XM-poradte s kúpou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

SKONC
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.02.2009 10:44
Zdieľať na Facebook

XM-poradte s kúpou

Príspevok od používateľa SKONC »

zdravím všetkých , chcem si kupit XM a neviem či ist do 2000, alebo aj nejake staršie , mal som 91. 2,1td a bol som celkom spokojný pačia sa mi tie najnovšie, ale neviem či sú tiež najvydarenejšie. poradte mi prosím ako sa rozhodnút,javascript:emoticon(':zg282:')
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som,že novšie modeli povýšili a zlepšili niekolko vecí vrátane krajšieho interiéru. V každom prípade je to vozba aká sa môže na iných autách iba snívať.A čo sa týka tak obávanej hydrauliky,tá pri minime opateri je úplne bezproblémová a kto toto auto mal,musí mi dať zapravdu,tento komfort puženia ešte nie je ničím prekonaný a považujem ho za No1. Nový model dostal aj aj výkonnejšie 2,5 motory a to už šlape ten auťiak velmi slušne.Jednoznačne dobrá volba,fantastická muzika za minimum peňazí.
SKONC
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.02.2009 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SKONC »

hydrauliky sa velmi nebojím, skorej turba, serva, prevodovky a podobných vecí, ktoré doma nespravím. máš pravdu s tým pružením, je to fasa a aj možnost športovej jazdy podvozku
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Tiez sa mi lubia XM-ka,ale zatial som vysmiaty,lebo som ziadne nekupil!
2.5 je dobry motor,ale v dodavke.V xm sa prehrieval a praskali na nom hlavy,ktore sa menili za odolnejsie spanielske.
Dalej bol problem so snimacmi ABS,ktore sposobovali prekvapenie pri brzdeni :d :D
Na to auto nekupis uz teraz vsetky diely a ich cena v tejto kategorii neni mala.Zlozitost auta,min. vek 10rokov a min.stav km 300tis. je dost odradzajuca pri kupe.
Nato aby ten genialny podvozok fungoval ako ma potrebujes udrziavat v poriadku vsetky snimace na podvozku riadene pocitacom-takze neodporucom zlozitu activu.Ak budes na tom aute jazdit,tak ti da financne zabrat.
Moje odporucanie je 2.1 naftak,ktory bude uz za zenitom,alebo niektory z 3l na ktorom sa budes vozit len v nedelu.
SKONC
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.02.2009 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SKONC »

s največšou pravdepodobnostou si XM-ku kupim, 2,1td mi šlapala pekne, a neviem či to mam risknut s 2,5-kou. len tie najnovšie ročníky 2,1 nevidím na nete
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

2.5TD neber v žiadnom prípade..v tom aute je napchatý na len tak tak a každý servisný úkon rovná sa vražda- ak robíš sám tak si zanadávaš, servisák ťa zase zúčtuje patrične...plus to má dva termostaty ktoré rady odchádzajú, hlavy čo praskajú..

2.1TD na citroenovské jazdenie stačí
roman.zimny
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 02.01.2009 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman.zimny »

môžem potvrdiť - 2,1TD je jeden fantastický, kultivovaný spoľahlivý motor. Žiadne dolievanie oleja ala VW ..
Keď ti bude tých 80kW málo, neboj a daj ho čipnúť.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

2.5TD mal zle vyriesene chladenie..ak ho prehrejes tak praskne hlava pripadne sa skruti blok motora..

2.1TD su fajn motory , a je na to kopa dielov..

Novšie modely samozrejme, sú viac vychytané
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

a čo tak 3,0 v benzíne. Ale najsť dobrý kus asi nebude ľahke :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných