Xenony nezapísané v TP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci ale nehnevajte sa ak je v Tp napísané dorábaný piaty valec a tri výfuky tak na ceste to musí policajt rešpektovať,lebo do tp sa zapisujú veci na základe ko a stk a tie protokoly sú písmo sväté.Inak keď mňa zastavia tak technický stav ich vôbec nezaujíma,kým sa k nemu dostanú už majú 100-200 za rýchlosť a sú spokojní.
Na leto sa chystám kúpiť R1 to budem možno aj v novinách ,nedávno som čítal že europsky rekord je v Mníchove 236km/h v meste tak ho skúsim trhnúť.
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

oco13 napísal:Chlapci ale nehnevajte sa ak je v Tp napísané dorábaný piaty valec a tri výfuky tak na ceste to musí policajt rešpektovať,lebo do tp sa zapisujú veci na základe ko a stk a tie protokoly sú písmo sväté.Inak keď mňa zastavia tak technický stav ich vôbec nezaujíma,kým sa k nemu dostanú už majú 100-200 za rýchlosť a sú spokojní.
Na leto sa chystám kúpiť R1 to budem možno aj v novinách ,nedávno som čítal že europsky rekord je v Mníchove 236km/h v meste tak ho skúsim trhnúť.
Aby si v tom mnichove netrafil obrubnicek. Pozor davaj R1 je potvorka.
jozefjozef555
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.03.2010 08:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefjozef555 »

1. ak mas v TP zapisane, tak to plati. Policajt nie je STK aby ti meral vysku svetla
2. HID sadu ak mas odborne namontovanu, mas tam sosovkove svetlo, nastavenu vysku, dorobene ostreky a automaticke sklapanie, nevidim problem.

Okrem sklapania mam vsetko, jazdim tak uz 3 roky, zastavili ma velmi vela krat, dali mi vela pokut ale nikdy za xenony. Ked som tam mal klasicke nightbreakeri, policaj ma 2x zastavil koli tomu ze si myslel ze idem na parkovackach. Moje auto tiez naprd svieti, tiez som skusil vselico..
Mam tam 6000, teda nie nejake hnusne zelene ci modre svetlo... V TP to mam zapisane rok, zastavili ma 3x na kontrolu a nikdy nic. To raz som chytil policajta, ktory mal v ruke este stary tlakomer s meracom hlbky dezenu a pichal mi to do mesacnych zimnych pneu :D
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

jA mam ten isty nazor..tiez mam tolko kritizovane xeony..passat 06.pri klasickych ziarovkach nie je dobra viditelnost,hlavne ked je naprsane.a vyskusal som vselijake ziarovky so silnou svietivostou a nic moc. mam 6000 biele svetlo,ked treba svetla sklopim a je vsetko poriadku...a nedrba ma policajti jak na sk ani v at.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neboj nic, v Rakusku na teba raz dojde.
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

nie raz ma kontrolovali,a vsetko v poriadku,tam bezne jazdia napr.so zapnutymi hmlovka ami,co v blave by ta uz hned zastavili na obchvate a naparili pokutu!!!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sefe ja ti to vazne neprajem, ja len ako upozornenie... lebo ked na to pride a ono raz pride, ver tomu, tak budes este dlho spominat.
star69
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.02.2008 18:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa star69 »

autokomplet napísal:biker, tu je forum o autach ...

no ak ma niekto šošovky, je to trochu tahsie spoznat a dokazovat ci su to xenony alebo ziarovky s bielym (svetlejsim) svetlom. samozrejme na to sluzi zapnutie a vtedy to uvidi mozno aj laik
ja pre spokulantov doporucujem denne svietenie a vtedy si fizel nevsimne HIDky
presne moja rec ja som namontoval denne svietenie a mam pokoj fizli stopuju cez den nie v noci a po tebe nepojde (aha xenon ideme za nim cez dvojitu plnu ciaru a majaky )asi tak neriesim ich uz lebo tu su ludia ktory sa tomu len vyhybaju a nemaju nato odvahu tak nech svietia ziarovkami ale ja chcem lepsie vidiet nie frajerovat tak tam dam 4300k a na nasich cestach sama diera to je strasne tak neviem ako vy na zapade ale na vychode je to strasne tak si tolko radsej budem vidiet a nezoberiem kazdu dieru. to je moj pohlad na xenony. ty si to nedas ale ostatny ano ty na druheho mas pozerat ale druhy ta ma na haku tak ja budem od teraz tiez taky.....
nemam este xenony ale mam sosovkovu parabolu....a vazne o tom rozmyslam.....
star69
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 13.02.2008 18:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa star69 »

presne tak taketo veci riesi obvodny urad nie dopravny inspektorat
oni len na xenony maju cas sak maju inej roboty nie xenony riesit
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ale ja chcem lepsie vidiet nie frajerovat tak tam dam 4300k a na nasich cestach
> sama diera to je strasne tak neviem ako vy na zapade ale na vychode je to
> strasne tak si tolko radsej budem vidiet a nezoberiem kazdu dieru.

> to je moj pohlad na xenony.



v pohode. Dam ti iny pohlad : idem oproti tebe, svietis dorabanymi xenonikmi, ty vidis kazdu jamu ale ja ani hovno nevidim - ani jamu ani cestu, drbnem do teba s mojim nakladiakom, zabijem teba, tvoju zenu, dve deti a svagra zmrzacim tak ze mu odtrhne obidve nohy a bude na voziku. Mne sa nic nestane, jazdim na Liazke.

Moze byt?

Taketo ta nenapadlo, ze? Velka skoda ze ti vasi vychodnarski policajti hovno vedia a ze tam kazdy kazdeho pozna cize ked aj nahodou stretnes prveho co rozlisi dorabane xenony a nieco sa nahodou zomelie tak si to kazdy vie vybavit...

Kokso ako nehnevaj sa na mna ale dakedy trosicku chapem tie skupiny pre organizovany boj s vychodom... i ked moja stara pochadza prave zo Spisskej, pochadza odtial cela jej rodina s ktorou mimoriadne dobre vychadzam a mam ich strasne rad a v Slovenskom Raji som stravil nejeden mesiac... nemysli si ze "U NAS NA ZAPADE" su cesty prilis lepsie... vrchol vsetkeho bolo ked rodinneho prislusnika mojej starej LEN TROSICKU NADZIGANEHO prisiel z jarku vytiahnut kamarat-policajt na stvorkolke a este mu robili sprievod aby "bezpecne prisiel domov". Bez pokuty, bez zobrateho vodicaku. Ved sa vlastne nic nestalo. Ze mohol prejst do protismeru a tam niekoho zramovat nie je podstatne, ze? Keby boli nejaki mrtvi tak az potom to budeme riesit.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 05.04.2010 15:12, upravené celkom 1 krát.
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

presne,moja rec.....to denne svietenie je povolene?viete poradit,na aku znacku by som sa mal zamerat,aby som nekupil nejaky pajzel???a kolko asi stoja?diky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

FUKSIK4 napísal:to denne svietenie je povolene?
To si dúfam robíš srandu?!

1. Poznáš platné dopravné predpisy? Ako držiteľ VP by si mal!

2. Ak nepoznáš tak vo vlastnom záujme dosštuduj a dovtedy aspoň skús použiť hľadanie, len ja osobne som tu o tom písal aspoň 10x!

FUKSIK4 napísal:viete poradit,na aku znacku by som sa mal zamerat,aby som nekupil nejaky pajzel???a kolko asi stoja?diky
Keď chceš značku tak si kúp napr. tieto Hella - s tým nešliapneš vedľa. Sú to klasické žiarovkové, takže na staršom aute to nepôsobí ako päsť na oko ako LEDkové... Ale tie peniaze za to predpokladám nedáš. Takže si kúp niečo lacnejšie, ale hlavne sa pozeraj na to, či sú

1. homologované

2. homologované ako denné prevádzkové svetidlá,

pretože naši zmrdiobchodníci síce napíšu, že sú homologované, ale už zabudnú dodať, že homologované ako pozičné svetlá. DRL sú schvaľované podľa ECE R87 a na svetle samotnom je vedľa schvaľovacej značky (E+číslo v krúžku) značka RL.
FUKSIK4
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20.11.2009 11:10
Bydlisko: nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUKSIK4 »

diky za radu..mam passata 06,tak ktore by si dal ty???ceny by si este vedel zhruba?tych ziarovkovych a ledkovych.dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

V prvom rade by som si rozmyslel kam ich umiestnim a potom si vybral tvar (okrúhle, oválne, podlhovasté...), aby to na tom aute ako-tak vyzeralo. A potom hodím do Gúgeľa „denné svetlá” a vidím aj ponuku aj cenu...

Konkrétne ti radiť nebudem, tu máš napr. všetky od Helly: http://www.aci.cz/sk/default.asp?cls=sp ... trid=19284,, na trhu je aj kopa iných v cene od nejakých 50€ vyššie...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na svietenie cez deň?

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných