Slovenská diagnostika (pozrieť chyby) tak je to ozaj nesmierne veľa.Ale za úplnú diagnostiku je to nesmierne málo,pretože zoberie pol dňa a je čo robiť aby to nebolo viac.Chybou je že takmer nik nemá poňanie čo je jej súčastou,a to ani zákazníci a ešte horšie ani servisy

Auto riešiť sa dá nekonečne dlho.Problém je ak sa nekonzultuje z majitelom,a duplom ak nie je upozornený na riziko výmeny (skôr úkonu) ktorá sa nemusí ukázať ako riešenie.Musí mať volbu či k tomu dá zvolenie,príp dá volnú ruku.Tu zlyhala komunikácia úplne.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Trochári.....ja som naposledy dal svoje vlastné, mimoriadne hýčkané auto do jedného servisu na preventívnu výmenu rozvodovej reťaze s prísl. a......vrátilo sa v hlbokej kóme na odťahovke (po poskladaní pánom mechanikom odrazu nešlo natočiť).
Podotýkam, že do servisu prišlo po vlastných a za ostatných 40 000km čo som na ňom nagúľal ma ani raz nesklamalo, ani raz neodmietlo odviezť pána kam potreboval. A že to nebolo zrovna "okolo komínku", tak na to vezmite jed. Veselo sa jazdlio po Rímoch, Berlínoch a iných destináciách aj so zapriahnutým prívesom s hompáľajúcim sa tragačom na ňom.

Následný prevoz pacienta do špecializovaného diesel servisu, kde za vzkriesenie, resuscitáciu a dodatočnú pooperačnú starostlivosť vystavili účet cez 2200€ (nové vstrekovače a čerpadlo).
Nech sa páči!
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

"....do jedného servisu..."
O ktorý servis konkrétne ide? Ako obyvateľa rovnakého regiónu ma to nemôže nezaujímať. Ďakujem.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Co ti servis vyuctuje dost zalezi s cim si tam isiel a na akych pracach si sa dohodol a co ak problem nevyriesia. Na vsetkom sa treba VOPRED dohodnut, tusim vcera tu niekto sebavedomo tvrdil ze nikto sa ho vopred nepyta na peniaze vraj tak to chodi v normalnych spolocnostiach, CHYBA, vzdy sa pytat vopred a dohodnut sa alebo do ziadneho vztahu neist. Ak vies aka je chyba, chces len vymenit ND, da sa dost usetrit (servis si neuctuje cas potrebny na diagnostiku a riziko ze veci nevidu), ale to riziko zasa prebera zakaznik a servis je opravneny pytat aj cenu namontovanych ND.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Vyjadrenie servisu zaoberajúceho sa výmenou rozvodov: tragač nejde natočiť, nefungujú vstrekovače

Následné vyjadrenie špecializovaného diesel servisu: emisia špôn v systéme, nutná výmena čerpadla, rampy a vstrekovačov.

U systému Delphi ma to pri 200 000km veľmi neprekvapilo. Ale dodnes mi vŕta v hlave, ako sa to mohlo (trvalé znehybnenie) stať pri výmene rozvodov...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Súhlasím, ale zase vidieť zašponované Delphi, trebárs u Renaultu 1.5dCi nebola kedysi žiadna rarita ani hlboko pod 100tkm... a môj kár tiež nebol nový, ale rok 2007...

Hýčkaný po všetkých smeroch, tankované (na SK) iba fajnový typ nafty na CS Benzinol (Rybničná ul, BA).

Záhada je preto o to viac záhadnejšia.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

dam jednu konspiracnu teoriu co ak ti v servise vymenili cely motor za pokazeny alebo nejaku vec ,alebo ti ho umyselne znefunkcili aby si im ho za par korun predal to iste mohli spravit markoimportautovi mali taky isty model prehodili vstreky atd a potom auto nefunkcne.vascina ludi skloni hlavu a ide inde do servisu malo kto to riesi sudom popripade fyzicky ,ludia su kadejaky tak isto aj servisy
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Jozef.vl a 35 neregistrovaných