Xenony nezapísané v TP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stretávacie sa NIKDY nekonštruovali na denné použitie!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Svieti sa nimi preto lebo keby ti prikázali kúpiť a domontovať DRL tak by si mrnčal, takže dočasne takto. A lepšie sú preto, že stretávacie majú svetlo sústredené do kužeľa pred auto, DRL rozptýlené...

[img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/m ... dlr_01.jpg[/img]
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

BLINDSIDE napísal:Tak prečo sa povinne svieti nimi cez deň ? A myslíš, že LEDky očo lepšie od halogéniek ?
povinnost svietit cez den prisla par desiatok rokov pouzivania svetiel. Moderne auta maju uz pomaly vsetky seriovo montovane ledkove DRL aby sa nemuselo svietit stretavacimi. Na starych treba svietit stretavackami resp dukupit DRL
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

zdravim vas....dnes som bol v 2 servisoch si dat nastavit svetla-mam dorabane xeony,dali sa pekne nastavit,neni rozptyl kade tade,mechanici povedali,ze je len nepatrny rozdiel od originl.xeonou.---neboli to dedinske servisi.....
star69
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.02.2008 18:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa star69 »

FUKSIK4 napísal:presne,moja rec.....to denne svietenie je povolene?viete poradit,na aku znacku by som sa mal zamerat,aby som nekupil nejaky pajzel???a kolko asi stoja?diky
pocuj na skle denneho svietenia E11 a RL
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Iba RL! Exx je schvaľovacia značka podľa krajiny schválenia, takže tam môže byť Ečokoľvek.
bobek62
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.04.2007 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobek62 »

Podla mna kym to vyriesis tak ti tie xenony uz nepojdu. Ak mas take cinske sracky ako som mal ja dane na aute ked som ho kupil tak tie maju zivotnost asi 6 mesiacov. Potom to odpojis a das si tam bezne ziarovky a mozes technicak prepisovat naspät. Co sa tyka technicaku, ak v nom nemas napisany konkretny typ svetiel tak si tam mozes dat hocico. Policajti aj tak nevedia ci je to seriove alebo dorabane, ked chcu dodrbu ta tak ci tak ked nie za svetla najdu si nieco ine. Ja mam na aute seriovo napr. 17-sky kolesa, su napisane aj vo vybave a v technickom niesu. Je v tom dobry bordel...
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

zdravim ta,zatial ich mam 8 mesiac,a funguju zatial bezchybne,a je na ne zaruka 2 roky,nie?a ked nahodou sa podrbu,tak ich obucham elektrikarovi o hlavu,tak asi tak.
Woody33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.11.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Woody33 »

a co take helli? z automatickym naklapanim xenony tam mam ale to som tak kupil a pocul som ze su svetla hella xenon :-\
skswat
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 18.08.2007 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skswat »

Ako by to bolo ked dam HID vybojku do svetla so sosovkou a tym padom nieje vidno vybojku priamo.
Viem ze to nelegalne JE a aj bude, ale ide o to ako mi policajt dokaze ze tam mam xenon vybojku?
Mozem tvrdit ze tam je napr OSRAM COOL BLUE ktora napodobuje farbu xenonu ale ktore su plne legalne.
Je nejaky sposob ako by mi dokazal ze tam je nelegalna vybojka? Rozoberat predok auta a svetlo mi asi nebude aby hladal ballast na dorabany HID :p

Diky
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne, povie ti:

a) vypnite a zapnite svetla - vybojku pri starte od ziarovky rozozna aj Stewie Wonder (ktory je slepy, pre pripomenutie mladsim rocnikom)

b) vyberte ten svetelny zdroj von a pozrieme sa (nemusi to rozoberat on, da to za ulohu tebe)

c) tu mi nechate papiere od vozidla a dostavite sa na STK na preskumanie



ostatne si povedal uplne spravne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
skswat
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 18.08.2007 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skswat »

ok, dik... len to som chcel vediet :) ... viem ze zasvietenie vybojky je rozoznatelne, ale ci by mi mohol dat za ulohu vytiahnutie vybojky, to som si nie isty. Ja poviem ze to neviem a vymenu som si daval robit v servise :189:
Ale pravda je ze TP si necha a posle ma na prekontrolovanie.
Diky
justin285
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.12.2011 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa justin285 »

pocuj ja mam tiez xenony,ale...
musis mat cidlo na sklapanie svetlometov a ostrekovace svetlometov a hlavne musis mat sosovky a nie klasicke svetla
ked budes mat toto nemozu ti nic,a netreba to pisat ani do TP.tekze staci mat len tieto tri ve ci
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

justin285 napísal:ked budes mat toto nemozu ti nic
Len aby si nebol prekvapený...
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

justin285 napísal: musis mat cidlo na sklapanie svetlometov a ostrekovace svetlometov
Ja na aute nemam ziadne ostrekovace svetiel, ani sklapanie svetlometov (je to sice riesene udrzovanim konstantneho sklonu celeho auta) a tie auta sa vyrabaju len s xenonmy. Tu by testovacie metody policie zlyhali.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných