1.6 tdi - pomalý rozjazd

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trackidernr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2015 16:13
Zdieľať na Facebook

1.6 tdi - pomalý rozjazd

Príspevok od používateľa trackidernr »

Zdravím, zaujíma ma jedna vec ohľadom môjho auta a to je, že (na môj vkus) má dosť pomalý rozbeh. Hlavne na 1. a 2. p.stupni. Proste pri rozbehu, sa tá blbá ručička na tachometri ledva hýbe a to ten pedál nehladkám, ale tlačím ho pomerne dosť a aj keď sa rozbieham na križovatke, mám pocit, že auto za mnou mi vybehne na chrbát pokiaľ nepridávam trochu tvrdšie. Tým pádom aj motor je pri rozjazde dosť hlučný. Keď sa dostanem do 3ky auto je svižné a pekne reaguje na stlačenie plynu, len ten rozbeh ma trochu sere :) Možno je to len moja paranoja a je to bežný jav, každopádne budem rád ak sa vyjadria nejakí odborníci ktorí majú s týmito motormi viac skúseností :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ono je trosku rozdiel aj ci mas ten chrochtak vo fabii alebo v superbe
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Bolo by viac info. Hlavne vek model km auta. 1,6 trhac asfaltu rozhodne nie je no mal som pripad kedy 1 2 stupen tdi sa ledva pohlo a 3-6 islo ako raketa. To bol ale iny pribeh. Skus porovnat rovnaky motor a vyskusat.
trackidernr
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2015 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trackidernr »

Seat Leon 2012, 125 000 km
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no kazdopadne 1.9tdi a 1.6tdi v octavii maju tie iste kw ale ten 1.6 je pocitovo pre mna urcite lenivejsi. Tak ako ti bolo poradene, sadni do takeho isteho auta a zbadas hned ci je to v norme alebo mas nieco zle na aute
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

aky je problem vziat stopky a overit si parametre presnejsie?
Ak sa nedostanes opakovane na cisla od vyrobcu = nieco je zle.

Subljektivne je 1,6 TDI mozno pomalsi, realne ale ani nie - je to psosobene dlhymi prevodovymi stupnami - a samozrejme pouzitim CR a nie PD techniky.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A prečo si si nekúpil 2,0tdi? Veď 1,6 v Leone je ako 1,2 v ibize
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Pravez . 1.6tdi ide v malych prevodovych stupnoch velmi dobre tak ze nejaky skrat tam bude
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dúfam, že nepreraďuješ z 1 do 2 pri 1500 otáčkach, lebo potom ten pomalý rozbeh aj chápem :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

V jednej teme place tdickar nad spotrebou 6, v druhej ten supersport netaha podla predstav, hosi niekedy je lepsie o zazraku pochybovat, jak ho zozrat s navijakom :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Samozrejme netvrdím, že je to tento prípad, ale neskutočné množstvo ľudí skrátka NEVIE s naftovými motormi jazdiť. Je to vidieť, keď sa napr. posadíte k "profesionálovi", napr. taxikárovi do auta. To je hrôza, ako ten motor duní od podtáčania, prístrojová doska sa trasie tak, ako keby som sedel vo vírivke. A to bolo pomerne nové auto... Ak takymto spôsobom najazdia za deň 250km, z čoho 90% je mesto do 70km/h, pán boh ochraňuj toho, kto to auto následne kúpi. Pred každou STK sa stočí, aby najazdilo ako keby 20.000km a nie 100.000km (za rok) a je vymalované.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Možno by to už chcelo zľahka odkarbónovať sací trakt....aby si nebol prekvapkaný, že sa Seatu dýcha iba tak z polovice a poslabšie výkony sú tomu adekvátne...
Podobne ta moze spomalovat redukovany vykon koli takmer plnemu DPF (nájazd by tomu zodpovedal)

Čoskoro budete musieť všetci priamovstrekoví (predovšetkým teda tí bez kombinovaného vstrekovania) brať ako štandard, že po každých 3-4 výmenách oleja spravíte takýto refresh...

Inak bude následovať postupné klesanie výkonov, zmätočné chybové hlásenia, hádzanie do núdzového režimu či aj imobilita.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tak, svokor kuri uhlom a tiez potrebuje kominara kazdy rok, prve dizle isli na uholny prach a stale im to tak nejak ostalo v genoch...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Nedávno som viezol kolegu z práce zarity dieselak a spotrebak .... a sme vychzdali z roboty a na dilanicu máme tak 8 km ked nachazdam na dialnicu mám vzdy motor už zahriaty. Dlhý pripajaci pruh išlo plno aut tak som dal za 3 a plny kotol a on hned si blazon takto ničit auto takto ho vytačat na plny plyn chudak diesel .... po 15 km sme zišli z dialnice išli po okreske 2 kamióny za sebou pekne dlhá rovina tak pri takej 70 znova z 5 do 3 zasa plný a zasa to iste po tebe auto ani by som nechcel takto doničené ... neskôr ma viezol on na uber 1.6 tdi a ukazuje vidis tu spotrebu 4.2 litra lenže sme išli na 5 či sme išli 50 cez mesto alebo 130 na dialnici chudak motor. Ludia sa boja otáčok keď som mal Vtec tak tam pokial nebolo aspon 4000 tak to netahalo ... proste ak je zahriate auto netreba ho šetrit ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Aj Milan to tu nedavno pisal, kachle po mladych dravcoch byvaju v lepsom stave, ako po zaprdenych spotrebaroch, je to proste fakt...idealne keby mali budik na olej, aby bolo iste, ze je teply a mozno mu stupit na krk
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 73 neregistrovaných