www.autobazar.eu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa martincichy »

Vykopanafosilia: autorizovanom servise som bol naposledy v piatok. Teda predvčerom. Ak by si poriadne čítal fórum, vedel by si, že do aurorizákov chodím a čuduj sa svete - mám naozaj výborné skúsenosti so značkou renault. Všetko som vyreklamoval, čo som doteraz našiel. Zrovna v pondelok idem znovu do renaultu reklamovať polročného mastra. Nič vážne.

Na firme mám aj BMW 540 i, teraz malo 3 roky. Viem niečo aj BMW. Neboj sa.

A nakoniec - ty si svojim príspevkom tiež len mlátil prázdnu slamu. Sám uznáš, že od stola sa nedá napisať, že čo je pričinou pazvukou.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To praskanie je mechanickeho pôvodu.
Možno je to úplná blbosť, netuším ako ma koncern vyriešené kúrenie, či klímu, kedze im to robí od jesene, vyskúšal by som nasledovne :

Úplne by som vypol kúrenie, aj klímu, na PSA sa ukážu na displeji iba - - - - -, vtedy treba skúsiť naštartovať.

Potom naštartovať s klímou, s vnútorným okruhom, na minime, na maxime, prosto, VŠETKY možné možnosti vyskúšať.

Zároveň pozrieť, či náhodou nie je stále zapnutá klíma, alebo vnútorny okruh.

Pri jednom z týchto nastavení, vypnutí by nemalo pukat.
Potom už zistiť dôvod bude hračka.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

www.autobazar.eu

Príspevok od používateľa kirke25 »

Naposledy upravil/-a kirke25 v 07.02.2023 13:46, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa oco13 »

Kirke - evidentne si nepochopil, že príslovie o opici a bananoch nie je o aute, ale o tom ako to má človek usporiadané v hlave. Opica a banany platí rovnako o MB S Klasse ako aj o najlacnejšej jazdenej Fabii.
vrátane garancie mobility.
no vidíš máš garanciu, tak prečo nepočúvaš radio ale kadejaké zvuky.???? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco210
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 22.01.2023 21:58
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa laco210 »

Ku.va milion mechanickych poruch sa da overit cez diagnostiku, v podstate sa da hybat so vsetkym co je mechanicke a overit tomu funkcnost, su k tomu chybove kody a su k tomu testy len tomu treba rozumiet a vediet s tym narabat to je vsetko.

Len blby priklad cisteho odkazu na mechaniku cez chybovy kod na historickom aute.

Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa seven549 »

nikto netusi aky je to zvuk.v stredovom tuneli nemaju auta nic co by vydavalo zvuky PET flase.

kedze sa jedna uz o stare auto tak tam mohlo byt uz cokolvek rozoberane

no a napad s tou petflasou je z mojich skusenosti.bezne sa mi stava a mam z toho aj soky -----kedze uz zalohujeme ----- valaju sa mi v aute prazdne petlfase.

pri mojich 10 hod cestach niekde nieco po dopiti odhodim za sedalo a z nicoho nic v aute
o hodinu prask.lebo sa tam rozpina vzduch.a spravi to aj 5x pocas cesty ze mavam take soky co tam zase v zadu je.nemam rad take prekvapenia pri mojich dlhych cestach dialnicami.som zvyknuty na klud chcem pocut len motor a hudbu.

nedavno som riesil s kamosom nejaku vec co ho trapi asi od decembra.popisal mi to tak ze vzdy ak prida alebo brzdi pocuje ze mu nieco bucha za sedadlami od napravy.tak som sadol do auta s nim a nech vyvola ten stav.vzdy ak ma v nadrzi palivo na od 30-70 percent naplnenia tak skratka to pocut.proste sa to premiestnuje a kedze sa jedna o opel astru uz 10 rocnu zistili sme ze aj nadrz nedrzia uz pevne pasoviny akosi sa natiahli alebo plastova nadrz zmenila svoj tvar a vznikli vole v ulozeni.a tiez mu to nerobilo az teraz v zime zacalo.-----bohuzial auto starne.opel necakal ze niekto bude chovat tu dizlovu astru 10 rokov.uz je davno za svojou zivotnostou.10 rokov 260 000km.pre niekoho je to v pohode pre niekoho uz stary srot.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa seven549 »

vykopanafosilia napísal: 05.02.2023 13:02 Toto fórum už zdegradovalo na Pokec... Tí lepší mu na mechanický problém doporučujú diagnostiku, ako keby diagnostika mohla na mechanické problémy fungovať. Tí horší mu napíšu kraviny o zabudnutej fľaši, tupé litánie o fyzike základnej školy a samozrejme, aj klasické argumenty pacientov o opici a banánoch. Jak u debilov. Keď neviete napísať niečo normálne, aspoň držte huby.

Nečudujem sa, že sem okrem pár inventárov už nikto nechodí.
tu nic nezdegradovalo na pokec.ale nadobudlo to troska lepsi level pretoze za starych cias by na takuto temu bolo ako prve odpisane


----si pako?nevies pouzit funkciu hladat?naco zakladas temu ktora tu uz existuje.----


a chodili sem stale len ti isty ludia.ak si nebol mechanik hned si bol odpiskany ze naco otravujes.

to ze dostal par odpovedi na otazku ze nieco praska ako pet flasa alebo klapky v kureni,tak asi preto,lebo tak to opisal.

a ti ludia co sem chodia uz roky rokuce vedia ze takych tam je tu milion.a zakazdym nas to bavi odpisat bez kritiky.takze nemas sa naco stazovat. zacni citat temy z pred 10 rokov a pochopis ze co to bolo sem na autobazar sa vobec ozvat s otazkou typu nieco mi v aute vrzga klopka praska..alebo napr tvoj nick --vykopanafosilia---.co to je.to sa ma brat ako vtip?alebo ako osobitna skola?zato by si dostal okamzite v ten den konecnu a zakladal by si si novy nick.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa fzubaty »

kirke25 napísal: 05.02.2023 21:48 Mimochodom chodím do autorizovaného servisu TODOS. Servisná história je kompletná, vrátane garancie mobility. (To sa tebe môže s Renaultom o tom ina snívať ) … Vôl
Som s týmto problémom v tomto servise, ale na to neprišl.
Je to smiesne. Vychvalujes servis, ktory nedokaze prist na zavadu, ale hanis servis, ktory vyriesi vsetko.

A este by som rad vedel, kde si prisiel na to, ze banany z Renaultu su lacnejsie?

A to sa to bavime o Seate, tomu najlacnejsiemu z fauwe.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa martincichy »

Kirke, ak sa chces povozit na BMW 540i, prid. Mozes pozriet aj technicak, aby si videl, nakoho je pisane. Alebo Ta zoberiem do materskej firmy, tam okrem inych BMW mame i8. Mame na firme do 10 BMW, niektore si mozem zajazdit. Ja mam radsej phaetona a dustera. Tie auta mi sadli a mam ich rad. Aj do Renaultu Ta zoberiem. Vypytame si vypis z elektronickej servisnej knizky. Viem, mozes si mysliet, ze tu papierovu som si vyplnil sam.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa fzubaty »

Martin ja by som prisiel. Rad sa povozim na vsetkom co ma kolesa…
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa oco13 »

Rad sa povozim na vsetkom co ma kolesa…
Ja som tiež našiel niečo pre seba ale :..: :..: nielenže sa mi nevojde do dvora, ale ani do uličky by nevošiel lol
https://www.facebook.com/photo/?fbid=28 ... 5627817567
A tak som to chcel stihnúť kým nebudú tie poplatky za KW a ekologiu.
K700A 165kw V8 Turbo
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa zsvatos »

doporucujem ist smerom ktory ukazal Lubos Zimovcak. Niekto tie zvuky popisuje ako praskanie, ja to volam "červotoč".
V stredovom tuneli, respektive pod palubovkou nema co ine pukat/praskat, ako poskodeny prevod ktory ovlada niektoru z klapiek kurenia/vetrania/klimy. Tym skor, ze cela VAG grupa je touto poruchou znama.
Da sa to overit aj tym, ze v case ked uz to praskanie prestane sa nastavi vyrazne ina teplota na kureni, a ak sa zvuky budu v kratkom case ozyvat znova, je to potvrdene.
Druha vec je, ze tuto zavadu dokaze niekedy zaznamenat aj diagnostika, dokonca vie urcit, o ktoru klapku konkretne sa jedna.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico a kade ide teplý vzduch k nohám cestujúcich na zadných sedadlách?? A klapky tam sú určite tiež, lebo už stará šunka z prelomu storočia má dvojzonovú klimu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa oco13 »

Poprosím vysvetliť bod 1, kým začnem píliť auto lol
Moje chápanie súvislostí je asi také - pri dvojzonovej klíme je vlastne auto rozdelené na dve polovice a ten istý teplý vzduch čo ide šoférovi ide nejakou hadicou v tuneli aj tomu za ním , na konci by malo byť niečo čim sa vzduch zatvára a smeruje , opačná strana rovnako. :300f:
Alebo je tunel v strede rozdelený priečkou a vlastne sám je tou dvojrulovou hadicou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Leon 5F tsi - praskanie v stredovom tuneli

Príspevok od používateľa zsvatos »

ano oco, spravne to chapes. Jedine rozdiely su v tom, ze v niektorych autach ide vzduch dozadu cez predne dvere, v inych popod sedadla, a v dalsich v tuneli. Alebo aj kombinaciou tychto rieseni.
Ak teda neberieme do uvahy luxusne auta, kde si kazdy pasazier navoli vlastne nastavenie.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných