1.9 Tdi 66kw - trhanie motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mian
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

1.9 Tdi 66kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa mian »

Cafte potrebujem radu, mam problem s 1.9 Tdi 66kw 1994,320000km, pri rozbehu mi trasie motorom a prenasa sa to do kasne, pri plinulej jazde alebo pri plne zoslapnutom pl. pedale teda pri max zabere sa to ustali a prestane to, diagnostika nič neukazala skusali sme uz skoro vsetko hadičky, el. spoje, trisky vse ok, spojka ok poloosi,klby ok,menene silembloky, vymenili sme aj vahu vzduchu Egr ventil a stale nič, robí to aj za studena aj za tepla, palivova sus prečistena, nove filtre,oleje, startuje super, -10 na otočenie nevieme si s tym dat radu poradte ak sa s tym uz niekto stretol. dik
tiko2
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 12.11.2009 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiko2 »

Tu spojku si ako zistoval?
mian
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mian »

Skusal to kamarat servisak pri stlacenej brzde a sucasne povolovani spojkoveho pedala a pridavani plinu a reagovala normalne ziadne trhanie sekanie a nič podobne
merta
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.11.2008 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa merta »

zotrvačník -dvojhmotový môže byť aj odtrhnutý
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

merta to si nato ako prišiel ?
shipply1
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.10.2008 23:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shipply1 »

no mne to robil riadiaci vstrek na 81 kw ze to trhalo akoby to chcelo skapat neviem ci to je aj tvoj pripad ale mne to ukazala diagnostika, po vymene vsetko ok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Len pri rozbehu ? Lebo celkom jasné to nie je,a šlo by z hry oddeliť aspoň spojku.Zase je to len popís ako za korunu nožík.
merta
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.11.2008 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa merta »

lebo sa mi to stalo.malo to tie isté príznaky.diagnostika to nevie povedať.octavia 1,9 66kw.mala vtedy 350 000 km.zotrvačnik stál 700€.kúpil som celú sadu-lamela,prítlačný,zotrvačník-nie dvojhm.cca 280€.auto šlape v pohode ďalej.
mian
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mian »

Ja tam nemam este dvojhmotak a tie vstreky su vsetky ok aj hlavna, este sme rozmýšľali či to nebude nahodou cerpadlo, tie priznaky su ci pri rozbehu tak aj pri jazde ale ale viacmenej pri akceleracii teda miernej, ako som uz spomynal tak pri max akceleracii to zanikne a este ked zrychlujem a jemne stlačim spojku tak to prestane
merta
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 30.11.2008 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa merta »

,,mian'' si si istý že máš rok výroby 1994 :40bd: ? Keď prvá Octavia zišla z linky v roku 1996.
mian
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mian »

merta ved sa predsa bavíme vo Volkswagen fore, sorač zabudol som dopisat ze je to golf 3
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Opíš to úplne jasne a jednoznačne.Napr. ...Robí (nerobí) to pri rozbehu,robí ta aj pri ustálenej jazde,robí to keď akceleruje,robí to ak deceleruje. Volnobeh,plynulá jazda ustálenou rýchlosťou,akcelerácia,decelerácia. Režim, len studený,len teplý,nezáleží od teploty,....iné sprievodné znaky Vychádzať sa dá iba z informácií,ak auto nie je možné ani vidieť ani počuť ani skúsiť,tak to musí byť celé more,kvantum informácií.
Čo je preverené,čo je neisté a nepreverované,z čoho vychádza istota že to a to je dobré ?!
mian
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mian »

Ak si dost sobri odbornik tak mi daj čislo a ja ti zavolam a dohodneme sa na stretnuti a omrkol by si to, čo ty na to? napiš mi to do spravy ale najskor to bude tak o tri tyzdne.
tomi188
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.02.2012 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi188 »

hmmm tak to by mohlo byt chybne aj crpadlo ale nwm no .....
cadulka2908
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.03.2009 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cadulka2908 »

no ja som mal tento problem na VW polo vysekal so katalizátor a auto šlo ako nové.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných