WV Golf 1.9 Tdi - nepresiel emisnou kontrolou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

garafova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.03.2013 14:10
Zdieľať na Facebook

WV Golf 1.9 Tdi - nepresiel emisnou kontrolou

Príspevok od používateľa garafova »

Ahojte. Bola som dnes s Golfom r.v.2007, 1.9 Tdi na EK a nepresla som. Kedze som tam bola s dcerkou babatkom tak na to dupal technik - vytocil to trikrat - nevidela som na otackomer ale podla mna tomu strasne podkuril. Nepacilo sa mi to ale myslela som ze sak hadam vie co robi. Takto mi ten motor vytocil tri krat a zakazdym ukazoval ten ich merac emisii nizsie hodnoty (stredna hodnota tusim 1.6 z troch parametrov) . Ale nezmestila som sa pod jednotku a ani ma nenchal prejst(dusoval sa ze toto sa skratka neda osrat aj keby chcel). Auto ma meneny filter(rok dozadu). Je pravda ze momentalne tam asi nie je natankovana najkvalitnejsia nafta - tankovala som v odlahlom kute sveta. A pred samotnou EK som isla v aute asi dve minuty (predtym stalo). O nejakom turovani auta pred EK som si precitala az teraz. Nechcem uz svojmu autu viac ublizovat, tak mi prosim poradte. Mam vymenit naftu v nadrzi, rozbehat to niekde do kopca? Kam mam ist na EK - kde su v pohode? (PK, BA a okolie) Ja som slusne dievca vobec neviem ako sa davaju uplatky. Ani agresivna jazda do kopca ma nejak netesi. (Navyse s babatkom v aute). Co by ste mi prosim poradili? Dakujem. BTW Je to legalne ze nam takto nicia auta?! Hlavne ze 40 rocny zigulak prejde STK a EK v pohode - poznam osobne :(
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... no ja som nedávno bol tiež so svojím staručkým nissanom na stk EK a predomnou tam stála audina 2.5? TDI a tú tam "riešili" asi 25 minút a jak ju vytočili tak som bežal z haly preč lebo sadzí tam bolo jak v Osvienčime....
Ja sa neviem vyjadriť ako treba ísť s dieslom na EK ale predpokladám zahriaty motor asi treba mať... len k tomu " slušné dievča a úplatky"- je možné že pri troške chcenia to auto prejde bez problémov ale technik jednoducho chce do vrecka... tak máte na výber - nabudúce ak povedia emisie sú zlé povedzte " urobte aby boli dobré " a potom "doplatíte". V zásade je to najedno - zaplatíte hneď prvý krát niečo navyše alebo budete robiť opakované EK... a skúste si pohľadať serioznu EK pre budúcu prehliadku...
Mám tiež skúsenosť že sú STK kde pýtajú bakšiš aj za autá ktoré sú v poriadku a to už v poriadku nieje.
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Ahoj, v zásade nemusí byť problém v tvojom aute, ale v tom ako ho prevádzkuješ. Ženy zväčša hladkajú plyn kvôli nižšej spotrebe, čo ale zase na konci spôsobuje, že sa zanáša výfuková sústava a turbo. Potom si do toho sadne technik, pridá plný plyn a všetok bordel sa začne uvoľňovať.

Keďže ty už problém máš, odporúčal by som ti osloviť niekoho, kto by ti s tým vedel ísť na EK.

Mám tiež skúsenosť že sú STK kde pýtajú bakšiš aj za autá ktoré sú v poriadku a to už v poriadku nieje

To už je bohužiaľ naša výchova.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to spoločné dielo jednej aj druhej strany a z ktorého sa asi ťažko bude hľadať východ a jednotlivcovi ostáva tak či tak iba plávať vo vodách ktoré niekto zasvinil.Tu pomôže konkrétne niečo urobiť čo pomôže,len je potrebné sa dostať do obrazu.Auto sa neúspešným pokusom už dostalo evidentne do systému,preto treba odpovedať najprv na tento bod či je reálne aby navštívilo inú stanicu STK, napr
Je reálne možné až pravdepodobné že Golf má problémy z emisiami reálne,a osobne si myslím že áno,denne sa čistia EGR turbá a sania kde bol pôvodne otvor pivového pohára a teraz neprejde prst ako sa to tam naložilo.Možno by pomoc bola potrebná týmto smerom,tento dôvod odstrániť a vyriešia sa hneď veci dve.Lauryl píše reálnu vec,auto chodí v zlom režime na klud,pokoj a spotrebu,ale to tej samotnej technike nevyhovuje.Prejsť s tým STK by problém rozhodne nebol,ale to je iba vyriešená nálepka a nie problém samotný
Ak by to auto prešlo tých pár km za humno,pomoc by našla,ale rozhodne takým spôsobom že najprv sa dá do poriadku technika a následne aj EK
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...mhlavatý má pravdu v tom,že auto by malo byť v poriadku a potom riešiť ostatné...
...Pravdou je však aj to,že keď majú daný typ v databáze-čo u Golfa je isté,tak to ide aj bez vytáčania a vytlačia hodnoty takého typu auta ktoré prešlo predtým-chce to mať známeho,alebo "všimnô"...
...Môj známi bol na EK prvý krát z novým autom po 4-roch rokoch,mal 39.000 km najazdených a pri tom vytáčaní mu blok motora rozbila ojnica a nemá nárok aby mu to zaplatili,pretože postupovali v súlade z predpismi...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Treba sa skôr opýtať ludí čo robia metodiku skúšania dieslových motorov, prečo je tam požiadavka 5t obrátok 3x za sebou po dobu 30sec.Viem , že velký problém majú aj autá (staršie) , ktoré majú vyslovene "pomalobežné" motory. Tieto vyhadzujú s dôvodu nemožnosti dosiahnutia predpísaných obrátok. Čo na tom že na to nie sú od výroby skonštruované. Mám obavu že medzi ne patrí aj môj citron.
Jediný výsledok sprísnenia STK a EK nebol ten že vraky zmizli z ciest , ale ten že zdraželi úplatky.
S golfom treba poslať človeka čo tam chodí pravidelne a nálepku dostane , sice bude to drahšie ale predpis bude dodržaný. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

A co s autom ktore sa pri nulovej rychlosti da vytocit len do +- 2500-3000 otacok? Ani to neprejde emisnou? Caka ma to buduci rok a pri nulovej rychlosti sa motor neda vytocit cez 2500 otacok.
Naposledy upravil/-a royal555 v 24.06.2014 09:45, upravené celkom 1 krát.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

je možné aj to, že to auto je v poriadku, prišla si tam sama žena, dieťa v autosedačke, asi ani sám technik nečakal že sa nespýtaš "čo sa s tým da robiť?" myslím si že bol pripravený navrhnúť alternatívu, spravil by som asi nasledovné, pozháňal niekoho z rodiny, alebo nejakého známeho čo to dokáže vybaviť, výhovorkám že kamerový systém atd. netreba veriť, tie len odfotia auto na vstupe a výstupe s dátumom a časom.

správne predpokladáš, že to môže byť aj naftou, skúsil by som ju vyjazdiť a natankovať maxxmotion na OMV, nechcem robiť reklamu, ale je to naozaj rozdiel + pred príjazdom na emisnú trocha prevetrať, kľudne na treťom či štvrtom prevodovom stupni podržať na vyšších otáčkach nech tie sadze vypluje, nie je to z cukru, ibažeby to bolo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: WV Golf 1.9 Tdi - nepresiel emisnou kontrolou

Príspevok od používateľa bajo777 »

garafova napísal:BTW Je to legalne ze nam takto nicia auta?! Hlavne ze 40 rocny zigulak prejde STK a EK v pohode - poznam osobne :(
kup si benzinak a nebudu ti na EK turovat motor...
preco by zrovna 40 rocny zigulak nemohol prejst cez STK a EK ? :41c2:, moze byt kludne v daleko lepsom stave vo vztahu k fabrickym hodnotam, ako tvoja dymovnica voci svojej norme, auta musia splnat vyrobcom stanovene hodnoty v dobe svojho vzniku !!!, to ze ma 40 rokov a jazdi, si zaluhuje hlboku uctu k jeho tvorcom, by som chcel vidiet 40rocne tvoje auto...

PS: ked tak rozmyslam aj moje :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

royal555 napísal:A co s autom ktore sa pri nulovej rychlosti da vytocit len do +- 2500-3000 otacok? Ani to neprejde emisnou? Caka ma to buduci rok a pri nulovej rychlosti sa motor neda vytocit cez 2500 otacok.
Presne to som písal , neprejdeš z dôvodu - nie je možné dosiahnuť predpísané otáčky.
Samozrejme 30€ do vrecka to spraví, aspoň tolko to momentálne stojí na juhu slovenska. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

Bajo : ale bolo by treba nielen výsledok ale aj metodiku skúšky aplikovať vo vzťahu k fabrickým hodnotám. Teda nesnažím sa starého diesla točiť na 5tisíc , keď ich konštrukčne nemôže dosiahnuť. A nemerám súmernosť brzd na maluchovi podla metodiky aut o 30 rokov mladších.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

To potom znamena, ze ziadne novsie auto neprejde? Vela ich to tak ma.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nebudem obhajovat somarinu ako vytacanie dizla bez zataze :::, ale ani sa vyhovarat na zigulaky, kazdy nech si kuka najprv na svoj bordel
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo : to bolo uvedené len ako príklad.Predstav si že ťa vyhodia s 4 ročným vozom kvoli zanesenému DPF a pritom z vedlajšej linky vyjde s papiermi wartburg natretý štetkou kominárskou striebrenkou. Bol som osobne svedkom takejto situácie a ten pán s novým vozom sa tam skoro pobil.

A ja sa zase snažím poukázať na totalnu nezmyselnosť velmi vela predpisov práve vo vzťahu k KO EK STK a celkove systému v evidencii vozidiel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Stk----je fabrika na peniaze vsetci minimalne mzdy ale kazdy sa ide o toho fleka pobit , co vam poviem z poslednej skusenosti Mazda 6 2008 naj. 150 tisic. auto po technick. stranke na jednotku az na to ze nesiel jeden ostrekovac na svetlo , voda evidentne tiekla na zem , teda asi prasknuta alebo uvolnena hadicka , auto chcel silou mocou poslat prec ako docasne nevyhovujuce a dovtedy si stal mechanik na svojom az kym mu do vacku nezabludilo 10 eur, ono tie kamery co povinne zaviedli su na dve veci , strasenie a vydieranie majitelov aut pre vacsie uplatky, toho golfa by som najskor niekde lepsie prevetral a isiel znova
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

take si neviem veru predstavit, ze ma vyhodia, lebo sa mi to este nestalo za XX rokov lol, maximalne ma technik upozornil, co si mam dat doporiadku :4012:, uplatky nebolo treba, raz som dal dodatocne 5eur na kavu :-\

na rozdiel od nafunkancov s dvomi dierami v zadku, nemam nic proti starym autam, wartasu by som z usmevom zakyval, ale keby mam ist za nim, zapnem predsalen vnutorny okruh :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných