Xenónové výbojky D1 s

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Renault nerobia a neviem aké majú recenzie , mal u nich niekto repasnute svetla?
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

Pre zaujmavost ECE R 99 udava min Svetelny tok 2000 lm, Svetelný tok 3200 lm ma NIGHT BREAKER LASER co je 160 % svietivost je vyssie na ukor zivotnosti ale deklaruju zivotnost 3000 hodin ak mas denne svietenie tak je to OK.
Daval som NIGHT BREAKER LASER halogeny H7 do Forda a rozdiel je znatelny a uz 3 roky drzia.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Jeden ženích mi povedal že to nieje na úkor zivotnosti že sú silnejšie a jeden povedal že chcú za repas 250eur , matros je 120a ostatne robota a že za 2 hodky sú hotové , len mám nejaké pochybnosti či to nebude z expresu za pár grošov . Na týchto lampách to nieje taký problém nakoľko sa zo zadnej strany dá vybrať parabola so šošovkou
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ak máš pochybnosti tak zrejme si ich budeš musieť zrepasovať sám.
Mám 20r renoltku a nad svetlami nemeditujem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal:Renault nerobia a neviem akĂ© majĂş recenzie , mal u nich niekto repasnute svetla?
akoze nerobia zavolaj tam a posli im svetla a bude to.pokovuju sa plastove a kovove paraboly.

v banovciach mi robili uz 2x pokovenie a zivotnost to ma tak ako aj povodne.jazdim na dennom svieteni kym sa da no ale vela hodin aj po nociach cize tak za 4 roky som dal 200000km a uz je to pokovenie nacate horne miesta paraboly uz niesu leskle ale matne + cocky zdnu su zaprasene.zivotnost vybojok zavisi od hodin kolko nasvietili.ak ma auto 200000km a z toho ak 150000km svietili chce to nove aj vybojky.

v banovciach to pokovili dobre.posielal som im vymontovane paraboly z mondea mk3 a mk4 vybral som ich bez toho aby som odlepoval predny plast.trebalo sa s tym hrat pouzit aj pinzetu a kdejake somarinky okolo srobovania ale slo to.

a od nich som aj kupoval nove vybojky osram xenarc night braker.pokovenie stalo okolo 80 euro u mk3 a 90 euro u mk4.paraboly som mal na druhy den doma.ine ceny boli preto take lebo som im stare tam poslal v ich balicku obratom.100 euro mi poslali naspat sekovou poukazkou.

no ako som pisal jednalo sa len o paraboly vymena stare za nove.ziadna robota.

vybojky od nich uz natahali u oboch aut cez 200000km a svietia stale rovnako.cena bola 110 euro za 2 kusy D2S xenarc osram NB 4300kelvin u mk3,mk4 nepamatam.tam je nieco ine.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

ado1982 napísal:Pre zaujmavost ECE R 99 udava min Svetelny tok 2000 lm, Svetelný tok 3200 lm ma NIGHT BREAKER LASER co je 160 % svietivost je vyssie na ukor zivotnosti ale deklaruju zivotnost 3000 hodin ak mas denne svietenie tak je to OK.
Daval som NIGHT BREAKER LASER halogeny H7 do Forda a rozdiel je znatelny a uz 3 roky drzia.
Ece r 99 udáva hodnoty, ktoré v reálnom svete nespĺňa žiaden svetelný zdroj, všetky produkujú viac svetla či sa jedná o halogénovú žiarovku alebo o xenónovú výbojku. Tých 200%+ u NBLaseru je pravda voči minimálnym hodnotám, ktoré sú ale nereálne.

Datasheet pre štandartnú D1S od Osramu:
https://www.osram.sk/ecat/XENARC%20ORIG ... ZMP_83508/

Svetelný tok 3200lm +/-15%, farba 4150K

Datasheet pre Night braker laser D1S od Osramu:
https://www.osram.sk/ecat/XENARC%20NIGH ... P_4058323/

Svetelný tok 3200lm +/-15%, farba 4500K
Takže lepšia svietivosť je dosiahnutá zmenou farby, výkon je rovnaký (strop je stanovený normou) a v labáku sa nám veľakrát stalo, že sa nám do rúk dostala štandardná výbojka ktorá mala výkon na hornej hranici teda 3200lm +15% a teda produkovala skoro 3700lm a svietila výrazne lepšie ako jej prémiové deriváty, len stála polovicu ich ceny :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

daj nejaky tichy tip, prosim... zisiel by sa asi viacerym :) ja mam 2014ku masinu, 132.000km, paraboly laicky nevyzeraju byt ošáhnuté. Nemam problemy so svietenim ale keby som mohol zainvestovat 50-80eur cize zhruba polovicku ceny Osramu a dosiahnut nieco lepsie ako mam teraz, uplne kludne to spravim a sucasne vybojky si necham ako nahradne (lebo ziadne nemam).

V labaku viete merat aj LED light bary ? Da sa taka sluzba objednat ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Drevo neviem ako ste merali a cim ale ked som dal do noveho svetla seriovu osram a potom osram night breaker laser tak svietivost bola aj okom viditelne lepsia ako nova seriova osram vybojka. A inak ked som pozeral videa upravcov ako naprikla svit lip co davaju uz novsie paraboly co maju vysiu ucinost ako seriove paraboly tak ucnost ani s novsou+ night breaker laser vybojkou nie je 3200lumenov,ze starsi typ-nova vybojka ma ani nie 2000lumenov . A podobne to bolo aj u ineho upravcu svetlometov . Seriova vybojka od osramu neda ani 2000lumenov v svetlomete a nie 3200. Ale pisem v svetlomete -nie samostatne meranie A upozornujem,ze slovensky vyrobca co pochromuje-pokovuje paraboly tiez to nie je ziadna slava lebo to pochromovanie nevydrzi a novsie generacie parabol co ponukaju ini upravcovia su uz dakde inde a maju vysiu svietivost aj zivotnost. Vidim ,ze pre zaujimavost asi pomeram par svetiel kedze luxmeter mam :d :D
Mp3 turbo zatial najsilnejsia vybojka co som skusal a nie som sam + porovnaval je ta osram night breaker laser a pomontoval som uz dost. A ked chces fakt seriozny led light bar - tak ja som presiel na zatial asi najlepsiu znacku na trhu co ma realne mereania-nie len v labaku a to Lazer. Led rampy co svietivostou prekonavaju konkurenciu -vyrabane zatial vraj v anglicku ale aj cena je mastna . A teraz este v tejto situacii budu drahsie. Inak uz ich pouzivaju aj viacere tymi v rely sutaziach
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Dodik a kde zoženiem tie paraboly , daj nejaký link na niečo kvalitne
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

Ako hovorí seven vymontuj paraboly (naozaj to ide na Mégane dobre) a pošli im iba tie, neviem prečo by práve Mégane nerobili
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

dodik13 napísal:Drevo neviem ako ste merali a cim ale ked som dal do noveho svetla seriovu osram a potom osram night breaker laser tak svietivost bola aj okom viditelne lepsia ako nova seriova osram vybojka. A inak ked som pozeral videa upravcov ako naprikla svit lip co davaju uz novsie paraboly co maju vysiu ucinost ako seriove paraboly tak ucnost ani s novsou+ night breaker laser vybojkou nie je 3200lumenov,ze starsi typ-nova vybojka ma ani nie 2000lumenov . A podobne to bolo aj u ineho upravcu svetlometov . Seriova vybojka od osramu neda ani 2000lumenov v svetlomete a nie 3200. Ale pisem v svetlomete -nie samostatne meranie A upozornujem,ze slovensky vyrobca co pochromuje-pokovuje paraboly tiez to nie je ziadna slava lebo to pochromovanie nevydrzi a novsie generacie parabol co ponukaju ini upravcovia su uz dakde inde a maju vysiu svietivost aj zivotnost. Vidim ,ze pre zaujimavost asi pomeram par svetiel kedze luxmeter mam :d :D
Mp3 turbo zatial najsilnejsia vybojka co som skusal a nie som sam + porovnaval je ta osram night breaker laser a pomontoval som uz dost. A ked chces fakt seriozny led light bar - tak ja som presiel na zatial asi najlepsiu znacku na trhu co ma realne mereania-nie len v labaku a to Lazer. Led rampy co svietivostou prekonavaju konkurenciu -vyrabane zatial vraj v anglicku ale aj cena je mastna . A teraz este v tejto situacii budu drahsie. Inak uz ich pouzivaju aj viacere tymi v rely sutaziach
No pekne po poradí. Meralo sa v certifikovanom labáku jedného z najväčších svetových výrobcov automotive osvetlenia, výstupom je fotometrická mapa kde vidíš maximá a minimá svetelného toku. Žiadne amatérske meranie luxmetrom v domácich podmienkach oproti stene ako to robia borci vo videách.
Tá fotometrická mapa vyzerá podobne ako toto:
http://webcdn2.ltioptics.com/photopia-a ... andela.PNG
Len sú tam navyše referenčné body v celej oblasti, ktoré sú pre výrobcu a zákazníka smerodajné.
Keď dáš štandardnú výbojku D1S a aj laser D1S do ulbrichtovej gule tak nameriaš to, čo som už raz písal a to 3200lm +/-15%
Svetelný tok je rovnaký lebo výkon 35W u oboch nepustí. Ale kedže laser má 4500K oproti 4150K štandardu tak svieti lepšie lebo produkuje belšie svetlo.
Ale keď výbojku vložíš do svetla tak samozrejme už nemôže produkovať 3200lm na cestu pred auto lebo svetelný výkon výbojky je redukovaný reflektorom, jeho geometriou a kvalitou kovenia, ďalej najpodstatnejší člen - clonka ktorá na stretávačkách berie veľkú časť výkonu, po sklopení na bixenónoch vidieť ten rozdiel. Straty máš aj v šošovke - veľký rozdiel, či sa jedná o sklo alebo plast, aktuálne sa používajú len plastové čočky. Kvalita materiálu a vady v ňom tiež zohrávajú u šošovky obrovskú úlohu. ďalej sklo, jeho tvar, hrúbka, to tiež vie výrazne zamiešať karty a je tam kopec ďalších vecí a teda na cestu dostaneš pri xenóne od 1500lm po cca 2000lm

Pre mp3 turba:
Light bar sa dá merať ale objednať sa na to nedá. Labák na to nemal volné kapacity, meralo sa od rána do večera.
To, že laicky reflektor vyzerá dobre, neznamená, to že dobrý aj je. Pokovené reflektory sú nakupované od dodávateľov a kvalita tam hodne kolíše v priebehu výroby - cca 3 ročný cyklus. Ukázal by som ti 2 reflektory , jeden zo začiatku výroby a jeden z konca a neveril by si. Pokovuje sa na kovičke, 99.9% hliníkom a aj tu sú veľké rozdiely v kvalite hliníka. Najlepšie je nechať si to nakoviť ručne, vtedy je to dokonalé, ďalej výmena výbojky za niečo lepšie - laser od osramu, xtreme vision pd philipsu a hlavne skontrolovať stav šošovky, často býva extrémne zaprášená z vnútornej strany a stačí ju utrieť vatou alebo jemnou tkaninou a výsledok je ohromný.
Naposledy upravil/-a dreeevo v 16.04.2021 13:18, upravené celkom 1 krát.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Laguna. Pokovit pokovia len sa čaká mesiac , včera som im volal a repasnut oni Renaulty nerepasuju ale nejaký ich známi , volal dom aj jemu a začal má presviedčať aby som dal led miesto výbojky , musí upravovať svetlo a podobne
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Pokiaľ by sa mala robiť zmena z výbojky na LED tak musíš vymeniť v podstate celú projektorovú jednotku (nie ej to nemožné ale cenovo úplne niekde inde, optika proste nepustí) a ešte vyriešiť chladenie chipov, nakoľko pasívne chladenie tam musí byť určite, aktívne sa vyskytuje na vysokovýkonných chipoch. Proste ekonomická samovražda.

https://www.dobresvietime.sk/blog/detai ... n-svetiel/

Týchto si skúšal kontaktovať ? (viem, že oco poslal link na začiatku vlákna) Bratrancovi robili passat B6 a spravili to super
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Áno skúšal , zevraj pozre aké sú to svetla a naceni ,, aj majstrovsvetla som skúšal a ešte sa neozvali

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný